Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВНЕСОК ГРЕКІВ В ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК ПІВНІЧНОГО ПРИАЗОВ'Я (ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ – ПОЧАТОК ХХ СТ.)

ВНЕСОК ГРЕКІВ В ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК ПІВНІЧНОГО ПРИАЗОВ'Я (ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ – ПОЧАТОК ХХ СТ.)

Назва:
ВНЕСОК ГРЕКІВ В ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК ПІВНІЧНОГО ПРИАЗОВ'Я (ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ – ПОЧАТОК ХХ СТ.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,22 KB
Завантажень:
392
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ
НОВІКОВА Світлана Віталіївна
УДК (= 495) : 330.341 (477.7) "18/19"
ВНЕСОК ГРЕКІВ В ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК ПІВНІЧНОГО ПРИАЗОВ'Я
(ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ – ПОЧАТОК ХХ СТ.)
07.00.02 – всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ - 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі "Кабінет українсько-грецьких відносин НАН України" Інституту історії України НАН України.
Науковий керівник: кандидат історичних наук
Терентьєва Наталія Олексіївна,
Інститут історії України НАН України,
старший науковий співробітник, завідувач відділу
"Кабінет українсько-грецьких відносин НАН України."
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Трощинський Володимир Павлович,
Українська Академія державного управління
при Президентові України,
декан факультету вищих керівних кадрів;
кандидат історичних наук
Овчаренко Петро Дмитрович,
Комітет Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, заступник завідуючого секретаріатом.
Провідна установа: Донецький національний університет,
історичний факультет,
Міністерство освіти і науки України
м. Донецьк.
Захист відбудеться 23 грудня 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради по захисту дисертацій Д 26.235.01 в Інституті історії України НАН України (адреса: 01001, м. Київ, вул. Грушевського, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту історії України НАН України (адреса: 01001, м. Київ, вул. Грушевського, 4).
Автореферат розісланий "_23__" листопада 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор історичних наук, професор О.І. Гуржій
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сьогодні практично не існує держави, в якій би проживали представники тільки однієї національності. Тому проблемам, пов'язаним з етнокультурним, соціальним та економічним розвитком регіонів компактного проживання різних етносів, із створенням умов для повноцінного буття та співіснування національних меншин, приділено особливу увагу у внутрішній політиці багатьох країн світу. Національне питання є виключно актуальним і для формування виваженого внутрішньополітичного курсу сучасної України, особливо – для оптимального вирішення майбутньої адміністративно-територіальної реформи, яка стала одним із завдань уряду у перспективі.
В останні роки наша держава значною мірою активізувала налагодження партнерських відносини з багатьма країнами світу. Через це актуальності набуває також і вивчення історичного досвіду зовнішньоекономічних зв'язків з країнами Європи, їхнього впливу на розвиток місцевої економіки та суспільства.
Важливу інформацію по цих аспектах може дати дослідження та осмислення процесів, які відбувалися у Північному Приазов’ї. Однією з найбільш визначних його особливостей є поліетнічний склад, що сформувався під впливом багатьох чинників: економічних, політичних, релігійно-духовних, наслідком яких було розселення на території краю українців, росіян, греків, німців, болгар, сербів та ін. Греки не належать до групи найбільш численних національних меншин нашої держави (за даними Всеукраїнського перепису населення 2001 р. – 91,5 тис., з них 77,5 тис. осіб – 84,5 % - проживає в Донецькій обл.). Втім досвід їхнього буття на українських теренах демонструє неабияку роль цієї спільноти у політичному, суспільно-економічному та культурному житті окремих регіонів.
Останнє десятиліття означене підвищенням інтересу науковців до історії грецьких громад, різних напрямів діяльності їх представників. Але поза увагою гуманітарних студій залишилися такі питання, як економічна діяльність останніх у Північному Приазов'ї в період капіталістичних перетворень у Російській державі. Осмислення накреслених проблем має сприяти відтворенню маловідомих сторінок історії регіону. Всебічне вивчення господарської діяльності греків у Північному Приазов'ї у другій половині ХІХ – на початку ХХ ст. дозволяє на конкретному матеріалі висвітлити типові сторони існування діаспори, по-новому розглянути важливі події в житті грецької спільноти у межах її розселення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ВНЕСОК ГРЕКІВ В ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК ПІВНІЧНОГО ПРИАЗОВ'Я (ДРУГА ПОЛОВИНА ХІХ – ПОЧАТОК ХХ СТ.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок