Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ГіДРОЛОГіЧноЇ СТРУКТУРИ та ДИНАМІКи ВОД ПЕРСИДСЬКОЇ ЗАТОКИ

ОСОБЛИВОСТІ ГіДРОЛОГіЧноЇ СТРУКТУРИ та ДИНАМІКи ВОД ПЕРСИДСЬКОЇ ЗАТОКИ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ГіДРОЛОГіЧноЇ СТРУКТУРИ та ДИНАМІКи ВОД ПЕРСИДСЬКОЇ ЗАТОКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,74 KB
Завантажень:
196
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Одеський державний екологічний унiверситет
Васіла Абдель-Монім Мубарак
УДК 551.468
ОСОБЛИВОСТІ ГіДРОЛОГіЧноЇ СТРУКТУРИ та ДИНАМІКи ВОД ПЕРСИДСЬКОЇ ЗАТОКИ
11.00.08–океанологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Одеса-2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Морському гідрофізичному інституті НАН України
Науковий керівник: кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник
Кубряков Олександр Іванович,
Морський гідрофізичний інститут НАН України, старший науковий співробітник відділу гідрофізики шельфу
Офіційні опоненти: доктор географічних наук, старший науковий співробітник
Ломакін Павло Дем'янович,
Морський гідрофізичний інститут НАН України, провідний науковий співробітник відділу океанографії
кандидат географічних наук, старший науковий співробітник
Большаков Вадим Миколайович,
Інститут біології південних морів, Одеський філіал, НАН України, старший науковий співробітник відділу океанологічних основ морського природокористування
Провідна установа: Український науково-дослідний центр екології моря,
Міністерства екології та природних ресурсів, м. Одеса.
Захист відбудеться “ 16 ” травня 2002 року о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.090.01 в Одеському державному екологічному університеті за адресою: 65016, м. Одеса – 16, вул. Львівська, 15 ОДЕКУ.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Одеського державного екологічного університету за адресою: 65016, м. Одеса – 16, вул. Львівська, 15 ОДЕКУ.
Автореферат розісланий “ 16 ” квітня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Лобода Н.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Регіон Персидської затоки представляє надзвичайний інтерес для світової спільноти. Передусім тому, що це одна з самих багатих нафтою ділянок земної кори, де знаходиться біля 60 % світового запасу нафти. Через затоку проходить найважливіший морський торговий шлях між країнами Персидської затоки і країнами північно-східної Азії та Східної Африки. Про це свідчить той факт, що в годину пік через Ормузську протоку кожні шість хвилин проходить одне судно.
З давніх пір суворий клімат і неродючість земель примушували жителів цього регіону наближатися до прибережної зони затоки в пошуках більш сприятливих умов існування. У теперишній час всі країни цього регіону, так чи інакше, залежать від стану вод Персидської затоки, що природним шляхом сприяло інтенсифікації і розширенню використання морських ресурсів затоки. Це, в свою чергу, спричинило розвиток і поглиблення океанографічних знань про Персидську затоку, в тому числі про структуру і циркуляцію його вод.
Як правило, зростання антропогенного впливу на навколишнє середовище приводить до необхідності аналізу і обліку наслідків людської життєдіяльності на природний хід процесів. Знання гідрологічної структури і регіональної циркуляції вод Персидської затоки необхідно, передусім, для запобігання екологічних катастроф, викликаних розливом нафти і нафтових продуктів внаслідок аварій і воєнних дій (наприклад, аварія на платформі “Новруз” в 1982 р., війна з Іраком в 1992 р.). Для країн затоки це питання процвітання і життя або деградації і смертей. Так, за оцінками Міжнародної статистики нафтових розливів (IOSS) в 1982 р. внаслідок бомбардування Іраком нафтової платформи “Новруз” (Іран) в затоку вилилося біля 80 млн. галонів сирої нафти. Новрузсікий розлив зайняв четверте місце в світі по кількості розлитої нафти і продовжувався близько 8 місяців, внаслідок чого загинуло багато видів морської фауни Персидської затоки.
Оскільки Персидська затока в більшій частині мілководна і припливо-відливні рухи в ньому грають суттєву роль, то знання циркуляційного режиму надто необхідне для безпечної навігації. Від стану морських вод залежить їх біологічна продуктивність і умови промислу. Ці проблеми вимагають детального вивчення гідрометеорологічного режиму затоки і його мінливості.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ГіДРОЛОГіЧноЇ СТРУКТУРИ та ДИНАМІКи ВОД ПЕРСИДСЬКОЇ ЗАТОКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок