Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИКА НАВЧАННЯ УЧНІВ КЛАСІВ ТЕХНОЛОГІЧНОГО ПРОФІЛЮ УСНОГО ПІДГОТОВЛЕНОГО МОНОЛОГУ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ З ВИКОРИСТАННЯМ РЕСУРСІВ ІНТЕРНЕТУ

МЕТОДИКА НАВЧАННЯ УЧНІВ КЛАСІВ ТЕХНОЛОГІЧНОГО ПРОФІЛЮ УСНОГО ПІДГОТОВЛЕНОГО МОНОЛОГУ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ З ВИКОРИСТАННЯМ РЕСУРСІВ ІНТЕРНЕТУ

Назва:
МЕТОДИКА НАВЧАННЯ УЧНІВ КЛАСІВ ТЕХНОЛОГІЧНОГО ПРОФІЛЮ УСНОГО ПІДГОТОВЛЕНОГО МОНОЛОГУ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ З ВИКОРИСТАННЯМ РЕСУРСІВ ІНТЕРНЕТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,17 KB
Завантажень:
489
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
УДК 371.315: 373.5+004.738.5=111
ПЕТРОВА Тамара Олегівна
МЕТОДИКА НАВЧАННЯ УЧНІВ КЛАСІВ ТЕХНОЛОГІЧНОГО ПРОФІЛЮ УСНОГО ПІДГОТОВЛЕНОГО МОНОЛОГУ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ
З ВИКОРИСТАННЯМ РЕСУРСІВ ІНТЕРНЕТУ
Спеціальність 13.00.02 – теорія та методика навчання: германські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі методики викладання іноземних мов Київського національного лінгвістичного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат педагогічних наук, професор
СКЛЯРЕНКО Ніна Костянтинівна,
Київський національний лінгвістичний університет,
професор кафедри методики викладання іноземних мов
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
ПАХОМОВА Тетяна Олександрівна,
Запорізький національний університет,
завідувач кафедри методики викладання філологічних
дисциплін і міжкультурної комунікації
кандидат педагогічних наук, доцент
КВАСОВА Ольга Геннадіївна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, доцент кафедри методики
навчання іноземних мов та прикладної лінгвістики
Захист відбудеться 20 грудня 2007 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.054.01 у Київському національному лінгвістичному університеті (03680, м. Київ, вул. Велика Васильківська, 73).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного лінгвістичного університету (03680, м. Київ, вул. Велика Васильківська, 73).
Автореферат розісланий 19 листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.Б.Бігич
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Сучасний стан міжнародних зв’язків України у різноманітних сферах життєдіяльності, вихід її у європейський та світовий простір, нові політичні, соціально-економічні та культурні реалії потребують певних змін і у сфері освіти, зокрема у галузі навчання іноземних мов (ІМ). Сьогодні, як ніколи раніше, статус ІМ має тенденцію до постійного зростання. Здобуті старшокласниками знання з ІМ мають стати базою для подальшого оволодіння нею після закінчення школи. Навчання ІМ у старшій школі полягає у подальшому розвитку іншомовних навичок й умінь, набутих за попередні роки. Тут також систематизується й узагальнюється мовний і комунікативно-мовленнєвий досвід старшокласників, відбувається подальший розвиток їхніх пізнавальних і творчих здібностей. Методичні засади чинної Програми з ІМ для загальноосвітніх навчальних закладів (2005) є комунікативно спрямованими, зорієнтованими насамперед на формування й розвиток в учнів мовленнєвих умінь, у тому числі усного мовлення, яке набуває якісно нового розвитку стосовно змістовності, природності, вмотивованості та інформативності.
Значна увага, зокрема, приділяється навчанню монологічного мовлення (ММ). Воно досліджується у роботах багатьох методистів (І.О.Алешко, І.М.Андреасян, М.С.Балабайко, Н.А.Баташов, Е.Г.Бжоско, Є.М.Богачева, Н.Ф.Бориско, А.П.Запорожченко, Г.В.Ільїна, Є.І.Ільїна, Г.П.Литнєва, В.І.Невська, Ю.І.Пассов, В.С.Пащук, Н.Р.Петранговська, Г.В.Рогова, В.Л.Скалкін, Л.П.Щербак, Y.Adam, J.Belanger, H.Besse, V.Black, G.Brandreth, G.Brown, M.Bygate, D.Byrne S.Farmer, M.Gambler, S.Gillette, R.Ellis, S.Hybels, W.Littlewood, A.Monroe, L.Samovar, R.Scott, J.Sheils, A.Steven, R.Sydney та ін.). У результаті цих досліджень виділено та обґрунтовано принципи навчання усного мовлення (УМ); запропоновано систему навчання ММ; виділено сфери комунікації УМ, які визначають тематику та відбір мовного та мовленнєвого матеріалу; визначено функції, одиниці, а також основні типи ММ; запропоновано етапи розвитку вмінь ММ.
Незважаючи на наявні досягнення у методиці навчання іншомовного ММ, питання ефективного навчання учнів загальноосвітніх шкіл усного підготовленого монологу (УПМ) ІМ залишається ще до кінця не вирішеним, особливо у старшій школі. Постає завдання визначення провідного типу монологічного висловлювання, за допомогою якого згідно з Державними стандартами базової повної середньої освіти учні старших класів змогли б “логічно й аргументовано висловлюватись у зв’язку з обговорюваними проблемами, переконливо й обґрунтовано доводити свою точку зору і своє ставлення до них” Державні стандарти базової і повної середньої освіти // Освітня галузь “Мови і літератури”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: МЕТОДИКА НАВЧАННЯ УЧНІВ КЛАСІВ ТЕХНОЛОГІЧНОГО ПРОФІЛЮ УСНОГО ПІДГОТОВЛЕНОГО МОНОЛОГУ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ З ВИКОРИСТАННЯМ РЕСУРСІВ ІНТЕРНЕТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок