Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГРУПИ ІНТЕРЕСУ У СУЧАСНІЙ ТЕОРІЇ ПОЛІТИКИ

ГРУПИ ІНТЕРЕСУ У СУЧАСНІЙ ТЕОРІЇ ПОЛІТИКИ

Назва:
ГРУПИ ІНТЕРЕСУ У СУЧАСНІЙ ТЕОРІЇ ПОЛІТИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,54 KB
Завантажень:
372
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
БОРЕНЬКО Ярина Йосипівна
УДК 321.022
ГРУПИ ІНТЕРЕСУ У СУЧАСНІЙ ТЕОРІЇ ПОЛІТИКИ
Спеціальність 23.00.01 - теорія та історія політичної науки
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
ЛЬВІВ – 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі політології філософського факультету Львівського національного університету імені Івана Франка
Науковий керівник: доктор політичних наук
Денисенко Валерій Миколайович,
професор кафедри політології філософського факультету
Львівського національного університету імені Івана Франка
Офіційні опоненти: доктор політичних наук
Бабкіна Ольга Володимирівна
професор, завідувач кафедрою політології
Міжрегіональної академії управління персоналом.
кандидат філософських наук
Климанська Лариса Дмитрівна,
доцент кафедри соціології та соціальної роботи
Національного університету “Львівська політехніка”.
Провідна організація – Національний університет імені Тараса Шевченка,
кафедра політології.
Захист відбудеться 30 жовтня 2002 р. о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.35.051.02 при Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79602, м. Львів , вул. Університетська, 1.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (м. Львів, вул. Драгоманова, 5)
Автореферат розіслано “27” вересня 2002 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Лисий В.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним з недостатньо досліджених в українській політології сегментів політики є аспект усуспільнення та виявлення політичного інтересу через групу. Йдеться не про групи як чіткі структури типу колективів, партій, широких суспільних класів тощо – мова радше про ситуативні об‘єднання людей, які дозволяють їм бути різними у різних контекстах і водночас відчувати себе членами суспільства. Ці аспекти слабо досліджувались в Україні, оскільки саме у науці про політику довгий час переважав і надалі переважає нормативний підхід, який розглядає лише видимі суспільні утворення і лише їх визначає такими, що мають відношення до держави. Коли розпочався процес оформлення самостійної української політичної науки, то відбувся своєрідний синтез усіх відомих до цього часу і недавно пізнаваних політичних теорій (з явною перевагою нормативного підходу) і потім – пристосування класичних політологічних категорій до пояснення української політичної дійсності.
Процес формування української політичної науки розпочався якби з кінця, а таким “звершенням” є, прикладна політологія. До початків, себто до теорії, час ще досі не надійшов, тому на сьогодні ми маємо ситуацію, коли теоретичний рівень української політології, розвинений набагато менше, аніж емпіричний. Виклад політичної науки як спершу історії політичних вчень, підібраних подеколи досить хаотично, а потім – як способу синтезу основних політологічних підходів (що випливають з тієї ж історії) і певних політологічних дефініцій зводить українську позицію до простого реферативного викладу висновків певних західних шкіл. Проблема існування, чи, вірніше, не-існування, української, чи якоїсь локальної (хоча би і львівської) школи політології була чи не основною складністю при написанні даної роботи. Сама назва дисертаційного дослідження “Групи інтересу в сучасній теорії політики” вимагала формулювання позиції стосовно завдань політичної теорії у дослідженні процесу.
Сама постановка питання стосовно місця груп інтересу в теорії політики, а не теорії груп як такої, формулює вихідну тезу, що чітко проглядається у сучасній американській компаративістиці – самодостатньої теорії груп інтересу не існує, а є лише вплив категоріального визначення групи як учасника політики на різні наукові течії. Проблема української політології у тому, що, не маючи системи та методології дослідження груп інтересу, ми часто зустрічаємось з підміною понять. А, враховуючи сильне політичне навантаження понять інтересу, лобіювання чи тиску, широке теоретичне значення групи інтересу редукується до звичайних поверхових характеристик.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ГРУПИ ІНТЕРЕСУ У СУЧАСНІЙ ТЕОРІЇ ПОЛІТИКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок