Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ МОРАЛЬНО-ЦІННІСНИХ ОРІЄНТАЦІЙ У ДІВЧАТ- ПІДЛІТКІВ В УМОВАХ ВЗАЄМОДІЇ ШКОЛИ ТА ПОЗАШКІЛЬНИХ

ФОРМУВАННЯ МОРАЛЬНО-ЦІННІСНИХ ОРІЄНТАЦІЙ У ДІВЧАТ- ПІДЛІТКІВ В УМОВАХ ВЗАЄМОДІЇ ШКОЛИ ТА ПОЗАШКІЛЬНИХ

Назва:
ФОРМУВАННЯ МОРАЛЬНО-ЦІННІСНИХ ОРІЄНТАЦІЙ У ДІВЧАТ- ПІДЛІТКІВ В УМОВАХ ВЗАЄМОДІЇ ШКОЛИ ТА ПОЗАШКІЛЬНИХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,17 KB
Завантажень:
282
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
СІНЬКЕВИЧ Наталія Костянтинівна
УДК 37.03 +37.01
ФОРМУВАННЯ МОРАЛЬНО-ЦІННІСНИХ ОРІЄНТАЦІЙ У ДІВЧАТ- ПІДЛІТКІВ В УМОВАХ ВЗАЄМОДІЇ ШКОЛИ ТА ПОЗАШКІЛЬНИХ
ЗАКЛАДІВ
13.00.06 – теорія, методика і організація культурно-просвітньої
діяльності
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Київському національному університеті культури і мистецтв, Міністерство культури і мистецтв України, м. Київ.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, професор
Скнар Олександр Іванович,
Київський національний університет
культури і мистецтв,
завідувач кафедри педагогіки та психології.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук
Лактіонова Галина Михайлївна,
Інститут педагогіки та психології
професійної освіти АПН України,
старший науковий співробітник;
кандидат педагогічних наук, доцент
Каразян Лариса Федосіївна,
Адміністрація Президента України,
головний консультант.
Провідна установа: Луганський державний педагогічний
університет ім. Т.Г. Шевченка
кафедра педагогіки, м. Луганськ,
Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться “30” січня 2001 року о 16-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.807.02 у Київському національному університеті культури і мистецтв (01133, м. Київ, вул. Щорса, 36, ауд. 209).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв (01133, м. Київ, вул. Щорса, 36).
Автореферат розісланий “29” грудня 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Булатова Е. І.
В С Т У П
Актуальність дослідження. Державна національна програма “Освіта” (Україна - ХХІ століття) визначає для України пріоритетність гуманістичних, морально-естетичних ідеалів, духовної єдності поколінь, повагу до батьків, людей старшого віку .
Сучасні кризові явища в діяльності виховних та освітніх закладів свідчать про неспроможність адаптувати сьогодні традиційні зміст, форми та засоби виховної роботи до нинішньої ситуації, що склалася в економічній та духовній сферах суспільства. Відсутність почуття відповідальності, співпереживання і гармонії у людських взаєминах, людської гідності розширює культурний і духовний вакум у країні. Все це породжує духовно-моральну, естетичну збідненість молоді. Сьогодні, на жаль, переважає прагнення до задоволення елементарних потреб фізичного існування, або виживання. Соціальні та духовні орієнтації недостатньо актуалізовані і не займають належного місця в структурі цінностей. Все це значно ускладнює сучасний педагогічний процес і вимагає кардинальних змін у системі виховання підростаючого покоління.
Це вимагає нових виховних технологій, диференційованого, особистісно-зорієнтованого, статево-вікового підходу до виховання, зокрема, дівчат-підлітків. Особливої уваги потребує формування духовних і моральних цінностей як домінуючих і вирішальних у вихованні дітей і молоді. Адже формування системи морально-ціннісних орієнтацій особи забезпечує стабільність її світоглядної та життєвої позицій.
Оскільки виховання людини в широкому розумінні розглядають як створення сприятливих умов для становлення чи зміни ціннісних орієнтацій особистості, їх формування належить до важливих завдань виховних інститутів суспільства.
Сучасна педагогіка розглядає моральне виховання особистості як багаторівневий процес, детермінований соціальним середовищем та активністю самої особистості, тому реалізація системного підходу передбачає єдність і послідовність виховного впливу на підлітка в усіх сферах його життєдіяльності: навчальній, дозвіллєвій, сімейно-побутовій.
Актуальність проблеми взаємодії школи та позашкільних закладів у формуванні морально-ціннісних орієнтацій у дівчат-підлітків зумовлена:
-
необхідністю підвищення виховної ролі школи та позашкільних закладів;
-
розширенням спектру їх виховних функцій, спільністю їх мети і завдань та спрямованості їх виховної роботи, спільним об`єктом педагогічного впливу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ МОРАЛЬНО-ЦІННІСНИХ ОРІЄНТАЦІЙ У ДІВЧАТ- ПІДЛІТКІВ В УМОВАХ ВЗАЄМОДІЇ ШКОЛИ ТА ПОЗАШКІЛЬНИХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок