Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДуШПАСТИРСЬКА СЛуЖБА українських ВІЙСЬКОВИХ ФОРМАЦІЙ ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ XX ст.

ДуШПАСТИРСЬКА СЛуЖБА українських ВІЙСЬКОВИХ ФОРМАЦІЙ ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ XX ст.

Назва:
ДуШПАСТИРСЬКА СЛуЖБА українських ВІЙСЬКОВИХ ФОРМАЦІЙ ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ XX ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,99 KB
Завантажень:
16
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національний університет
“Львівська політехніка”
ЗАБЗАЛЮК ДМИТРО ЄВГЕНОВИЧ
УДК 94(477):356.363 “19”
ДуШПАСТИРСЬКА СЛуЖБА
українських ВІЙСЬКОВИХ ФОРМАЦІЙ
ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ XX ст.
Спеціальність 20.02.22 – військова історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Львів – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі філософії та політології Львівського державного університету внутрішніх справ.
Науковий керівник – доктор історичних наук, професор
Кондратюк Володимир Олександрович,
професор кафедри філософії та політології Львівського державного
університету внутрішніх справ
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Голубко Віктор Євстахович,
професор кафедри історичного краєзнавства
Львівського Національного університету імені Івана Франка
кандидат історичних наук,
Шкраб’юк Петро Васильович
старший науковий співробітник відділу нової історії Інституту
українознавства імені І. Крип’якевича НАН України
Провідна установа: Інститут історії України НАН України
Захист відбудеться 08.06.2007 р. о _13-30__ год. на засіданні Спеціалізованої вченої ради К 35.052.15 у Національному університеті „Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України за адресою: , Львів, вул. С. Бандери, , корп. , ауд. .
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету „Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України за адресою: 79013, Львів, вул. Професорська, 1.
Автореферат розісланий 06.05. 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук, доцент В.І. Гусєв


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми визначається необхідністю дослідити організацію та діяльність душпастирської служби в українських військових формаціях першої половини XX ст. Відомо, що впродовж десятиліть радянська історіографія розглядала всі державні утворення в Україні періоду національно-визвольних змагань за незалежність 1917–1921 рр. та їхні збройні сили, а також національні військові формування в добу Другої світової війни, як “буржуазно-націоналістичні” та “антинародні”. Військове духовенство розглядалося з позиції державно-церковних відносин, які комуністична ідеологія радянського режиму визначала як “реакційний” клас, власне, як і всіх священнослужителів.
Досліджувана проблема має не лише науково-пізнавальний інтерес, але й практичну значимість, коли йдеться про використання набутого досвіду у процесах реформування Збройних сил України на сучасному етапі. Насамперед, вартий уваги такий її аспект, як співвідношення християнських моральних цінностей з обов’язками, які покладаються на воїна, зобов’язаного силовими методами відстоювати суверенітет своєї країни, її національні інтереси.
Необхідність вивчення проблеми зумовлено низкою обставин. По-перше, осягнення незалежності України спричинило стрімкий інтерес суспільства до минулого й, передусім, до визвольної боротьби українського народу, відтак збройних сил державних утворень 1917–1921 рр. і Другої світової війни. По-друге, зміна державно-політичного статусу України 1991 р. спричинила докорінну зміну церковно-державних відносин, зокрема відродження українських Автокефальної православної та Греко-католицької церков, бурхливе зростання громадського інтересу до релігії, ролі Церкви в суспільстві та його складової – армії.
Проблема історії військового духовенства українських збройних формацій привертає увагу ще й тому, що, незважаючи на значну активізацію досліджень військової історії в сучасній Україні, досі не створено цілісної картини життєдіяльності капеланства армій національних державних утворень ХХ ст.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана в рамках наукових програм Львівського державного університету внутрішніх справ.
Мета дослідження – відтворити на основі джерелознавчого аналізу архівних документів, науково-історичних і мемуарно-аналітичних праць цілісну картину становлення і розвитку служби військового духовенства українських збройних формувань першої половини XX ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ДуШПАСТИРСЬКА СЛуЖБА українських ВІЙСЬКОВИХ ФОРМАЦІЙ ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ XX ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок