Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОМП’ЮТЕРНА РЕАЛІЗАЦІЯ НЕПАРАМЕТРИЧНИХ МОДЕЛЕЙ ДИНАМІЧНИХ ОБ’ЄКТІВ

КОМП’ЮТЕРНА РЕАЛІЗАЦІЯ НЕПАРАМЕТРИЧНИХ МОДЕЛЕЙ ДИНАМІЧНИХ ОБ’ЄКТІВ

Назва:
КОМП’ЮТЕРНА РЕАЛІЗАЦІЯ НЕПАРАМЕТРИЧНИХ МОДЕЛЕЙ ДИНАМІЧНИХ ОБ’ЄКТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,98 KB
Завантажень:
33
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЧЕРКАСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Одокієнко Світлана Миколаївна
УДК 681.3.057:518.12
КОМП'ЮТЕРНА РЕАЛІЗАЦІЯ НЕПАРАМЕТРИЧНИХ МОДЕЛЕЙ ДИНАМІЧНИХ ОБ’ЄКТІВ
01.05.02 - математичне моделювання та обчислювальні методи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
технічних наук
Черкаси - 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Східноєвропейському університеті економіки і менеджмента Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: член-кореспондент АПН України,
доктор технічних наук, професор
ВЕРЛАНЬ АНАТОЛІЙ ФЕДОРОВИЧ,
Інститут проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова НАН України, завідувач Відділу моделювання динамічних систем, м. Київ
Офіційні опоненти: член-кореспондент НАН України,
доктор технічних наук, професор
ВАСИЛЬЄВ ВСЕВОЛОД ВІКТОРОВИЧ,
Інститут проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова НАН України, керівник Відділення гібридних моделюючих і керуючих систем в енергетиці, м. Київ
доктор технічних наук, професор
ЗЛАТКІН АРТУР АНАТОЛІЙОВИЧ,
Черкаський державний технологічний університет, завідувач кафедри інформатики та інформаційної безпеки
Провідна організація: Інститут кібернетики ім. В.М. Глушкова
НАН України, Відділ керуючих машин та систем, м. Київ
Захист відбудеться ”15” березня 2007 року о 15-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К73.052.01 Черкаського державного технологічного університету за адресою: 18006, м.Черкаси, бульвар Шевченка, 460.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Черкаського державного технологічного університету за адресою: 18006, м.Черкаси, бульвар Шевченка, 460.
Автореферат розісланий 7 лютого 2007 року.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради В.В. Палагін


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Робота присвячена проблемі дослідження і використання можливостей непараметричних динамічних моделей у вигляді інтегральних рівнянь і операторів, що мають низку переваг і істотні особливості як у питаннях опису широкого класу процесів, так і в питаннях досягнення ефективної комп'ютерної реалізації.
Сфера застосування інтегральних рівнянь охоплює багато задач техніки, фізики, біології, хімії, економіки. Крім того, для багатьох задач застосування інтегральних моделей має суттєві переваги при їх чисельній реалізації перед традиційними диференційними моделями. Непараметричні моделі є самостійним і своєрідним видом математичного опису задач динаміки. На відміну від параметричних моделей, для формування яких в якості вихідних даних використовуються задані параметри (постійні або змінні) структурованого об'єкта, непараметричні динамічні моделі формуються на основі заданих динамічних характеристик об'єкта, його ланок або елементів, які можуть бути одержані у вигляді експериментальних даних або в аналітичному вигляді.
В зв'язку із стійкою тенденцією зростання складності створюваних і перспективних зразків нової техніки, неухильним розвитком наукових досліджень з охопленням все більш ширшого кола об'єктів, явищ і процесів, що вивчаються, зростає роль методів і засобів математичного та комп'ютерного моделювання загалом, і зокрема, методів отримання, застосування, чисельної і комп'ютерної реалізації непараметричних динамічних моделей, що дозволяють розширити коло ефективно розв’язуваних дослідницьких і проектних задач. Але проблеми застосування, чисельної і, особливо, комп'ютерної реалізації інтегральних динамічних моделей розв’язані поки що недостатньо. Тому сукупність задач з дослідження непараметричних моделей динамічних систем у вигляді інтегральних рівнянь є важливою і актуальною, а розробка методів та засобів їх комп’ютерного моделювання необхідна для широкого кола прикладних задач розробки, проектування і дослідження об’єктів в науці та техніці.
Істотна роль у розвитку методів і засобів математичного та комп'ютерного моделювання динамічних систем на основі інтегральних рівнянь належить роботам Б.Б. Абдусатарова, А.С. Апарцина, Ф.Б. Бадалова, І.А. Біргера, М.С. Брікмана, В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: КОМП’ЮТЕРНА РЕАЛІЗАЦІЯ НЕПАРАМЕТРИЧНИХ МОДЕЛЕЙ ДИНАМІЧНИХ ОБ’ЄКТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок