Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Гнилі бульб картоплі при зберіганні та удосконалення заходів захисту від них в умовах Полісся України

Гнилі бульб картоплі при зберіганні та удосконалення заходів захисту від них в умовах Полісся України

Назва:
Гнилі бульб картоплі при зберіганні та удосконалення заходів захисту від них в умовах Полісся України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,09 KB
Завантажень:
132
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Руденко Юрій Федорович
УДК 635.21:632.481(477.42)
Гнилі бульб картоплі при зберіганні
та удосконалення заходів захисту від них в умовах Полісся України
06.01.11 – фітопатологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано у Державному агроекологічному університеті Міністерства аграрної політики України, м. Житомир
Науковий керівник - доктор сільськогосподарських наук, професор
Положенець Віктор Михайлович,
Державний агроекологічний університет,
завідувач кафедри селекції і фітомедицини
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор
Тимченко Віктор Йосипович,
Інститут овочівництва і баштанництва УААН,
провідний науковий співробітник;
кандидат сільськогосподарських наук
Ретьман Сергій Васильович,
Інститут захисту рослин УААН,
старший науковий співробітник, завідувач відділу захисту зернових культур
Провідна установа - Харківський національний аграрний університет, кафедра фітопатології, Міністерства аграрної політики України, м. Харків
Захист відбудеться “23” травня 2003 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.004.02 у Національному аграрному університеті Кабінету Міністрів України за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв Оборони 15, навчальний корпус №3, аудиторія 65.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аграрного університету: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв Оборони 13, навчальний корпус №4, к. 41.
Автореферат розісланий “19” квітня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Менджул В.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. До найбільш шкодочинних хвороб картоплі при зберіганні бульб відносяться суха фузаріозна та мокра бактеріальна гнилі. Втрати бульб від них протягом осінньо-зимового періоду зберігання врожаю нерідко досягають 30% (Воловик А.С., Шнейдер Ю.І. 1987; Дорожкін Н.А. та ін. 1989; Положенець В.М. 1994).
Особливо небезпечні гнилі мікозного та бактеріального походження в насінництві картоплі, де за вимогами ні в еліті, ні у насінні високих репродукцій не допускається наявності бульб з ознаками ураження цими патогенами. Ось чому досконалі знання фітосанітарного стану на усіх категоріях посівів картоплі необхідні для попередження поширення і обмеження шкідливості збудників хвороб, які викликають гнилі бульб і можуть призвести до небезпечної ситуації особливо в сховищах при зберіганні врожаю (Воловик А.С. та ін. 1993).
У даний час є ряд напрацювань щодо захисту картоплі від гнилей бульб, але у зв’язку із появою нових сортів вітчизняної і зарубіжної селекції та більш вірулентних штамів шкідливих мікроорганізмів постала необхідність певного удосконалення цих заходів. Крім того, вивчення розповсюдження і шкідливості збудників гнилей бульб, вимагає встановлення біотичних і абіотичних факторів, які призупинять розвиток патогенів на основі з’ясування джерел інфекції, підбору резистентних сортів і гібридів та удосконалення заходів захисту картоплі як в період вегетації, так і при зберіганні врожаю, що підтверджує актуальність дисертаційної роботи.
Зв’язок роботи з науковими програмами. Робота є складовою частиною тематичного плану науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт Державного агроекологічного університету “Селекція картоплі на стійкість до шкідливих організмів і розробка технологій щодо виділення стимуляторів росту”. Номер державної реєстрації 01960018644.
Мета і завдання досліджень. Метою досліджень передбачалося встановлення розповсюдження, ступеня шкідливості мокрої бактеріальної і сухої фузаріозної гнилей бульб в зоні Полісся України та удосконалення заходів захисту картоплі від них в період зберігання врожаю.
Для досягнення поставленої мети програмою досліджень передбачалося вирішення наступних завдань:
-
на основі фітопатологічної експертизи в господарствах різних форм власності та господарів присадибних і дачних ділянок, з’ясувати розповсюдження та ступінь шкідливості сухої фузаріозної і мокрої бактеріальної гнилей бульб в зоні Полісся України;
-
виділити найбільш вірулентні штами шкідливих організмів родів Erwinia та Fusarium;
-
на прикладі районованих сортів встановити симптоматику мокрої бактеріальної та сухої фузаріозної гнилей на стеблах в період вегетації рослин та на бульбах під час зимового зберігання врожаю;
-
провести оцінку районованих, перспективних сортів та гібридів картоплі на стійкість до гнилей бульб;
-
удосконалити заходи захисту картоплі від гнилей бульб під час зберігання врожаю.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Гнилі бульб картоплі при зберіганні та удосконалення заходів захисту від них в умовах Полісся України

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок