Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНСТИТУТ ПАРЛАМЕНТАРИЗМУ В КОНТЕКСТІ ДОСВІДУ ДЕМОКРАТИЧНОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ СУЧАСНИХ СУСПІЛЬСТВ

ІНСТИТУТ ПАРЛАМЕНТАРИЗМУ В КОНТЕКСТІ ДОСВІДУ ДЕМОКРАТИЧНОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ СУЧАСНИХ СУСПІЛЬСТВ

Назва:
ІНСТИТУТ ПАРЛАМЕНТАРИЗМУ В КОНТЕКСТІ ДОСВІДУ ДЕМОКРАТИЧНОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ СУЧАСНИХ СУСПІЛЬСТВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,46 KB
Завантажень:
418
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ТАВРійсьКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ім. В.і. ВЕРНАДСьКОГО
СКРЕБЕЦЬ Олена Володимирівна
УДК 321.72
ІНСТИТУТ ПАРЛАМЕНТАРИЗМУ
В КОНТЕКСТІ ДОСВІДУ ДЕМОКРАТИЧНОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ
СУЧАСНИХ СУСПІЛЬСТВ
23.00.02 політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Сімферополь - 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософських і соціальних наук
Севастопольського національного технічного університету.
Науковий керівник: кандидат політичних наук, доцент ТИХОМІРОВ
Сергій Іванович, Севастопольський
національний технічний університет, професор
кафедри філософських і соціальних наук.
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, професор Денисенко
Валерій Миколайович, Львівський
національний університет імені Івана Франка,
професор кафедри політології, м. Львів.
доктор політичних наук, професор ШУБА
Олексій Васильович, Апарат Верховної Ради
України, заступник завідувача відділом з
гуманітарних та міжнародних питань, м. Київ.
Провідна установа: Національний педагогічний університет
ім. М.П. Драгоманова МОН України, м. Київ.
Захист відбудеться “28” жовтня 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 52.051.07 в Таврійському національному університеті ім. В.І. Вернадського за адресою: м. Сімферополь, вул. Київська, 116-А.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського за адресою: 95007, м. Сімферополь, пр. Вернадського, 4.
Автореферат розісланий “23” вересня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої ради М.В. Ніколко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Інститут парламентаризму є ключовим елементом сучасних політичних систем: ступінь демократизації суспільства залежить від рівня наукового осмислення сутності парламентаризму, його впровадження в політичну практику держави. Інтерес до проблем функціонування інституту парламентаризму у вітчизняній політичній науці викликано процесами, що відбуваються в українському суспільстві.
Взаємозалежність системної кризи пострадянської України і нездатність Верховної Ради ефективно виконувати функції демократичного парламенту обумовили доцільність проведення конституційної реформи. У рамках трансформації українського суспільства активізувався конституційний процес, і центральним питанням політичної реформи стала зміна форми державного правління, перерозподіл повноважень між парламентом і Президентом України. Від того, наскільки успішною виявиться здійснювана реформа, залежить не тільки демократична визначеність політичної системи країни, але й можливість інтеграції України в європейські структури в рамках проголошеного зовнішньополітичного курсу.
Актуальність теми. Унікальність парламенту як політичного інституту полягає в його ролі посередника між суспільством і органами виконавчої влади; системи, у якій формується владна воля нації на основі представництва структурованих груп інтересів на державному рівні. На етапі демократичних реформ зміна соціальної структури відбувається форсованими темпами і часто трапляється так, що необхідні інституційні перетворення відбуваються зі значною затримкою за часом. Інерційність української політичної системи багато в чому пов'язана з недоліками у функціонуванні інституту парламентаризму. Сучасна українська політична практика демонструє нездатність владних інститутів ефективно керувати соціально-економічними і політичними процесами. Відмінною рисою розвитку пострадянської України стала тривала нестабільність усієї державної системи, яка поглиблюється відсутністю форм реальної відповідальності владних структур за подолання модернізаційного синдрому.
Скорочення перехідного періоду демократичної трансформації в Україні об'єктивно вимагає формування працездатної системи зворотнього зв'язку між соціальним середовищем і політичною системою. Тут роль національного парламенту важко переоцінити. Процес консолідації демократичного суспільства повинен відбуватися на тлі досягнення українським парламентом відповідних зовнішніх форм (демократичної системи виборів і конституційного закріплення відповідних парламентських повноважень, властивих парламентаризму західного типу).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ІНСТИТУТ ПАРЛАМЕНТАРИЗМУ В КОНТЕКСТІ ДОСВІДУ ДЕМОКРАТИЧНОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ СУЧАСНИХ СУСПІЛЬСТВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок