Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИ ПОБУДОВИ Широкосмугових опромінюючих систем для гібридно-дзеркальних антен

МЕТОДИ ПОБУДОВИ Широкосмугових опромінюючих систем для гібридно-дзеркальних антен

Назва:
МЕТОДИ ПОБУДОВИ Широкосмугових опромінюючих систем для гібридно-дзеркальних антен
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,02 KB
Завантажень:
419
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ
Головін Владислав Вікторович
УДК 621.396.677
МЕТОДИ ПОБУДОВИ
Широкосмугових опромінюючих систем
для гібридно-дзеркальних антен
05.12.07 - Антени та пристрої мікрохвильової техніки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття вченого ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2004
Дисертація є рукописом.
Робота виконана на кафедрі радіотехніки Севастопольського національного технічного університету.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор Лобкова Любов Михайлівна,
Севастопольський національний технічний університет, професор кафедри радіотехніки, м. Севастополь.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор Горобець Микола Миколайович,
Харківський національний університет ім.
В.Н. Каразіна, завідувач кафедрою прикладної електродинаміки, м. Харків
кандидат фізико-математичних наук, доцент Должиков Володимир Васильович,
Харківський національних університет радіоелектроніки, професор кафедри основи радіотехніки, м. Харків.
Ведуча організація: ВАТ "Науково-виробниче об’єднання "Сатурн", м. Київ.
Захист відбудеться “ _22_” _червня_ 2004 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.052.05 при Харківському національному університеті радіоелектроніки, за адресою: 61726, Харків, пр. Леніна, 14.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки.
Загальна ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми
У сучасних системах супутникового зв'язку (INTELSAT, EUTELSAT, TELECOM, KOPERNICUS і др.) зростає потреба в антенах, що формують діаграми спрямованості (ДС) з контурним променем, багатопроменеві, з скануванням у широкому секторі кутів одним чи декількома променями, як з круговою, так і лінійною поляризацією поля випромінювання, з високим коефіцієнтом підсилення. Цим вимогам найбільшою мірою задовольняють гібридно-дзеркальні антени (ГДА).
Одна з найбільш складних задач при проектуванні ГДА пов'язана з побудовою її опромінюючої системи. При цьому найчастіше використовуються друковані або рупорні випромінювачі. В обох випадках забезпечити необхідні характеристики випромінювання антени вдається за рахунок створення богатоелементних антенних решіток і складних громіздких діаграмоутворюючих схем (ДУС), що включають багато фазообертачів, атенюаторів, дільників потужності, пристроїв стабілізації робочих характеристик керуючих елементів, які компенсують дестабілізуючі фактори навколишнього середовища. Внаслідок цього ДУС вносять найбільші втрати в антенну систему, вимагають поділу каналів прийому і передачі, істотно погіршують частотні властивості ГДА і ускладнюють її конструкцію.
Тому актуальною є задача побудови опромінювача ГДА з використанням мінімального числа випромінювачів і елементів системи живлення. Це дозволяє спростити конструкцію антени, підвищити надійність антенної системи в складних умовах експлуатації, поліпшити енергетичні характеристики ГДА, її частотні властивості.
Одне з рішень зазначеної проблеми пов'язано з побудовою решітки, що опромінює, із спіральних випромінювачів різного типу - плоских чи об'ємних, які створюються на різних поверхнях. Спіральні антени при малих поперечних і поздовжніх розмірах дозволяють сформувати діаграму спрямованості з шириною головної пелюстки за рівнем -10 дБ від 400 до 1500 і більше. Вони забезпечують необхідну поляризаційну структуру поля випромінювання, кругову або лінійну. При побудові антенної решітки зі спіралей шляхом підбору просторової орієнтації точок живлення випромінювачів один відносно одного можна здійснювати регулювання фазової структури поля випромінювання АР – при синфазному живленні спіралей. Також підбором кутів повороту спіралей можна компенсувати фазові похибки, що виникають внаслідок неточності установки опромінювача великого дзеркала. Крім того, спіральні антени забезпечують високі характеристики направленості та узгодження у широкому діапазоні частот. Слід відмітити також, що їх узгодження на вході можна поліпшити підбором конструктивних параметрів спіралей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МЕТОДИ ПОБУДОВИ Широкосмугових опромінюючих систем для гібридно-дзеркальних антен

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок