Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> кераміка для захисту від електромагнітного випромінювання

кераміка для захисту від електромагнітного випромінювання

Назва:
кераміка для захисту від електромагнітного випромінювання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,47 KB
Завантажень:
84
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
“ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Кривобок Руслан Вікторович
УДК 666.646:537.874.7
кераміка для захисту від електромагнітного випромінювання
Спеціальність 05.17.11 – технологія тугоплавких неметалічних матеріалів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі технології кераміки, вогнетривів, скла та емалей
Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України, м. Харків.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Лісачук Георгій Вікторович,
Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”,
завідувач науково-дослідною частиною.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Свідерський Валентин Анатолійович,
Національний технічний університет України
“Київський політехнічний інститут”,
завідувач кафедри хімічної технології композиційних матеріалів;
кандидат технічних наук, доцент
Литовченко Сергій Володимирович,
Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна, доцент кафедри
матеріалів реакторобудування.
Провідна установа: Український державний хіміко-технологічний
університет, кафедра хімічної технології кераміки та скла, Міністерство освіти і науки України, м. Дніпропетровськ.
Провідна установа:
Захист відбудеться “ 7 ” і червня 2007 р. о 12 00 і годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.03 у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
Автореферат розісланий “ 5 ” травня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Шабанова Г.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Тенденція широкого використання електроенергії для сучасних потреб суспільства приводить до підвищення електромагнітного фону, який негативно впливає як на біологічні, так і на технічні об’єкти.
Традиційно для захисту електронних систем та біологічних об’єктів використовуються метали, їхні сплави, ферити та інше. Вищеприведені матеріали мають деякі недоліки: масивні, дефіцитні, дорогі та піддаються атмосферним коливанням.
Перспективним напрямком дослідження є створення ефективних композиційних матеріалів на основі діелектричної матриці та електропровідної (провідники, напівпровідники) або магнітної (ферити) домішки. В теперішній час функцію діелектричних матриць для виготовлення захисних матеріалів, в основному, виконують лаки, фарби, клеї та інші органічні середовища, які є невогнестійкими, недовговічними і негігієнічними, що обмежує області їх застосування. Згідно діючим вимогам до захисних матеріалів, визначено, що доцільним є створення нових композицій з використанням діелектричної матриці у вигляді керамічної маси та глазурного покриття. Такі композиційні матеріали мають високі фізико-механічні, експлуатаційні, естетичні, гігієнічні властивості, є екологічно чистими і довговічними матеріалами.
Враховуючи вищенаведене, розробка нових керамічних композиційних матеріалів, що забезпечують ефективний захист біологічних і технічних об’єктів від впливу електромагнітного випромінювання (ЕМВ), є актуальною проблемою сучасного матеріалознавства.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалася в рамках науково-дослідної тематики кафедри технології кераміки, вогнетривів, скла та емалей Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”, спрямованої на створення композиційної кераміки з високими експлуатаційними характеристиками, у тому числі захисними від дії електромагнітного випромінювання. Здобувач був виконавцем окремих розділів держбюджетної теми МОН України „Теоретичні основи низькотемпературного синтезу нового класу високостійких склокристалічних матеріалів і покриттів”
(Д.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: кераміка для захисту від електромагнітного випромінювання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок