Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Інтеграція знань з природничо-математичних і спеціальних дисциплін у професійній підготовці учителя трудового навчання

Інтеграція знань з природничо-математичних і спеціальних дисциплін у професійній підготовці учителя трудового навчання

Назва:
Інтеграція знань з природничо-математичних і спеціальних дисциплін у професійній підготовці учителя трудового навчання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,85 KB
Завантажень:
95
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ І ПСИХОЛОГІЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
КОЛОМІЄЦЬ Дмитро Іванович
УДК 378.12 : 5
Інтеграція знань з природничо-математичних
і спеціальних дисциплін у професійній підготовці учителя трудового навчання
13.00.04 - теорія і методика професійної освіти
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
ГУРЕВИЧ РОМАН СЕМЕНОВИЧ, Вінницький
державний педагогічний університет імені Михайла
Коцюбинського, м.Вінниця,
декан педагогічно-індустріального факультету.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор, дійсний член АПН
України ТХОРЖЕВСЬКИЙ ДМИТРО ОЛЕКСАНДРОВИЧ,
Національний педагогічний університет імені
М.П.Драгоманова, м. Київ, професор кафедри
трудового навчання і креслення;
кандидат педагогічних наук, доцент,
ОЛІЙНИК ВІКТОР ВАСИЛЬОВИЧ,
Центральний інститут післядипломної
педагогічної освіти АПН України, ректор.
Провідна установа: Житомирський державний педагогічний університет імені
Івана Франка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і
науки України, м. Житомир.
Захист відбудеться “ 11 ” квітня 2001 року о 15 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.451.01 в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України за адресою: 04060, м.Київ, вул.М.Берлинського, 9, 5-й поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України (04060, м.Київ, вул.М.Берлинського, 9).
Автореферат розіслано ” 6 ” березня 2001 р.
Вчений секретар Цибульська Г.М.
спеціалізованої вченої ради
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. Процес становлення української держави потребує від кадрів компетентності й високого професіоналізму. Сьогодні молодому спеціалісту не можна обійтися без глибоких знань з проблем виробництва, науки і техніки, психології, управління економікою, організації та стимулювання праці тощо. Ці вимоги повною мірою стосуються і підготовки педагогічних кадрів для загальноосвітньої школи.
Економічні та соціальні зміни, що відбуваються в Україні, висувають перед освітою нагальну потребу швидкого зростання інтелектуального потенціалу нашого народу, виходу вітчизняної науки та виробництва на міжнародний рівень. Науково-технічний прогрес ускладнює зміст і прийоми трудової діяльності людини. Це потребує від неї глибоких технічних та технологічних знань, уміння орієнтуватися у лавиноподібному потоці інформації. Одним із основних засобів вирішення даної проблеми є забезпечення розвитку освіти на основі використання сучасних інноваційних методик удосконалення навчально-виховного процесу.
У працях П.Р.Атутова, В.Ю.Бикова, М.М.Берулави, С.У.Гончаренка, Р.С.Гуревича, І.А.Зязюна, В.Р.Ільченко, І.М.Козловської, В.М.Максимової, О.М.Новикова, Н.Г.Ничкало, В.К.Сидоренка, Д.А.Тхоржевського, Д.В.Чернілевського та інших доведено, що однією з найбільш важливих умов підвищення наукового рівня вивчення основ наук та підвищення ефективності всього навчального процесу є дидактична інтеграція знань.
Проблема інтеграції навчальних дисциплін тісно пов’язана з проблемою міжпредметних зв’язків (МПЗ), які становлять перший рівень інтеграції. Сьогодні досить повно розроблені основи теорії міжпредметних зв’язків у загальноосвітній середній школі та в професійно-технічних закладах, розглянуто теоретико-методологічні аспекти інтеграції знань учнів професійно-технічної школи, проте вони є лише своєрідними складовими теоретичного обгрунтування дидактичної інтеграції. Крім того, дидактична інтеграція у вищій школі практично поки що не стала предметом психолого-педагогічних досліджень.
Проблема дидактичної інтеграції у вищій школі потребує теоретико-методологічного обгрунтування в контексті вивчення та засвоєння студентами основних філософських категорій і понять, що є основою для трансформації філософських закономірностей у педагогічну практику майбутнього вчителя.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Інтеграція знань з природничо-математичних і спеціальних дисциплін у професійній підготовці учителя трудового навчання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок