Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕМПОРАЛЬНА СТРУКТУРА МОЖЛИВИХ СВІТІВ ХУДОЖНЬОГО ТЕКСТУ (на матеріалі англомовної прози)

ТЕМПОРАЛЬНА СТРУКТУРА МОЖЛИВИХ СВІТІВ ХУДОЖНЬОГО ТЕКСТУ (на матеріалі англомовної прози)

Назва:
ТЕМПОРАЛЬНА СТРУКТУРА МОЖЛИВИХ СВІТІВ ХУДОЖНЬОГО ТЕКСТУ (на матеріалі англомовної прози)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,46 KB
Завантажень:
288
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ І.І.МЕЧНИКОВА
ОБЕЛЕЦЬ Юлія Анатоліївна
УДК 811.111’42(043.3)
ТЕМПОРАЛЬНА СТРУКТУРА МОЖЛИВИХ
СВІТІВ ХУДОЖНЬОГО ТЕКСТУ
(на матеріалі англомовної прози)
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Одеса – 2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Одеському національному університеті ім. І.І.Мечникова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник доктор філологічних наук, професор
Кухаренко Валерія Андріївна,
Одеський національний університет
ім. І.І. Мечникова,
професор кафедри лексикології та
стилістики англійської мови
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Воробйова Ольга Петрівна,
Київський національний лінгвістичний
університет,
завідувач кафедри лексикологіі
та стилістики англійської мови;
кандидат філологічних наук, доцент
Бабелюк Оксана Андріївна,
Дрогобицький державний педагогічний
університет ім. Івана Франка,
доцент кафедри англійської філології.
Провідна установа Інститут філології Київського національного
університету ім. Тараса Шевченка,
кафедра теорії та практики перекладу з
англійської мови, Міністерство освіти і науки
України, м. Київ
Захист відбудеться 27 квітня 2006 р. о 12.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.051.02 в Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова за адресою: 65058, Одеса, Французький бульвар, 24/26, ауд. 165 а.
Із дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова за адресою: 65082, Одеса, вул.Преображенська, 24.
Автореферат розіслано 24 березня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.П. Матузкова
Загальна характеристика роботи
Реферовану дисертацію присвячено дослідженню темпоральної структури Можливих Світів художніх текстів, що передбачає розгляд цілого тексту як закритого, створюваного автором вигаданого світу та його Часу, який забезпечує напрямок і порядок його розгортання.
Інтерес до тексту як цілісного утворення з’явився в кінці XIX-го – початку ХХ-го століття у піонерських роботах О.М.Веселовського, О.О.Потебні, Л.В.Щерби, Празького лінгвістичного гуртка і згодом активно розвивався у працях М.М.Бахтіна, В.В.Виноградова, Г.О.Винокура, І.Р.Гальперіна, Д.С.Ліхачова, Ю.М.Лотмана, а також їх послідовників та учнів.
Новий імпульс розвитку текстоцентричних досліджень дала теорія можливих світів. Попри те, що й термін уперше було використано близько трьохсот років тому в теологічній праці Г.Лейбниця „Теодицея”, у науковий обіг „можливі світи” ввійшли в середині – другій половині ХХ століття, спочатку в модальній логіці (С.Кріпке, Я.Хінтикка, R.Carnap, D.Lewis), а згодом, із поширенням ідей теорії дискурсу, наратології, когнітивної поетики, – у філологічному вжитку теж (U.Eco, G.Fauconnier, G.Gennette, T.Pavel, P.Ricoeur, E.Semino, P.Stockwell, R.Tsur et al).
„Можливі Світи” художнього тексту синонімічно позначають як „літературні”, „белетристичні”, „фікціональні”, „художні” та досліджують в аспекті їх референціальної співвіднесеності (напр., О.Є.Баксанський, В.П.Бєлянін, О.А.Бунь, О.М.Кагановська, О.Г.Колесник, І.В.Смущинська, Ю.С.Степанов), комунікативного навантаження (А.І.Баранов, О.В.Гаєва, О.Іванова, В.І.Карасик, В.В.Красних), реалізованих „світами” модальностей (А.П.Бабушкін), специфіки концептуалізації їх складників (Т.В.Булигіна, А.Д.Шмельов, С.О.Єремєєва, Н.К.Рябцева) тощо.
Велику увагу в лінгвістичній літературі привертає і проблема Часу – як граматичної категорії (Т.М.Голосова, С.С.Єрмоленко, К.Г.Красухін, Г.Є.Крейдлін, М.Ф.Мур’янов, С.І.Потапова), як категорії тексту (І.Р.Гальперін, Н.В.Мочалова, А.Ф.Папіна, П.Рикер, О.Є.Трифонова, З.Я.Тураєва, Р.Усвяцова), як концепту, що обов’язково наявний у картині світу людини (Н.Д.Арутюнова, А.Вежбицька, Дж.Лакофф, Ю.С.Степанов, Є.С.Яковлева).
Актуальність запропонованої теми полягає в нагальній необхідності дослідження структурації Можливого Світу художнього твору і ролі, яку відіграє Час у створенні та розгортанні Художнього Світу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ТЕМПОРАЛЬНА СТРУКТУРА МОЖЛИВИХ СВІТІВ ХУДОЖНЬОГО ТЕКСТУ (на матеріалі англомовної прози)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок