Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Структура та хімічні перетворення аморфних сплавів на основі заліза і кобальту

Структура та хімічні перетворення аморфних сплавів на основі заліза і кобальту

Назва:
Структура та хімічні перетворення аморфних сплавів на основі заліза і кобальту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,79 KB
Завантажень:
323
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Львівський національний університет
імені Івана франка
Беднарська Лідія Михайлівна
УДК 541.128:669.017
Структура та хімічні перетворення аморфних сплавів на основі заліза і кобальту
02.00.04 – фізична хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Львів - 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі фізичної і колоїдної хімії Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор Ковальчук Євген Прокопович,
Львівський національний університет імені Івана Франка, завідувач кафедри фізичної і колоїдної хімії
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Казіміров Володимир Петрович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, професор кафедри фізичної хімії
кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник
Середницький Ярослав Антонович, Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка НАН України, директор органу сертифікації “Укр СЕПРОтрубізол”
Провідна установа: Інститут проблем матеріалознавства
ім. І. Францевича НАН України.
Захист відбудеться 26.10.2000 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.10 з хімічних наук у Львівському національному університеті імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України за адресою: 79005, м. Львів, вул. Кирила і Мефодія, 6, хімічний факультет, ауд. №2.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (вул. Драгоманова, 5)
Автореферат розісланий 25.09.2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Яремко З.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Аморфні металеві сплави (АМС) - це новий вид матеріалів, який характеризується відсутністю дальнього порядку у розміщені атомів, що властивий кристалічним металам і сплавам.
Швидкий ріст досліджень в галузі методів одержання і вивчення структури та властивостей аморфних матеріалів пов'язаний з їх унікальними механічними і фізичними характеристиками. Слід відзначити високу механічну міцність і твердість аморфних сплавів. Крім цього, розроблені сплави з особливими магнітними властивостями. Більшість аморфних сплавів має високу корозійну стійкість, що в ряді випадків перевищує на декілька порядків стійкість нержавіючих сталей. Тому сфера їх застосування постійно розширюється. Нові аморфні стрічкові сплави вже зараз використовуються або випробовуються на підприємствах України у серійних виробах протипожежної та телевізійної техніки, приладобудування. Так, наприклад, однією з найбільш перспективних областей є використання АМС у виробництві магнітних головок та застосування їх у звуко- та відеозаписі, а також в магнітних головках периферійних механізмів у ЕВМ.
Ряд робіт стосується проблеми створення аморфних сплавів з підвищеною каталітичною активністю в рідино- і газофазних процесах, зокрема, в процесах доокиснення шкідливих промислових викидів. Можливість зміни елементного складу, а також аморфна структура сплавів є підгрунтям пошуку нових матеріалів та, разом з тим, дослідження їх властивостей, що створило б можливості їх подальшого застосування.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Тема виконана за координаційним планом – 6. “Фізика конденсованого стану, включаючи метали, напівпровідники, діелектрики та рідини.” 6.4 “Дослідження адсорбційних, каталітичних та корозійних явищ на поверхні твердих тіл з метою розвитку наукових основ ресурсозберігаючих технологій”. № держреєстрації 0197 V015672
Мета і задачі дослідження. Встановлення фізико-хімічних закономірностей окиснювально-відновлювальних процесів з участю АМС на основі заліза і кобальту з легуючими додатками в залежності від елементного складу та структури.
Наукова новизна одержаних результатів.
Вперше досліджено реакційну здатність ряду АМС на основі кобальту чи заліза з вибірково введеними додатками Cr, V, Mo, W, Ni у водних розчинах хлориду, нітрату та нітриту натрію.
Вперше встановлено, що відмінність між хімічними властивостями контактного та зовнішнього боків стрічки АМС пояснюється різницею ступеня кристалічності і динамікою елементного складу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Структура та хімічні перетворення аморфних сплавів на основі заліза і кобальту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок