Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ОБРОБІТКУ ГРУНТУ, ЕКОЛОГІЧНО ДОЦІЛЬНИХ НОРМ МІНЕРАЛЬНИХ ДОБРИВ НА УРОЖАЙ СИЛОСНОЇ ТА ЗЕРНОВОЇ КУКУРУДЗИ В УМОВАХ ПІВДЕННО-ЗАХІДНОЇ ЧАСТИНИ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

ВПЛИВ ОБРОБІТКУ ГРУНТУ, ЕКОЛОГІЧНО ДОЦІЛЬНИХ НОРМ МІНЕРАЛЬНИХ ДОБРИВ НА УРОЖАЙ СИЛОСНОЇ ТА ЗЕРНОВОЇ КУКУРУДЗИ В УМОВАХ ПІВДЕННО-ЗАХІДНОЇ ЧАСТИНИ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

Назва:
ВПЛИВ ОБРОБІТКУ ГРУНТУ, ЕКОЛОГІЧНО ДОЦІЛЬНИХ НОРМ МІНЕРАЛЬНИХ ДОБРИВ НА УРОЖАЙ СИЛОСНОЇ ТА ЗЕРНОВОЇ КУКУРУДЗИ В УМОВАХ ПІВДЕННО-ЗАХІДНОЇ ЧАСТИНИ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,77 KB
Завантажень:
161
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОРДЕНА ТРУДОВОГО ЧЕРВОНОГО ПРАПОРА ДЕРЖАВНИЙ АГР
АРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ


ДНIПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
На правах рукопису
МАРУЩАК Анатолій Миколайович
УДК 633.15:631.5:631.8
ВПЛИВ ОБРОБІТКУ ГРУНТУ, ЕКОЛОГІЧНО ДОЦІЛЬНИХ НОРМ МІНЕРАЛЬНИХ ДОБРИВ НА УРОЖАЙ СИЛОСНОЇ ТА ЗЕРНОВОЇ КУКУРУДЗИ В УМОВАХ ПІВДЕННО-ЗАХІДНОЇ ЧАСТИНИ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
06.01.01 - загальне землеробство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Дніпропетровськ - 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Подільській державній аграрно-технічній академії Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук, професор Якименко Анатолій Семенович, Подільська державна аграрно-технічна академія, завідувач кафедри загального землеробства.
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник Якунін Олексій Панасович, Інститут зернового господарства УААН, головний науковий співробітник відділу технології вирощування кукурудзи;
кандидат сільськогосподарських наук, доцент Забалуєв Віктор Олексійович, Дніпропетровський державний аграрний університет, декан агрономічного факультету.
Провідна установа: Інститут кормів УААН, лабораторія боротьби з бур’янами, м. Вінниця.
Захист відбудеться: 30.01.2001 року о 13-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.804.02 при Дніпропетровському державному аграрному університеті за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, 27, вул. Ворошилова, 25, корпус 1, конференцзал (ауд. 342).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського аграрного університету.
Автореферат розіслано 28.12.2000 року.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, професор __________________ Чабан І.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Кукурудза серед усіх зернових культур виділяється високою потенційною продуктивністю, у зв’язку з чим вона є однією з важливих культур в сучасному землеробстві. Це зумовлено її біологічними і, зокрема, генетичними, фізіолого-біохімічними та морфологічними особливостями, які визначають захистно-пристосовані реакції на умови вирощування, а також забезпечують високоефективне використання факторів мінерального і повітряного живлення, водного режиму та сонячної енергії.
Грунтово-кліматичні умови південно-західної частини Лісостепу сприятливі для вирощування кукурудзи. Селекціонерами створено нове покоління гібридів, які забезпечують високі врожаї зерна і зеленої маси. Але їх потенційні можливості реалізуються не в повній мірі. Однією з причин є недосконала технологія вирощування кукурудзи.
В цьому зв’язку наші дослідження актуальні, спрямовані на обгрунтування та розробку прийомів основного обробітку грунту, які забезпечують стабільно високу урожайність зерна і зеленої маси кукурудзи, зменшення енергетичних і технологічних затрат.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана на основі плану і тематики наукових досліджень Подільської державної аграрно-технічної академії, є частиною комплексних досліджень за проектом “Зерно 1995-2000 років”.
Номер державної реєстрації 0199У002654, державної наукової програми за шифром 5/8.
Мета і задачі досліджень. Головною метою досліджень було — визначити найбільш радикальні прийоми основного обробітку грунту під кукурудзу для забезпечення її високої продуктивності, підвищення ефективності вирощування.
В завдання досліджень входило: встановити вплив способів і глибини основного обробітку грунту на його агрофізичні властивості і поживний режим, засміченість посівів, фотосинтетичні і біологічні процеси в рослинах кукурудзи, а також на урожайність зерна і зеленої маси кукурудзи, економічні і біоенергетичні показники.
Наукова новизна одержаних результатів. В умовах південно-західної частини Лісостепу України вперше встановлена можливість заміни оранки на 23-25 см обробітком на таку ж глибину КПГ-2,2, а також зменшення її до 10-12 см при використанні удосконаленого плоскоріза.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ВПЛИВ ОБРОБІТКУ ГРУНТУ, ЕКОЛОГІЧНО ДОЦІЛЬНИХ НОРМ МІНЕРАЛЬНИХ ДОБРИВ НА УРОЖАЙ СИЛОСНОЇ ТА ЗЕРНОВОЇ КУКУРУДЗИ В УМОВАХ ПІВДЕННО-ЗАХІДНОЇ ЧАСТИНИ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок