Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> фіскальна політика в перехідній економіці України

фіскальна політика в перехідній економіці України

Назва:
фіскальна політика в перехідній економіці України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,75 KB
Завантажень:
310
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Львівський національний університет імені Івана Франка
 
Жовтанецький
Олег Мстиславович
УДК 330.101.541 (477)
фіскальна політика
в перехідній економіці України
Спеціальність 08.01.01 – економічна теорія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів - 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної теорії Львівського національ-ного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор Грабинський Ігор Михайлович,
Львівський національний університет імені Івана Франка, завідувач кафедри міжнародних економічних відносин
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Павлишенко Михайло Миколайович,
Львівський державний аграрний університет,
завідувач кафедри економічної теорії;
кандидат економічних наук, доцент
Кульчицький Ярослав Володимирович,
Український державний лісотехнічний університет, доцент кафедри економічної теорії.
Провідна установа – Інститут економіки НАН України,
відділ методології і теорії економічних досліджень, м.Київ.
Захист дисертації відбудеться "7" червня 2002 р. о 13.30 год. на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д 35.051.01 у Львівському національному університеті імені Івана Франка, м.Львів, пр. Свобо-ди, , ауд. 115.
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Львівського націо-нального університету імені Івана Франка, м. Львів, вул. Драгома-нова, 5.
Автореферат розісланий “30” квітня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої ради ____________________ Панчишин С.М.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. В умовах державної незалежності Україна переходить від командної до ринкової економіки. У процесі цього пере-ходу відбуваються глибокі зміни в усіх сферах економічного життя, формуються нові механізми господарювання, змінюється характер втру-чання держави в економіку, яка проводить цілеспрямовану стабі-лізаційну політику для досягнення тих чи інших цілей. Одним із напрямів стабілізаційної політики є фіскальна, за допомогою якої можна змінювати структуру національної економіки, забезпечувати пріоритетний розвиток прогресивних галузей, впорядковувати державні фінанси, стимулювати інвестиційний процес, заощадження тощо. Проте засто-сування фіскаль-них знарядь в Україні є непослідовним і суперечливим, повільно розви-ваються нові фіскальні інструменти, податкова система є складною і громіздкою, механізми фіскальної політики слабо ув’язуються із монетарним інструментарієм макроекономічного регулювання. Усе це актуалізує дослідження використання фіскальних інструментів для досягнення фінансової стабілізації та виконання інших макроекономічних завдань у перехідній економіці України. Додаткову актуальність цій проблемі надає те, що питання податкових ставок і видів податків, напрямів видатків з державного бюджету і державного боргу є предметом гострої полеміки серед основних політичних сил України.
Проблеми державного регулювання економіки за допомогою фіскаль-них знарядь не є новими для економічної науки. У вітчизняній та зарубіжній літературі їм присвячено чимало грунтовних праць, орієнто-ваних на вивчення як фіскальних інструментів, напрямів і глибини їх застосування та наслідків для окремих суспільних груп, так і для націо-нальної економіки в цілому. Вагомий внесок у теорію державного регулювання та його фіскальних інструментів зроблено А.Смітом, Дж. С. Мілем, Д.Рікардо, М. Туган-Барановським, Дж.Кларком, Дж. М. Кейнсом, Е.Гансеном, Р.Гародом, Дж.Гіксом, П.Семюелсоном та ін.
Наприкінці ХХ – початку ХХІ ст. економічна наука приділяє значну увагу механізмам фіскальної політики та її наслідкам у перехідних економіках. Серед вітчизняних дослідників цієї проблеми слід назвати Л.Безчастного, С.Будаговську, О.Василика, С.Дзюбика, М.Крупку, О.Кілієвича, І.Куче-ря-венка, І.Лукінова, А.Мельник, І.Михасюка, І.Радіонову, М.Павли-шенка, С.Панчишина, А.Соколовську, О.Соскіна, В.Суслова, Ф.Сутор-міну С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: фіскальна політика в перехідній економіці України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок