Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Роль ендотеліальної дисфункції в патогенезі гломерулонефриту (експериментально-клінічне дослідження)

Роль ендотеліальної дисфункції в патогенезі гломерулонефриту (експериментально-клінічне дослідження)

Назва:
Роль ендотеліальної дисфункції в патогенезі гломерулонефриту (експериментально-клінічне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,22 KB
Завантажень:
381
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДОНЕЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. М.ГОРЬКОГО
ЧЕРНОБРИВЦЕВ ПЕТРО АРТАШЕСОВИЧ
УДК 616.611-002-036.12-091.811
Роль ендотеліальної дисфункції в патогенезі гломерулонефриту
(експериментально-клінічне дослідження)
14.03.04 – патологічна фізіологія
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Донецьк – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому державному медичному університеті ім. М. Горького МОЗ України
Науковий керівник:
доктор медичних наук, старший науковий співробітник Зябліцев Сергій Володимирович, Донецький державний медичний університет ім. М.Горького МОЗ України, завідувач відділу молекулярно-генетичних досліджень Центральної науково-дослідної лабораторії
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Гоженко Анатолій Іванович, Одеський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри загальної і клінічної патологічної фізіології;
доктор медичних наук, професор Казімірко Ніла Казімірівна, Луганський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри патологічної фізіології.
Провідна установа: Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця МОЗ України м.Київ, кафедра патологічної фізіології.
Захист відбудеться 26 червня 2007 року о 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .600.02 при Донецькому державному медичному університеті ім. М.Горького (83003, м.Донецьк, пр.Ілліча, 16).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донецького державного медичного університету ім. М.Горького (83003, м.Донецьк, пр.Ілліча, 16).
Автореферат розісланий 23 травня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, доктор медичних наук
професор Г.А.Ігнатенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Хронічний ГН належить до найчастіших захворювань нирок, яке завершується смертю хворих внаслідок розвитку прогресуючої ниркової недостатності (Пиріг Л.А., 2004, 2005; Мухін Н.А. та співавт., 2005; Семидоцька Ж.Д. та співавт., 2005). Поширеність його в Україні складає 81 випадків на 100 тис. дорослого населення (Колесник М.О., Сайдакова Н.О., 2004). що визначає подальше вивчення патогенезу захворювання одним з актуальних завдань сучасної медицини (Дудар І.О., Степанова Н.М., 2004).
Нирки більше, ніж інші органи, залежать від функціонального стану ендотелію в зв'язку з наявністю в них величезного пулу ендотеліоцитів, який є першим шаром на шляху ультрафільтрації в капілярах клубочків, він регулює процеси тканинного гомеостазу і судинного тонусу, коагуляцію, міграцію й проліферацію клітин, бере участь у реакціях запалення, тканинної регенерації та фіброзу, визначає фільтраційну функцію нирок, дифузію води й іонів (Корж А.Н., 2003; Kang.H. et al., 2002; Luscher T.F., 2002).
Поряд з подальшим поглибленням імунологічної концепції патогенезу ГН стає все більш актуальним вивчення механізмів, пов’язаних з пошкодженням функції і структури ендотеліальних клітин – дисфункції ендотелію. Встановлено, що ЕД відіграє значну роль в формуванні початкових стадій ГН, розвитку артеріальної гіпертензії, нефротичного синдрому і ниркової недостатності. Порушення ЕФ обумовлені в першу чергу активацією системи ЕТ-1 на тлі зниження синтезу і біодоступності ендотеліальних вазодилататорів, таких як NO (Малая Л.Т. и соавт., 2002; Визир В.А., Березин А.Е., 2003; Бобкова И.Н. и соавт. 2005; Камышова Е.С. и соавт. 2005; Лапчинська І.І., Рудюк Л.І., 2006; Uchimura., et al., 2005).
Слід зазначити, що при ГН не визначені чинники ЕД, які спроможні в найбільшому ступені сприяти розвитку захворювання і його ускладнень, в тому числі не встановлена роль прозапальних цитокінів (IL1в, IL6, TNFб) і вазоактивних ейкозаноїдів (PgI2, ТхА2). Можна припустити, що існує тісний взаємозв'язок порушень ЕФ не тільки із структурними змінами ендотеліоцитів гломерулярних капілярів і артеріол, але і з іншими патологічними механізмами, які лежать в основі ГН.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Роль ендотеліальної дисфункції в патогенезі гломерулонефриту (експериментально-клінічне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок