Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНКРЕТИЗМ У СИСТЕМІ ЧАСТИН МОВИ

СИНКРЕТИЗМ У СИСТЕМІ ЧАСТИН МОВИ

Назва:
СИНКРЕТИЗМ У СИСТЕМІ ЧАСТИН МОВИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,71 KB
Завантажень:
96
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ДАНИЛЮК Ілля Григорович
УДК 81’367.62 = 161.2:141.338
СИНКРЕТИЗМ У СИСТЕМІ ЧАСТИН МОВИ
Спеціальність 10.02.01 ? українська мова
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Донецьк – 2006


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі української мови Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор філологічних наук, професор,
Загнітко Анатолій Панасович, Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри української мови.
Офіційні опоненти: Олексенко Володимир Павлович, доктор філологічних наук, професор, директор Інституту філології та журналістики, завідувач кафедри журналістики, Херсонський державний університет Міністерства освіти і науки України;
Куцова Раїса Адамівна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови, Горлівський державний педагогічний інститут іноземних мов Міністерства освіти і науки України.
Провідна установа: Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника Міністерства освіти і науки України, м. Івано-Франківськ.
Захист відбудеться “20 червня 2006 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.10 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук при Донецькому національному університеті за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Із дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розіслано 17 травня 2006 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філологічних наук, доцент М.О. Вінтонів


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Дисертація присвячена вивченню різнорівневих синкретичних явищ у межах чотирьохкомпонентної класифікації частин мови.
Проблема виділення великих лексико-граматичних класів слів, що називаються частинами мови, була висунута ще в античній граматиці й донині зберігає актуальність, оскільки однозначної загальноприйнятої і вичерпної класифікації на сьогодні ще не створено. Показово, що десятикомпонентна усталена і традиційна типологія, яку називають також шкільною класифікацією, незважаючи на зручність, викликала і викликає обґрунтовану критику з погляду своєї наукової достатності. Сьогодні опрацьовано не менше чотирьох критеріїв частиномовної класифікації, однак дискусійним залишається питання щодо їхньої ієрархії, необхідності врахування одного або кількох частиномовних критеріїв. При кваліфікації частин мови в аспекті розвитку автоматизації обробки природної мови відкритим також залишається питання доцільності виділення окремих частин мови для аналізу й синтезу тексту. Очевидною причиною складності класифікації слів є синкретизм у широкому розумінні: наявність в одиниць спільної мовної ознаки (значення, форми, функції), що не дозволяє однозначно зарахувати їх до певного класу. Потребує визначення статус таких одиниць у межах певної частини мови і, відповідно, обсяг усього класу слів.
Тому актуальність роботи визначається кількома ключовими чинниками: а) відсутністю загальноприйнятої й облігаторної класифікації частин мови і постійно високим ступенем дискусійності кожної із запропонованих на сьогодні типологій; б) дедалі серйознішим зацікавленням дослідників теоретичними і прикладними питаннями, пов’язаними із функціонуванням мовних одиниць, що мають синкретичну природу; в) актуалізацією в українському мовознавстві досліджень у галузі прикладної (математичної, комп’ютерної) лінгвістики, зокрема, опрацюванням систем автоматизованого аналізу природного (усного чи письмового) мовлення.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота розкриває один з аспектів наукових тем кафедри української мови Донецького національного університету “Українська мовно-національна картина світу: семантико-граматичні, соціолінгвістичні й емотивні аспекти” (0100U001962), “Граматичні, лексичні і семантичні одиниці в українській національно-мовній картині світу” (Ґ_/12; 2005-2009 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СИНКРЕТИЗМ У СИСТЕМІ ЧАСТИН МОВИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок