Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГІДРОПРУЖНЕ ДЕФОРМУВАННЯ ФІЗИЧНО НЕЛІНІЙНИХ ЦИЛІНДРИЧНИХ ОБОЛОНОК

ГІДРОПРУЖНЕ ДЕФОРМУВАННЯ ФІЗИЧНО НЕЛІНІЙНИХ ЦИЛІНДРИЧНИХ ОБОЛОНОК

Назва:
ГІДРОПРУЖНЕ ДЕФОРМУВАННЯ ФІЗИЧНО НЕЛІНІЙНИХ ЦИЛІНДРИЧНИХ ОБОЛОНОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,82 KB
Завантажень:
500
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Кунделєв Андрій Юрійович
УДК 539.3
ГІДРОПРУЖНЕ ДЕФОРМУВАННЯ
ФІЗИЧНО НЕЛІНІЙНИХ ЦИЛІНДРИЧНИХ ОБОЛОНОК
01.02.04 – Механіка деформівного твердого тіла
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук


Дисертація є рукописом.
Робота виконана в Інституті проблем машинобудування ім. А. М. Підгорного НАН України.
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор
Кантор Борис Якович,
Інститут проблем машинобудування
ім. А. М. Підгорного НАН України,
завідувач відділу міцності
тонкостінних конструкцій
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Янютін Євген Григорович,
Інститут проблем машинобудування
ім. А. М. Підгорного НАН України,
старший науковий співробітник
доктор технічних наук, професор
Бабаєв Арташес Едуардович,
Інститут механіки ім. С. П. Тимошенка НАН України,
головний науковий співробітник
Провідна установа: | Інститут технічної механіки НАН і НКА України, відділ міцності, динаміки і технології виготовлення конструкцій, м. Дніпропетровськ
Захист відбудеться 26 червня 2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.180.01 в Інституті проблем машинобудування ім. А. М. Підгорного НАН України за адресою: 61046, м. Харків46, вул. Дм. Пожарського, 2/10.
Із дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту проблем машинобудування ім. А. М. Підгорного НАН України за адресою: 61046, м. Харків46, вул. Дм. Пожарського, 2/10.
Автореферат розісланий 20 травня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук Б. П. Зайцев


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вивчення найбільш складних процесів взаємодії рідин і газів з деформівними твердими тілами показало необхідність одночасного урахування характеристик рідини та газу, властивостей твердих тіл і формулювання умов на поверхнях їхнього контакту. Тому у сучасній науковій літературі проблемі гідропружності, зокрема течії в’язкої рідини в пружних оболонках, приділяється особлива увага. Даний розділ науки має теоретичне і прикладне значення в різних областях людського знання: від проблем транспортування в’язких субстанцій по трубопроводах до руху крові по артеріях і венах.
Найбільш швидко розвивається в останні роки один з відносно нових і важливих розділів механіки – механіка біологічних об’єктів, зокрема механіка серцево-судинної системи людини, що вивчає взаємодію крові і судин, матеріал яких має сильно нелінійні властивості, анізотропію і велику податливість. При цьому вплив геометричної і фізичної нелінійності виявляється особливо яскраво.
Хоча основні ідеї і принципи аналізу нестаціонарного руху в’язкої рідини в податливих оболонках відомі, очевидно, що механізми ряду явищ, наприклад, нелінійного перекручування форми хвиль тиску, вивчені зовсім недостатньо. Також залишається маловивченим вплив деяких факторів (поздовжній розтяг, наявність товстої стінки, поступове звуження просвіту) на гідропружну взаємодію, напружено-деформований стан (НДС) стінки і характеристики потоку.
Таким чином, розробка методів розв’язання нелінійних задач взаємодії в’язкого рідкого середовища і циліндричних гіперпружних оболонок становить науковий та практичний інтерес і тому є актуальною.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана у відповідності до тематики досліджень, що проводились у відділі міцності тонкостінних конструкцій Інституту проблем машинобудування ім. А. М. Підгорного НАН України в межах держбюджетної теми № (№ ГР0197U0122) “Розробка фундаментальних основ і комплексу прикладного програмного забезпечення статичної та динамічної міцності, оптимального проектування, довговічності та діагностики залишкового ресурсу енергомашин з урахуванням початкових і набутих дефектів” (розділ 2 “Розвиток теорії, розробка методів, алгоритмів і програм статичного, динамічного аналізу та оптимізації конструкцій”).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ГІДРОПРУЖНЕ ДЕФОРМУВАННЯ ФІЗИЧНО НЕЛІНІЙНИХ ЦИЛІНДРИЧНИХ ОБОЛОНОК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок