Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯ (на прикладі Львівської області)

СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯ (на прикладі Львівської області)

Назва:
СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯ (на прикладі Львівської області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,12 KB
Завантажень:
248
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Рада по вивченню продуктивних сил України
Будзяк Ольга Степанівна
УДК 332.122;332.3
НАУКОВІ ОСНОВИ РЕГІОНАЛЬНОГО
СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯ
(на прикладі Львівської області)
Спеціальність 08.08.01 – економіка природокористування і охорони навколишнього середовища
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Раді по вивченню продуктивних сил України НАН України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Бистряков Ігор Костянтинович,
Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України,
завідуючий відділом проблем використання і охорони земельних ресурсів
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор
Коваль Ярослав Васильович,
Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України,
завідуючий відділом проблем використання і охорони лісових ресурсів
доктор економічних наук, професор
Федоров Микола Миколайович,
Інститут аграрної економіки,
завідуючий відділом земельних відносин
Провідна установа:
Сумський національний аграрний університет Міністерства аграрної політики України, кафедра економіки природокористування в АПК, м. Суми.
Захист відбудеться “25” листопада 2002 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.160.01 Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України за адресою: 01032, м. Київ-32, бульвар Тараса Шевченка,60
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України за адресою: 01032, м. Київ-32, бульвар Тараса Шевченка, 60.
Автореферат розісланий 23 жовтня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук, професор С.І.Бандур
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Інтенсивний розвиток сільського господарства в останні десятиліття призвів до масової деградації земель. Значною мірою даному процесу сприяє розвиток вітрової та водної ерозії ґрунтів, що в першу чергу пов'язано із великою розораністю території. За ступенем розораності Україна займає одне з перших місць не тільки в Європі, але і у світі. Зупинити втрату родючих земель дозволить перехід на екологоврівноважене сільськогосподарське землекористування. Особливого значення тут набуває дослідження саме регіональних аспектів землекористування.
Утворення нових форм господарювання в умовах приватної власності на землю, при відсутності науково-прикладних розробок, не тільки не сприятиме даному процесу, а навпаки, створюватиме додаткові і, зокрема, еколого-економічні проблеми. Врахування регіональних особливостей для сучасних форм господарювання різного правового статусу дозволить створити оптимальне економіко-правове середовище для раціонального землекористування.
Особливості земельних ресурсів, в порівнянні з іншими природними ресурсами, визначають необхідність їх комплексного дослідження. Наукові розробки з даної проблеми проводяться за кількома основними напрямками. Перший напрямок – це загальні теоретичні та методичні дослідження земельних ресурсів, в тому числі і у складі інших природних ресурсів. До числа провідних вчених дослідників даного напрямку входять: Борщевський П.П., Бистряков І.К., Данилишин Б.М, Добряк Д.С., Дорогунцов С.І., Коваль Я.В., Лисецький А.С., Маракулін П.П., Месель-Веселяк В.Я., Новоторов О.С., Паламарчук О.М., Огінський А.М., Саблук П.Т., Федоров М.М., Цемко В.П., Хвесик М.А. та інші. Другий – це вивчення якісного стану земельних ресурсів. Серед науковців в останні роки саме цьому напрямку приділялось надзвичайно мало уваги. Переважно удосконалювалися напрацювання попередників: Докучаєва В.В., Коссовича П.С., Костичева П.Н., Прасолова Л.І., Сибірцева Н.М. та інших. І третій напрямок представляють наукові праці вчених, в основному економістів-аграрників, які досліджують регіональні аспекти землекористування та проблеми землеустрою. До їх числа відносять: Андріїшина М.В., Веденічева П.Ф., Бриндзю З.Ф., Гнатковича Д.І., Горлачука В.В., Гуцуляка Г.Д., Мицая М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯ (на прикладі Львівської області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок