Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНА ДЕТЕРМІНАЦІЯ ЕСТЕТИЧНОЇ СВІДОМОСТІ

СОЦІАЛЬНА ДЕТЕРМІНАЦІЯ ЕСТЕТИЧНОЇ СВІДОМОСТІ

Назва:
СОЦІАЛЬНА ДЕТЕРМІНАЦІЯ ЕСТЕТИЧНОЇ СВІДОМОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,44 KB
Завантажень:
113
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЗАПОРІЗЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
МАНЖУРА Володимир Іванович
УДК: 141.7: [316. 642.2 + 18]
СОЦІАЛЬНА ДЕТЕРМІНАЦІЯ ЕСТЕТИЧНОЇ СВІДОМОСТІ
09.00.03 - соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Запоріжжя - 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Запорізькому державному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Воловик Віталій Іванович,
Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, проректор.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, доцент
Додонов Роман Олександрович,
Донецький національний технічний університет,
професор кафедри філософії;

кандидат філософських наук, доцент
Мальований Микола Михайлович,
Запорізька обласна державна адміністрація,
начальник управління внутрішньої політики.
Провідна установа: Дніпропетровський національний університет,
кафедра філософії, Міністерство освіти і науки України,
м. Дніпропетровськ
Захист відбудеться "20" лютого 2004 p. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 17.051.01 в Запорізькому державному університеті за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського 66, корп. 6, ауд. 114.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Запорізького державного університету за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського 66, корп. 2.
Автореферат розісланий "17" січня 2004 p.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Снєжко В.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В епоху реформування українського суспільства недостатня розробленість теоретичних уявлень про наслідки відомого з часів Платона впливу соціальних реалій на стан естетичної свідомості ускладнює оптимізацію емотивно-естетичного супроводу здійснюваних реформ і перманентну антропологічну експертизу їхньої антропокультурної спрямованості та соціокультурної ефективності. Труднощі перехідного періоду, ускладнені глобальними проблемами, з якими зіткнулась сучасна цивілізація, не дозволяють Україні вийти на досяжні на шляхах радикального реформування її соціальної системи результати, і це вимагає пошуку ефективніших шляхів оптимізації гуманітарних аспектів здійснюваних реформ і повнішого використання гуманістичного потенціалу кордоцентричної української культури, що є доволі проблематичним за відсутності когнітивних засад ефективної оптимізації процесів соціальної детермінації естетичної свідомості нації.
У постсучасну епоху гостро відчувається потреба у відкритій Августином здатності духовно-естетичних феноменів бути соціально санкціонованими засобами емотивного блокування небезпечного потягу людей до чуттєвих задоволень та в усвідомленій Дідро та Лессінгом здатності демократичного мистецтва бути трибуною для пропаганди прогресивних соціальних ідей, і все очевиднішим стає постульований Шіллером зв'язок між прогресом свободи та гармонійним розвитком людської особистості, який суттєво ускладнюється існуванням засудженого К’єркегором естетизму.
Розробка соціально-естетичних і соціокогнітивних проблем в Україні має давні традиції і певні досягнення. Вони пов’язані з іменами M. Драгоманова, О. Потебні, І. Франка, Л. Українки, Б. Грінченка, М. Грушевського, М. Шаповала, С. Єфремова, Д. Донцова, які є фундаторами української соціально-естетичної думки, М. Вороного, М. Хвильового, Б. Подольського, Ю. Юринця, О. Яценка, В. Іванова, А. Канарського, І. Дзеверіна, В. Воробйова, А. Лановенка, І. Ляшенка, А. Когана, М. Пригодія, Н. Яранцевої, Т. Домбровської та інших, хто упродовж несприятливого для розвитку української науки XX століття активно розробляв соціально-естетичну проблематику. Серед тих, хто плідно досліджує сучасні проблеми розвитку суспільної свідомості української нації, можна назвати А. Азархіна, С. Безклубенка, В. Воловика, І. Дзюбу, Р. Додонова, В. Жадька, М. Жулинського, Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНА ДЕТЕРМІНАЦІЯ ЕСТЕТИЧНОЇ СВІДОМОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок