Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СУШІННЯ ВІВСЯНОЇ КРУПИ У ЗАВИСЛОМУ ШАРІ

СУШІННЯ ВІВСЯНОЇ КРУПИ У ЗАВИСЛОМУ ШАРІ

Назва:
СУШІННЯ ВІВСЯНОЇ КРУПИ У ЗАВИСЛОМУ ШАРІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,86 KB
Завантажень:
323
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ОДЕСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
ЧАБАНОВА ОКСАНА БОРИСІВНА
УДК 664.785.8.047:66.096.5
СУШІННЯ ВІВСЯНОЇ КРУПИ У ЗАВИСЛОМУ ШАРІ
Спеціальність 05.18.12 – процеси та обладнання харчових, мікробіологічних та
фармацевтичних виробництв
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеській державній академії харчових технологій Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - доктор технічних наук, професор Грішин Михайло Олександрович, Одеська державна академія харчових технологій, професор кафедри технології молока та сушіння харчових продуктів;
Офіційні опоненти: - доктор технічних наук, професор Бурдо Олег Григорович, Одеська державна академія харчових технологій, завідуючий кафедрою процесів та апаратів;
- кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Малецька Кіра Дмитрівна, Інститут технічної теплофізики НАН України, завідуюча лабораторією тепломасообміну дисперсних матеріалів.
Провідна установа - Харківська державна академія технології та організації харчування, кафедра процесів, апаратів і автоматизації харчових виробництв, Міністерство освіти та науки України, м.Харків
Захист відбудеться "_25_" __жовтня____2002 р. о годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.088.01 при Одеській державній академії харчових технологій за адресою: 65039, м. Одеса, вул. Канатна, 112.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеської державної академії харчових технологій за адресою: 65039, м. Одеса, вул. Канатна, 112.
Автореферат розіслано "24" __вересня__ 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор технічних наук, професор Гапонюк О.І.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Характерною рисою нашого часу є зміни у структурі харчового раціону у бік зростання харчових концентратів. У зв`язку з цим вченими проводяться пошуки по виробництву так званих продуктів “Fast Food”. Особливе місце серед цих продуктів належить похідним вівсяної крупи завдяки їх унікальному хімічному складу і харчовій цінності.
Вівсяним продуктам присвячено вкрай мало робіт, незважаючи на великий попит у населення.
Науково-практичні розробки щодо технології вівсяних продуктів в основному стосуються режимів гідротермічної обробки. Ключовими ланками таких технологій є пропарювання і сушіння, а це складні нестаціонарні фізико-хімічні процеси, котрі у сполученні зі складністю хімічного складу сировини потребують обгрунтованого наукового підходу до вибору технологічного регламенту. В основі цього лежить інженерний розрахунок, пов'язаний із визначенням: гігроскопічних властивостей, термодинамічних параметрів, залежностей процесів тепло-масопереносу, гідродинаміки шару, розрахунком матеріального і теплового балансу сушильної установки.
Перспективним є використання активних гідродинамічних режимів: сушіння у завислому шарі, яке дозволяє отримувати високопористі крупи, що швидко розварюються.
Крупи є капілярно-пористими тілами з коагуляційною структурою, розходження в хімічних і теплофізичних властивостях істотно впливає на поведінку їх при сушінні.
Розробка економічних режимів технології сушіння для України в нинішній час, в умовах енергетичної кризи, відсутності власного ефективного теплоенергетичного обладнання, певно є актуальною.
Питання сушіння вівсяної крупи сучасними методами (до яких належить завислий шар) не досліджували. Відсутні дані про зміну хіміко-технологічних показників варено-сушеної вівсяної крупи в процесі сушіння у завислому шарі в залежності від температур сушильного агента, практично відстуні дані про термодинамічні параметри вологопереносу варено-сушеної вівсяної крупи.
У зв'язку з цим процес сушіння вівсяної крупи в завислому шарі є актуальною темою.
Мета і завдання дослідження. Мета дисертаційної роботи полягає у визначенні та рекомендації науково обгрунтованої раціональної технології сушіння, яка забезпечує отримання вівсяної крупи, що швидко розварюється, для обідніх страв із високими споживчими якостями, зниження тривалості процесу сушіння і досягнення енергоекономних витрат.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: СУШІННЯ ВІВСЯНОЇ КРУПИ У ЗАВИСЛОМУ ШАРІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок