Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТВОРИ ОЛЬГИ КОБИЛЯНСЬКОЇ З ЖИТТЯ УКРАЇНСЬКОЇ ІНТЕЛІГЕНЦІЇ. ПОШУКИ МОРАЛЬНОГО ІДЕАЛУ

ТВОРИ ОЛЬГИ КОБИЛЯНСЬКОЇ З ЖИТТЯ УКРАЇНСЬКОЇ ІНТЕЛІГЕНЦІЇ. ПОШУКИ МОРАЛЬНОГО ІДЕАЛУ

Назва:
ТВОРИ ОЛЬГИ КОБИЛЯНСЬКОЇ З ЖИТТЯ УКРАЇНСЬКОЇ ІНТЕЛІГЕНЦІЇ. ПОШУКИ МОРАЛЬНОГО ІДЕАЛУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,53 KB
Завантажень:
308
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ М.П.ДРАГОМАНОВА


МАТУСЯК ЛЮДМИЛА ІВАНІВНА

УДК 883.09
ТВОРИ ОЛЬГИ КОБИЛЯНСЬКОЇ З ЖИТТЯ УКРАЇНСЬКОЇ ІНТЕЛІГЕНЦІЇ.
ПОШУКИ МОРАЛЬНОГО ІДЕАЛУ
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ — 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Кам’янець-Подільському державному педагогічному університеті,
Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Погребенник Федір Петрович
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор, академік АПН України
Хропко Петро Панасович,
Національний педагогічний університет ім. М.П.Драгоманова,
завідувач кафедри української літератури,
 
кандидат філологічних наук,
Камінчук Ольга Анатоліївна,
Інститут літератури ім. Т.Г.Шевченка, НАН України, науковий
співробітник відділу давньої і класичної української літератури.
Провідна установа: Тернопільський державний педагогічний університет
імені Володимира Гнатюка, кафедра української літератури,
Міністерство освіти і науки України, м. Тернопіль.
Захист віддбудеться “ 19 ” грудня 2000 р. о 16 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.04 у Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий “ 18 ” листопада 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гальона Н.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
В умовах ліквідації ідеологічного диктату, заборон дослідження творчості цілого ряду українських письменників або ж окремих їх творів, які не відповідали офіційним ідеологічним канонам, перед дослідниками відкривається широке поле можливостей опрацювання і глибокого осмислення літературного процесу в Україні в усій його повноті і розмаїтті.
Актуальність дисертаційного дослідження. Ім’я О.Кобилянської не вилучалось із програм навчальних курсів, не обминалося авторами праць з історії української літератури, її творчість була предметом грунтовних монографічних досліджень, наукових і публіцистичних статей О.Бабишкіна, М.Комишанченка, Ф.Погребенника, Н.Томашука, М.Лещенко, В.Вознюка та мемуарів Е.Панчука. Певна частина відгуків про письменницю вітчизняних та зарубіжних критиків — листи, статті, спогади, — які могли бути опубліковані в умовах ідеологічного тиску, вийшла збірником “Ольга Кобилянська в критиці та спогадах”. Твори Кобилянської витримали чимало перевидань, найповніше з них — п’ятитомне, що містить, крім белетристики письменниці, ще й значну частину її епістолярію, упорядкованого Ф.Погребенником. Побачили світ також і щоденники О.Кобилянської, що тривалий час були недоступні широкому дослідницькому загалу. Проте й тепер у вивченні творчої спадщини белетристки залишилось багато невисвітлених сторінок, зокрема питання місця і ролі теми інтелігенції в творчості Кобилянської, проблема її етичного ідеалу.
О.Кобилянська, літературний дебют якої припадає на кінець минулого століття, була оригінальною постаттю, “екзотичною квіткою”, як її називали деякі критики, на тлі традиційної і загальновизнаної у другій половині ХІХ ст. реалістично-“народницької” літератури. Творчість белетристки відразу викликала широкий інтерес української і зарубіжної літературної громадськості, зокрема й критики, і згодом здобула собі визначне і заслужене місце в українській літературі. Щоправда, протягом тривалого часу літературної діяльності Кобилянської ставлення критики до її таланту і творчості було суперечливим через відчутний вплив на стиль письменниці німецько-румунського оточення та зарубіжної лектури, на якій вона виховувалась, нестандартність і сміливість авторського саморозкриття у її творах, а також через саму ідейно-естетичну позицію О.Кобилянської, що мала відверто загальнолюдський характер і була вільна від усякої партійності.
О.Кобилянська увійшла в українське письменство насамперед як виразниця прагнень і змагань інтелігенції, зокрема освіченого жіноцтва, і протягом усієї творчості письменниці чітко простежується її незмінний інтерес до цієї теми.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ТВОРИ ОЛЬГИ КОБИЛЯНСЬКОЇ З ЖИТТЯ УКРАЇНСЬКОЇ ІНТЕЛІГЕНЦІЇ. ПОШУКИ МОРАЛЬНОГО ІДЕАЛУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок