Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНТЕЗ, СТРУКТУРА ТА ВЛАСТИВОСТІ КОМПОЗИЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ НА ОСНОВІ СКЛАДНИХ ОКСИДІВ ТИТАНУ ТА МАНГАНУ

СИНТЕЗ, СТРУКТУРА ТА ВЛАСТИВОСТІ КОМПОЗИЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ НА ОСНОВІ СКЛАДНИХ ОКСИДІВ ТИТАНУ ТА МАНГАНУ

Назва:
СИНТЕЗ, СТРУКТУРА ТА ВЛАСТИВОСТІ КОМПОЗИЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ НА ОСНОВІ СКЛАДНИХ ОКСИДІВ ТИТАНУ ТА МАНГАНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,41 KB
Завантажень:
439
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЗАГАЛЬНОЇ ТА НЕОРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ ім. В.І. ВЕРНАДСЬКОГО
ДурилІн ДМИТРО ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК: 621. 763: 54 – 165. 2. 82` 711
СИНТЕЗ, СТРУКТУРА ТА ВЛАСТИВОСТІ КОМПОЗИЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ
НА ОСНОВІ СКЛАДНИХ ОКСИДІВ ТИТАНУ ТА МАНГАНУ
02.00.01 – неорганічна хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
КИЇВ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті загальної та неорганічної хімії
ім. В.І. Вернадського НАН України
Науковий
керівник | доктор хімічних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
Білоус Анатолій Григорович,
Інститут загальної та неорганічної
хімії ім. В.І. Вернадського НАН України,
завідувач відділу хімії твердого тіла
Офіційні
опоненти | доктор хімічних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
Пехньо Василь Іванович,
заступник директора
Інституту загальної та неорганічної
хімії ім. В.І. Вернадського НАН України
доктор хімічних наук, професор
Харламов Олексій Іванович,
завідувач лабораторією
Інституту проблем матеріалознавства
ім. І.М. Францевича НАН України
Провідна
установа | Київський національній університет
імені Тараса Шевченка, хімічний факультет, кафедра неорганічної хімії
Захист дисертації відбудеться 17 травня 2007 року о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.218.01 при Інституті загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського Національної академії наук України за адресою: 03680, Київ-142, пр. Палладіна 32/34, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Інституту загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського НАН України за адресою: 03680, Київ 142, пр. Палладіна 32/34.
Автореферат розісланий 7 квітня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат хімічних наук Г.Г. Яремчук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Функціональні матеріали на основі надвисокочастотних (НВЧ) діелектриків, сегнетоелектриків-напівпровідників та феромагнітних матеріалів мають значний науковий та практичний інтерес. Кожна з цих груп матеріалів характе-ризується набором специфічних функціональних властивостей, які визначають їхнє можливе застосування. Актуальною проблемою є об’єднання цих різноманітних влас-тивостей в одній композиційній структурі, в якій взаємовплив різних компонентів може призвести до прояву нових властивостей, не характерних для кожного окремого компонента.
При створенні таких композиційних матеріалів є доцільним використання в якості вихідних фаз силікатів-титанатів магнію, перспективних для одержання на їх основі термостабільних НВЧ діелектричних композитів, манганітів зі структурою перов-скиту, для яких характерна наявність ефекту гігантського магнітоопору, та легованого титанату барію, в якому проявляється ефект позитивного температурного коефіцієнта опору (ПТКО). Для створення таких композиційних матеріалів необхідно вирішити ряд задач, зокрема, виходячи з того, що в системах силікатів-титанатів магнію утворюються сполуки, які належать до різних структурних типів і мають різний характер залежностей електрофізичних властивостей від температури, можна допустити можливість створення на їх основі термостабільних композиційних матеріалів, в яких реалізується ефект об’ємної термокомпенсації. При цьому важливо, щоб фази, які належать різним структурним типам, не взаємодіяли між собою з утворенням додаткових фаз. З іншої сторони, необхідно, щоб в манганітах рідкоземельних елементів ефект гігантського магнітоопору проявлявся б в області кімнатних температур і вимагав би незначних магнітних полів, якими можна впливати на величину магнітоопору, що можна досягти, зокрема, вивченням впливу ізо- та гетеровалентних заміщень в кристалічних підгратках на властивості даних сполук. В цьому випадку можна прогнозувати, що такі матеріали в плівковому вигляді, нанесені на високодобротні НВЧ діелектрики на основі силікатів-титанатів магнію, були б основою для створення керованих НВЧ елементів. Крім того, важливо синтезувати матеріали на основі легованого титанату барію, в яких ефект ПТКО проявлявся б в області 60–70С, що необхідно для температурної стабілізації різноманітних елементів електронних приладів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СИНТЕЗ, СТРУКТУРА ТА ВЛАСТИВОСТІ КОМПОЗИЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ НА ОСНОВІ СКЛАДНИХ ОКСИДІВ ТИТАНУ ТА МАНГАНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок