Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕНДЕРНИЙ АСПЕКТ РЕПРЕЗЕНТАЦІЇ ПЕРСОНАЖНОГО МОВЛЕННЯ В АНГЛІЙСЬКИХ ДРАМАТИЧНИХ ТВОРАХ КІНЦЯ ХХ СТОЛІТТЯ

ГЕНДЕРНИЙ АСПЕКТ РЕПРЕЗЕНТАЦІЇ ПЕРСОНАЖНОГО МОВЛЕННЯ В АНГЛІЙСЬКИХ ДРАМАТИЧНИХ ТВОРАХ КІНЦЯ ХХ СТОЛІТТЯ

Назва:
ГЕНДЕРНИЙ АСПЕКТ РЕПРЕЗЕНТАЦІЇ ПЕРСОНАЖНОГО МОВЛЕННЯ В АНГЛІЙСЬКИХ ДРАМАТИЧНИХ ТВОРАХ КІНЦЯ ХХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,72 KB
Завантажень:
75
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БОРИСЕНКО Наталія Дмитрівна
УДК 81’276.3+811.111
ГЕНДЕРНИЙ АСПЕКТ РЕПРЕЗЕНТАЦІЇ
ПЕРСОНАЖНОГО МОВЛЕННЯ В АНГЛІЙСЬКИХ
ДРАМАТИЧНИХ ТВОРАХ КІНЦЯ ХХ СТОЛІТТЯ
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
Автореферат
на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
КИЇВ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі англійської філології Житомирського державного педагогічного університету імені Івана Франка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник | доктор філологічних наук, професор
Левицький Андрій Едуардович,
Київський національний лінгвістичний університет, кафедра граматики та історії англійської мови, завідувач кафедри
Офіційні опоненти: | доктор філологічних наук, професор
Швачко Світлана Олексіївна,
Сумський державний університет,
кафедра перекладу, професор
кандидат філологічних наук, доцент
Бєссонова Ольга Леонідівна,
Донецький національний університет, кафедра англійської філології, завідувач кафедри
Провідна установа | Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича, кафедра германського, загального та порівняльного мовознавства,
Міністерство освіти і науки України, м. Чернівці
Захист відбудеться “08” жовтня 2003 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .054.02 Київського національного лінгвістичного університету (03680, МПС, Київ-5, вул. Червоноармійська, 73)
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного лінгвістичного університету (вул. Червоноармійська, 73)
Автореферат розісланий “06” вересня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.А. Калита
Загальна характеристика роботи
Реферована робота присвячена дослідженню особливостей гендерної комунікативної поведінки сучасних англійців (чоловіків і жінок), представників середнього класу суспільства, в ситуації міжгендерного спілкування, відображених у британських драматичних творах кінця ХХ століття. У сучасному мовознавстві дослідження комунікативної поведінки людини (Т.Г. Винокур, Л.П. Крисін, Л.Б. Нікольський, Є.Ф. Тарасов) тісно пов’язане з вивченням вербальної комунікації (А.Д. Бєлова, О.П. Воробйова, Ю.М. Караулов, В.І. Карасик, О.С. Кубрякова, А.Е. Левицький, Н.І. Формановська, С.О. Швачко). Під комунікативною поведінкою ми розуміємо реалізацію в комунікації сукупності мовних, мовленнєвих та позамовних засобів залежно від ситуації спілкування, цілей, які ставлять перед собою індивіди, а також їх статусних характеристик і соціальних ролей (В.І. Карасик, В. Лабов, Є.Ф. Тарасов, П. Траджилл). Сутність вербальної поведінки людини як складової частини комунікативної поведінки полягає в актуалізації у висловлюванні тих одиниць мовної системи, які необхідні для побудови прагматично коректного висловлювання. Залучення гендерного аспекту як одного з соціальних факторів комунікації доповнює й уточнює поняття комунікативної поведінки (Г.В. Колшанський). Гендер – термін, що виник у соціальних науках, – у сучасному мовознавстві позначає комплекс соціальних, культурних і психологічних явищ, які співвідносяться зі статтю індивіда (С. Макконел-Гінет). Дослідження гендерного аспекту комунікативної поведінки має на меті поглибити аналіз вербальної комунікації в цілому.
Гендерний аналіз був започаткований у 70-х роках ХХ століття у британській (М. Адлер, Р. Макаулей, С. Ромейн) та американській лінгвістиці (Д. Камерон, Р. Лакофф). Протягом останнього десятиріччя гендерна проблема активно досліджується у вітчизняному (О.Л. Бєссонова, О.Л. Козачишина, А.П. Мартинюк, К.В. Піщікова, О.М. Холод та ін.) і в російському (О.І. Горошко, А.В. Кириліна, В.В. Потапов та ін.) мовознавстві. Проте досліджувана проблема в сучасній лінгвістичній парадигмі не вичерпана. Більшість мовознавців вивчають певні аспекти гендерних особливостей: переважно фонетичні (В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ГЕНДЕРНИЙ АСПЕКТ РЕПРЕЗЕНТАЦІЇ ПЕРСОНАЖНОГО МОВЛЕННЯ В АНГЛІЙСЬКИХ ДРАМАТИЧНИХ ТВОРАХ КІНЦЯ ХХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок