Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПЕРАТИВНИЙ КОНТРОЛІНГ В СИСТЕМІ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ

ОПЕРАТИВНИЙ КОНТРОЛІНГ В СИСТЕМІ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ

Назва:
ОПЕРАТИВНИЙ КОНТРОЛІНГ В СИСТЕМІ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,58 KB
Завантажень:
236
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство освіти і науки України
Донецький державний університет економіки і торгівлі
Петренко Світлана Миколаївна
УДК 658.012.7 ( 043.3)
ОПЕРАТИВНИЙ КОНТРОЛІНГ
В СИСТЕМІ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ
Спеціальність 08.06.02 - Підприємництво,
менеджмент та маркетинг
Автореферат дисертації на здобуття
наукового ступеня кандидата економічних наук
Донецьк - 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Донецькому державному університеті економіки і торгівлі Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник:
кандидат економічних наук, доцент
Сухарєва Людмила Олексіївна,
Донецький державний університет економіки і торгівлі,
професор кафедри контролю та аналізу господарської діяльності
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Гриньова Валентина Миколаївна, Харківський державний економічний університет, завідувач кафедри бізнесу підприємництва
кандидат економічних наук, доцент Лутай Лариса Анатоліївна,
Донецький державний університет економіки і торгівлі, доцент кафедри маркетингового менеджменту
Провідна установа:
Інститут економіки промисловості НАН України, відділ проблем регіональної економіки ( м. Донецьк )
Захист відбудеться “ 30 ” травня 2000 р. о 14 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.055.01 у Донецькому державному університеті економіки і торгівлі за адресою: 83050, м. Донецьк, вул. Щорса, 31
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького державного університету економіки і торгівлі за адресою: 83017, м. Донецьк, б. Шевченка, 30.
 
Автореферат розісланий “ 28 ” квітня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Виноградова О.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Формування ринкових відносин, поява підприємств різних форм власності як у виробничій, так і невиробничій сферах, вносить істотні зміни в систему управління мікроекономікою. На перший план виходять економічні, ринкові критерії ефективності, підвищуються вимоги до гнучкості управління. У цій ситуації неодмінною умовою вдосконалення методів управління є повне використання внутрішніх можливостей підприємства, тобто створення дійової системи внутрішнього обліку і звітності.
Нестабільність як зовнішніх (інтернаціоналізація економічного життя, загострення конкуренції на внутрішніх і світових ринках і т.ін.), так і внутрішніх (обсяги виробництва, заборгованість по зарплаті, пошук надійних партнерів і постачальників) чинників висувають додаткові вимоги до управління бізнесом підприємства. Як наслідок цього - пошук більш нових та досконалих систем управління, що забезпечують гнучкість і надійність функціонування підприємства. А це в свою чергу передбачає вироблення механізмів координації і контролю всередині системи управління. Ефективність менеджменту визначається якістю інформаційного забезпечення, що передбачає істотні зміни в ньому. Ці зміни можна в повній мірі визначити як необхідність організації контролінгу в управлінні мікроекономікою.
Контролінг - нова концепція інформації і управління, що забезпечує підтримку внутрішнього балансу підприємства шляхом формування інформації про витрати і прибутки і надання її керівництву для прийняття оптимальних управлінських рішень. Контролінг досить широко використовується в практиці західних підприємств і приносить відчутні результати. В управлінні вітчизняними підприємствами він не знаходить належного застосування, і насамперед, внаслідок того, що потреба в ньому часто перевищує знання, що є в цій галузі.
Внаслідок цих причин розв'язання проблем організаційно-методологічної побудови системи контролінгу на вітчизняних підприємствах буде сприяти підвищенню якості менеджменту, а отже забезпеченню стабільного розвитку підприємства. При цьому оперативний контролінг розглядається автором як обліково-аналітична підсистема, що функціонує в інформаційно-аналітичній системі управління підприємством. Саме з цих позицій і досліджується роль і значення оперативного контролінгу в управлінні діяльністю вітчизняних підприємств.
Істотним внеском на початковому етапі становлення і розвитку концепції інформації і управління стали роботи зарубіжних авторів: К.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОПЕРАТИВНИЙ КОНТРОЛІНГ В СИСТЕМІ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок