Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ СТИСНЕННЯ ДАНИХ В РОЗПОДІЛЕНИХ КОМП’ЮТЕРНИХ СИСТЕМАХ НА ОСНОВІ КОДІВ ПОЛЯ ГАЛУА

МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ СТИСНЕННЯ ДАНИХ В РОЗПОДІЛЕНИХ КОМП’ЮТЕРНИХ СИСТЕМАХ НА ОСНОВІ КОДІВ ПОЛЯ ГАЛУА

Назва:
МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ СТИСНЕННЯ ДАНИХ В РОЗПОДІЛЕНИХ КОМП’ЮТЕРНИХ СИСТЕМАХ НА ОСНОВІ КОДІВ ПОЛЯ ГАЛУА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,49 KB
Завантажень:
418
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Національний університет “Львівська політехніка”
Яцків Наталія Георгіївна
УДК 004. 627+004.415
МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ СТИСНЕННЯ ДАНИХ
В РОЗПОДІЛЕНИХ КОМП’ЮТЕРНИХ СИСТЕМАХ
НА ОСНОВІ КОДІВ ПОЛЯ ГАЛУА
Спеціальність 05.13.13 – обчислювальні машини, системи та мережі
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Івано-Франківському Національному технічному університеті нафти і газу Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Николайчук Ярослав Миколайович,
Тернопільська академія народного господарства,
завідувач кафедри спеціалізованих комп’ютерних систем.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Черкаський Микола Вячеславович,
Національний університет “Львівська політехніка”,
професор кафедри обчислювальної техніки;
доктор технічних наук, старший науковий
співробітник Русин Богдан Павлович,
фізико-механічний інститут ім. Г. В. Карпенка НАН України, завідувач відділу методів і систем обробки, аналізу й ідентифікації зображень.
Провідна установа: Інститут кібернетики ім. В. М. Глушкова НАН України, м. Київ, відділ мікропроцесорної техніки.
Захист відбудеться “26” вересня 2003 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .052.05 при Національному університеті “Львівська політехніка” за адресою: 79013, м. Львіввул. С. Бандери, 12.
3 дисертацією можна ознайомитись у науково-технічній бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” за адресою: 79013, м. Львів, вул. Професорська, 1.
Автореферат розісланий “21” серпня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
д. т. н., професор Федасюк Д. В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Швидкий розвиток інформаційних систем і мереж, до яких належать розподілені комп’ютерні системи (РКС), обчислювальні мережі, системи збору та обробки даних, зумовлює істотне збільшення інформаційних потоків між територіально розподіленими джерелами та користувачами повідомлень, а також породжує задачу зберігання постійно зростаючих обсягів інформації.
Для підвищення ефективності використання комунікаційних та інформаційно-обчислювальних ресурсів вказаних систем застосовують методи зменшення надлишковості даних. Це дає змогу значно розвантажити канали зв’язку та системи обробки і зберігання даних.
Пошуку нових шляхів стиснення даних на основі ефективного кодування та теоретико-числових перетворень (ТЧП) присвячено багато наукових робіт. Зокрема необхідно відзначити значний внесок відомих вчених: Харкевича О. О., Вошні О. Г., Макса Ж., Хартлі Р., Рабінера Л., Рейдера У., Голда Б., Акушського І. Я., Николайчука Я. М., Ольховського Ю. Б.
В той же час застосування найпоширеніших базисів для реалізації методів зменшення надлишковості даних, в тому числі базисів Радемахера, Крейга, Уолша, перетворень Адамара та інших нерекурентних ТЧП, на сьогодні вже майже вичерпало свої можливості щодо їх вдосконалення та розширення сфери застосування.
Практика розробки теоретичних основ вертикальної інформаційної технології на основі рекурентних ТЧП у базисі Галуа відкриває нові можливості створення ефективних методів зменшення надлишковості цифрових даних і розвитку сфери їх застосування для ряду інформаційних потоків, що характеризуються специфічними властивостями. Наприклад, зі стрибкоподібними змінами амплітуди спектральних, кореляційних та ентропійних характеристик, що, як відомо, призводить до різкого зниження ефективності кодування існуючими методами, а в окремих випадках до збільшення обсягів даних стосовно початкових. Крім того, відомі методи стиснення даних практично не захищені від збоїв і помилок, особливо вставок і стирань у біт-орієнтованих потоках, що ускладнює і знижує ефективність їх застосування в системах реального часу, які передбачають керування складними технологічними об’єктами.
Тому розробка, дослідження і розвиток ефективних методів стиснення цифрових даних, котрі краще адаптовані до системних характеристик специфічних квазістаціонарних джерел інформації (ДІ) та забезпечують меншу чутливість стиснених даних до збоїв і помилок у процесі їх передавання, зберігання і цифрової обробки, а також створення відповідних апаратних та програмних засобів стиснення даних, є актуальною науково-технічною задачею.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ СТИСНЕННЯ ДАНИХ В РОЗПОДІЛЕНИХ КОМП’ЮТЕРНИХ СИСТЕМАХ НА ОСНОВІ КОДІВ ПОЛЯ ГАЛУА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок