Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> науково-методичні основи прогнозування ринку устаткування (на прикладі верстатобудування України)

науково-методичні основи прогнозування ринку устаткування (на прикладі верстатобудування України)

Назва:
науково-методичні основи прогнозування ринку устаткування (на прикладі верстатобудування України)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,10 KB
Завантажень:
318
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Науково-дослідний економічний інститут
Міністерства економіки та з питань європейської
інтеграції України
Пічик Катерина Валеріївна
УДК: 338.27:45.621
науково-методичні основи прогнозування ринку устаткування
(на прикладі верстатобудування України)
Спеціальність 08.07.01 - Економіка промисловості
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ-2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Науково-дослідному економічному інституті (НДЕІ) Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України
Науковий
керівник: | Пашута Микола Тимофійович – доктор економічних наук, професор, Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, головний науковий співробітник
Офіційні опоненти: |
Грузнов Іван Іванович, доктор економічних наук, професор,
Одеський національний політехнічний університет, професор кафедри економіки підприємства
Клюка Юрій Борисович, кандидат економічних наук, старший науковий співробітник,
Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, провідний науковий співробітник відділу проблем програмно-цільового управління, науково-технологічної та інноваційної політики
Провідна організація: | Інститут економіки НАН України,
відділ промислового потенціалу
Захист відбудеться "12" червня 2003 року о 1630 год. на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.801.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук Науково-дослідного економічного інституту Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України за адресою: 01103, м.Київ-103, бульвар Дружби народів, 28, 5-й поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці НДЕІ Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України за адресою: 01103, м.Київ-103, бульвар Дружби народів, 28, 1-й поверх.
Автореферат розісланий " 30 " квітня 2003 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук О.Ю. Рудченко
загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Формування ринкових відносин зумовило глибокі зрушення в економіці України. На сьогоднішній день, в забезпеченні належного стану основного капіталу, що є основною передумовою для виготовлення конкурентоспроможної продукції в умовах ринку, важливу роль відіграє верстатобудування як підгалузь, яка виготовляє засоби виробництва для машинобудування, а також обладнання для ремонтно-експлуатаційних потреб галузей економіки.
Не зважаючи на нелегке фінансове і економічне становище, Україна ще має наукоємні та високотехнологічні виробництва, які зарекомендували себе не тільки на внутрішньому, а й на міжнародних ринках. Світові тенденції свідчать, що все зростаюча номенклатура i кількість типорозмірів спеціалізованих та багатофункціональних верстатів призвели до того, що жодна країна не може задовольнити свої потреби у цій техніці за рахунок власного виробництва.
Актуальність теми обумовлена тим, що, по-перше, продукція верстатобудування є об'єктом широкого обміну у міжнародній торгівлі. А, отже, ця підгалузь виробляє продукцію, яка є не тільки основою розвитку машинобудування, базою переходу на інноваційну модель розвитку економіки та технологічної незалежності України, але й потенційним напрямком виходу на світовий ринок.
По-друге, багатогранна економічна політика України потребує значного арсеналу важелів для впливу на хід її реалізації. Тобто, в країні повинна діяти система державного прогнозування, плануван-ня і розробки програм, усі елементи якої повинні бути взаємоув'язані за цілями, ресурсами і термінами виконання. Система прогнозування, планування і розробки програм еко-номічного і соціального розвитку України та її регіонів повинна стати найважливішою складовою частиною загальної системи державного регулювання економічного і соціального розвитку і діє-вим інструментом реалізації економічної політики держави. З цією метою Верховною Радою України був прийнятий Закон України "Про державне про-гнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: науково-методичні основи прогнозування ринку устаткування (на прикладі верстатобудування України)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок