Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> контролЬ енергетичних показників ДИЗЕЛЬНОГО приводу ротора бурових установок

контролЬ енергетичних показників ДИЗЕЛЬНОГО приводу ротора бурових установок

Назва:
контролЬ енергетичних показників ДИЗЕЛЬНОГО приводу ротора бурових установок
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,46 KB
Завантажень:
143
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Івано-Франківський національний технічний
університет нафти і газу
Бабчук Сергій Миронович
УДК 681.5.015.3:622.24.054.2
контролЬ енергетичних показників
ДИЗЕЛЬНОГО приводу ротора бурових установок
05.11.13 – Прилади і методи контролю та визначення складу речовин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Івано-Франківськ – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник | доктор технічних наук, професор
Семенцов Георгій Никифорович,
Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу,
завідувач кафедри автоматизації технологічних процесів і моніторингу в екології
Офіційні опоненти: |
доктор технічних наук, професор
Горбійчук Михайло Іванович,
Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу,
завідувач кафедри комп’ютерних систем і технологій
кандидат технічних наук
Вощинський Віктор Станіславович,
колективне підприємство
Івано-Франківське спеціальне
конструкторське бюро засобів автоматизації,
директор
Провідна установа: | ВАТ “Український нафтогазовий інститут” Міністерства палива і енергетики України, м.Київ.
Захист відбудеться 12.листопада 2004 року о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 20.052.03 в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу (76019, м. Івано-Франківськ, вул. Карпатська, 15).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу (76019, м. Івано-Франківськ, вул. Карпатська, 15).
Автореферат розісланий “10” жовтня 2004р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, професор Дранчук М.М.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Одним з основних шляхів підвищення енергозабезпечення нашої держави є нарощування власного видобутку нафти і газу. Національною програмою “Нафта і газ України 2010 р.” передбачено збільшити обсяги буріння на газ у 2,3 раза, на нафту – у 1,87 раза і розвідувального буріння – у 1,44 раза. Очевидно, що нарощування обсягів буріння вимагає суттєвого збільшення ефективності буріння свердловин.
Одним із шляхів підвищення ефективності буріння свердловин є вдосконалення контролю за процесом буріння, зокрема, за енергетичними показниками роботи приводу ротора бурових установок. Наявність точної інформації про енергетичні показники приводу ротора бурової установки створить умови для підвищення ефективності буріння, особливо при бурінні свердловин у складних геологічних умовах.
Як показують дослідження ряду виробничих організацій, провідних науково-дослідних інститутів і вищих технічних навчальних закладів, у тому числі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, досить складним питанням є забезпечення якісного контролю крутного моменту на столі ротора бурової установки при бурінні свердловин глибиною 2-5 км в складних геолого-технологічних умовах. Складність контролю енергетичних показників приводу ротора бурових установок привела до того, що на сьогодні розроблені ефективні методи непрямого контролю даних параметрів тільки для бурових установок з електроприводом, а на бурових установках з автономним груповим дизельним приводом, які складають значну частину існуючого парку бурового обладнання, і далі застосовуються механічні індикатори крутного моменту і тахометри, які характеризуються низькою надійністю і точністю. У технологічному забезпеченні роторного буріння свердловин на нафту і газ відсутні ефективні методи контролю, які б дозволили контролювати енергетичні показники дизельного приводу ротора бурових установок з необхідними показниками точності. Тому задача розробки методу контролю енергетичних показників дизельного приводу ротора бурових установок у реальному часі на основі сучасних обчислювальних комплексів є дуже актуальною. Її рішення дозволить підвищити продуктивність бурових робіт і уникнути аварійних ситуацій, що супроводжуються значними відхиленнями енергетичних показників приводу ротора бурових установок.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: контролЬ енергетичних показників ДИЗЕЛЬНОГО приводу ротора бурових установок

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок