Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ФОРМУВАННЯ ЦІН НА ВУГІЛЬНУ ПРОДУКЦІЮ ШАХТ УКРАЇНИ

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ФОРМУВАННЯ ЦІН НА ВУГІЛЬНУ ПРОДУКЦІЮ ШАХТ УКРАЇНИ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ФОРМУВАННЯ ЦІН НА ВУГІЛЬНУ ПРОДУКЦІЮ ШАХТ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,68 KB
Завантажень:
380
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ ПРОМИСЛОВОСТІ
На правах рукопису
УДК 622. 012.2:338.5
АЛИШЕВА НАТАЛЯ ВАСИЛІВНА
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ФОРМУВАННЯ ЦІН НА ВУГІЛЬНУ ПРОДУКЦІЮ ШАХТ УКРАЇНИ
Спеціальність 08.06.01 - Економіка підприємства і
організація виробництва
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькій державній академії управління Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк), на кафедрі економіки.
Науковий керівник - кандидат економічних наук, старший науковий співробітник БРАТКОВ Єгор Миколайович, Донецький науково-дослідний вугіль ний інститут Міністерства палива та енергетики України,
керівник Галузевого центру економічних досліджень (м. Донецьк).
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор, АКМАЄВ Анатолій Ісайович, Донбаський гірничо-металургійний інститут Міністерства освіти і науки України (м. Алчевськ), завідувач кафедри економіки та управління;
 
кандидат економічних наук, доцент СИТНІК Людмила Степанівна, Донецький державний університет Міністерства освіти і
науки України (м. Донецьк), доцент кафедри менеджменту.
Провідна установа - Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки України (м. Київ), відділ проблем розвитку паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження.
Захист відбудеться “30” червня 2000 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.151.01 в Інституті економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, Донецьк, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту
економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, Донецьк,
вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий “26 ” травня 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Поклонський Ф.Ю.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Виробнича потужність шахт і розрізів України на початок 90-х років складала 192,8 млн.т рядового вугілля на рік. Проте скорочення обсягів капітальних вкладень у розвиток галузі призвело до випередження вибуття виробничих потужностей над запровадженням, а також зниженню виробничого потенціалу шахт, що залишаються в експлуатації. Виробничі потужності шахт і розрізів на початок 1998 року склали 115,2 млн.т на рік, а фактичний видобуток вугілля у 1998 році - 76,2 млн.т проти 164,8 млн.т у 1990 році. Річний випуск готової вугільної продукції складає біля 60 млн.т. Потреби народного господарства України у вугільній продукції власного виробництва не задовольняються, спостерігається перевищення імпорту вугілля над експортом.
Прийняті в останні роки заходи для забезпечення державної фінансової підтримки вугільної промисловості дозволили у 1997 році зупинити падіння видобутку вугілля і декілька наростити його в наступні роки. Однак через нестачу коштів не досягнуто прискорення закриття безперспективних збиткових шахт і поліпшення структури шахтного фонду. Криза платежів і ріст цін на споживані шахтами матеріальні ресурси в порівнянні з ростом цін на вугільну продукцію обумовило постійне погіршення фінансового стану шахт.
Негативно позначилось на фінансовому положенні шахт відставання в ринкових перетвореннях вугільної промисловості від інших галузей економіки України. Це проявилося, зокрема, в уповільненому переході від сугубо адміністративного до регульованого ринкового механізму формування цін на вугільну продукцію.
У галузі відчувається потреба в науково обгрунтованих рекомендаціях по формуванню цін в умовах розвитку ринку вугільної продукції і адаптації шахт до таких умов, але в економічній теорії і господарській практиці залишаються недостатньо розробленими важливі питання формування цін: склад і взаємозв'язок ціноутворюючих чинників, структура механізму формування цін, характер ринку вугільної продукції, методи визначення цін пропозиції з урахуванням засобів державної підтримки шахт, методи урахування кон'юнктури ринку при встановленні договірних цін та інші.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ФОРМУВАННЯ ЦІН НА ВУГІЛЬНУ ПРОДУКЦІЮ ШАХТ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок