Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГАЗОГІДРОДИНАМІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ЕКСПЛУАТАЦІЇ ГАЗОСХОВИЩ У ВИСНАЖЕНИХ ПОКЛАДАХ

ГАЗОГІДРОДИНАМІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ЕКСПЛУАТАЦІЇ ГАЗОСХОВИЩ У ВИСНАЖЕНИХ ПОКЛАДАХ

Назва:
ГАЗОГІДРОДИНАМІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ЕКСПЛУАТАЦІЇ ГАЗОСХОВИЩ У ВИСНАЖЕНИХ ПОКЛАДАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,56 KB
Завантажень:
328
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Івано-Франківський національний технічний
університет нафти і газу
Деркач Михайло Петрович
УДК 622.691.24
ГАЗОГІДРОДИНАМІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ЕКСПЛУАТАЦІЇ ГАЗОСХОВИЩ У ВИСНАЖЕНИХ ПОКЛАДАХ
Спеціальність 05.15.13 – Нафтогазопроводи, бази та сховища
АВТОРЕФЕРАТ
Дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Івано-Франківськ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор Гімер Роман Федорович,
Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, завідувач кафедрою нафтогазової гідромеханіки, м. Івано-Франківськ.
Офіційні опоненти:
1) доктор технічних наук, професор Грудз Володимир Ярославович,
Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, завідувач кафедрою спорудження та ремонту газонафтопроводів та газонафтосховищ, м. Івано-Франківськ;
2) кандидат технічних наук Сухін Євген Ілліч,
ЗАТ “Енерготрансінвест”, президент, м. Київ.
Провідна організація:
ІВП Всеукраїнський науковий і проектний інститут транспорту газу (ВНІПІТРАНСГАЗ), м. Київ.
Захист відбудеться 23.10.2002 о 1000 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .052.04 в Івано-Франківському національному технічному
університеті нафти і газу за адресою: вул. Карпатська, 15, м. Івано-Франківськ, Україна, 76019.
З дисертацією можна ознайомитися в науково-технічній бібліотеці Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу за адресою: вул. Карпатська, 15, м. Івано-Франківськ, Україна, 76019.
Автореферат розісланий 23.09.2002  
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Д 20.052.04
кандидат технічних наук, доцент О.В. Корнута
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В процесі експлуатації підземних сховищ газу (ПСГ), створених у виснажених покладах з пружноводонапірним режимом їх розробки (IV-VI горизонти Опарського ПСГ), була виявлена невідповідність фактичного і розрахованого порових газонасичених об'ємів горизонтів, а також наявність застійних зон в пласті, що акумулюють буферний об'єм і зменшують активний об'єм газу.
В 1994 р. було завершено облаштування і введено в експлуатацію Більче-Волиця–Угерське ПСГ, створене на базі виснажених покладів крейдяних пісковиків XVI горизонту з пружноводонапірним режимом їх розробки. В ході виведення на проектний режим активний об'єм газосховища повинен був сягнути 17,6 млрд. м3 при загальній кількості експлуатаційно-нагнітальних свердловин 291 і 50 одиниць, відповідно, для Більче-Волицького і Угерського ПСГ, і зміні пластових тисків у межах, відповідно 9,81-3,43 МПа і 6,37-3,04 МПа. Однак ці показники не були досягнуті як через об'єктивні причини (брак газу), так і через суб'єктивні (неврахування особливостей експлуатації газосховищ з пружноводонапірним режимом їх розробки і особливостей роботи колекторної системи збору газу).
Після впровадження колекторної схеми збору газу на Більче-Волиця–Угерському ПСГ виявилось, що фактичні дебіти всіх свердловин значно зменшились в порівняні зі значеннями, які були встановлені при дослідженні цих свердловин.
В зв'язку з цим актуальним є вивчення газогідродинамічних особливостей експлуатації газосховищ, що створюються у виснажених покладах з пружноводонапірним режимом їх розробки.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота носить науково-прикладний характер і входить в комплекс розробок НАК “Нафтогаз України”, спрямованих на удосконалення методів розрахунку технологічних показників ПСГ, як невід'ємної складової газотранспортної системи України, і окреслених Національною програмою “Нафта і газ України до 2010 року”. Ця програма розроблялася за участю автора, розглядалася і корегувалася на засіданнях науково-технічної ради НАК “Нафтогаз України”, Головою якої був автор.
Мета і задачі дослідження
Метою роботи є виявлення газодинамічних особливостей експлуатації газосховищ у виснажених покладах з пружноводонапірним режимом їх розробки та дослідження ефективності колекторної системи збору газу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ГАЗОГІДРОДИНАМІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ЕКСПЛУАТАЦІЇ ГАЗОСХОВИЩ У ВИСНАЖЕНИХ ПОКЛАДАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок