Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ У КОЛЕДЖІ ЕКОНОМІЧНОГО ПРОФІЛЮ

ОРГАНІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ У КОЛЕДЖІ ЕКОНОМІЧНОГО ПРОФІЛЮ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ У КОЛЕДЖІ ЕКОНОМІЧНОГО ПРОФІЛЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,83 KB
Завантажень:
291
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ І ПСИХОЛОГІЇ ПРОФЕСІЙНОЇ
ОСВІТИ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
КРАСІКОВА Тетяна Іванівна
УДК 378:37.014.5
ОРГАНІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ У КОЛЕДЖІ
ЕКОНОМІЧНОГО ПРОФІЛЮ
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
АВТОРЕФЕРАТ
ДИСЕРТАЦІЇ НА ЗДОБУТТЯ НАУКОВОГО СТУПЕНЯ
КАНДИДАТА ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор Сисоєва Світлана Олександрівна, Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України, завідуюча відділом педагогічних технологій неперервної професійної освіти.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор Лігоцький Анатолій Олексійович, Національна академія внутрішніх справ, начальник кафедри кадрової роботи та педагогіки.
кандидат педагогічних наук, доцент Мороз Віктор Дмитрович, Харківський машинобудівний коледж, директор.
Провідна установа: Національний економічний університет, кафедра педагогіки та психології, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться 19 березня 2002 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.053.04 у Харківському державному педагогічному університеті ім. Г.С. Сковороди за адресою: 61078, м. Харків, вул. Артема,29, ауд. №216.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського державного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди (61168, м. Харків, вул. Блюхера,2, ауд.№214-В).
Автореферат розісланий 18.02.2002 р.
 
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Золотухіна С.Т.
Загальна характеристика роботи
Актуальність і доцільність дослідження. Соціально-економічні перетворення в Україні визначили принципово нові пріоритети розвитку системи освіти і вимоги до рівня професійної підготовки. У Національній доктрині розвитку освіти України у XXI столітті (проект) наголошено на необхідності забезпечення високої якості, конкурентоспроможності та мобільності сучасних фахівців на ринку праці. Значною мірою розв'язання цього завдання залежить від ефективності навчального процесу, спрямованого на професійну підготовку фахівців усіх освітньо-кваліфікаційних рівнів у вищих закладах освіти. Особливо означена проблема набуває актуальності
для інноваційних закладів вищої освіти II рівня акредитації – коледжів, діяльність яких спрямована на підготовку молодших спеціалістів і бакалаврів.
Включення училищ, технікумів і коледжів до мережі вищих закладів освіти привело до необхідності теоретико-методологічного і методичного обґрунтування організаційних умов їх функціонування як закладів саме вищої освіти. Разом з тим, організація навчального процесу у вищих закладах освіти І і ІІ рівнів акредитації у напрямі підготовки молодших спеціалістів і бакалаврів будується на нормативно-правовій базі, яка не враховує специфіку реалізації освітньо-професійних програм означених рівнів підготовки фахівців у таких закладах освіти. Виявлена суперечність потребує свого вирішення.
Проблема організації навчального процесу у вищих закладах освіти є однією із найактуальніших у педагогічній теорії та практичній діяльності означених закладів. Аналіз наукової літератури свідчить, що дослідженню проблеми організації навчального процесу при підготовці фахівців різних освітньо-кваліфікаційних рівнів завжди приділялася належна увага, зокрема: педагогічні основи організації навчального процесу у вищих закладах освіти досліджувались А.М.Алексюком, С.У.Гончаренком, І.А. Зязюном, В.І.Лозовою, І.П.Підласим, І.Ф.Прокопенком; філософсько-соціологічний аспект проблеми відображено у наукових працях В.П. Андрющенка, К.В. Астахової, М.В. Бірюкової, Л.М. Герасіної, С.Ф. Клепка, В.С. Лутай; реалізація ступеневої професійної підготовки фахівців розглядалась А.П. Владиславлєвим, Г.Є. Гребенюком, А.О. Лігоцьким, Н.Г. Ничкало, А.М. Новиковим; запровадженню в навчальний процес сучасних педагогічних технологій присвячено праці А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ У КОЛЕДЖІ ЕКОНОМІЧНОГО ПРОФІЛЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок