Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Обґрунтування параметрів тампонажу зон Розущільнення породного масиву в’язкопластичними розчинами

Обґрунтування параметрів тампонажу зон Розущільнення породного масиву в’язкопластичними розчинами

Назва:
Обґрунтування параметрів тампонажу зон Розущільнення породного масиву в’язкопластичними розчинами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,28 KB
Завантажень:
144
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ГІРНИЧИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ПРОНСЬКИЙ Дмитро Володимирович
УДК 622.257.1
Обґрунтування параметрів тампонажу зон
Розущільнення породного масиву
в’язкопластичними розчинами
Спеціальність: 05.15.09 – “Механіка ґрунтів та гірських порід”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі будівельних геотехнологій та гірничих споруд Донбаського державного технічного університету Міністерства освіти і науки України (м. Алчевськ).
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Должиков Петро Миколайович,
професор кафедри будівельних геотехнологій та гірничих споруд Донбаського державного технічного університету Міністерства освіти і науки України (м. Алчевськ).
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Власов Сергій Федорович,
професор кафедри підземної розробки родовищ Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ);
кандидат технічних наук, доцент
Пшеничний Юрій Олександрович,
заступник головного інженера ДВАТ “Донецькшахтопрохідка” Міністерства вугільної промисловості України (м. Донецьк).
Провідна установа: Інститут геотехнічної механіки ім. М.С. Полякова НАН України, відділ механіки гірських порід.
Захист відбудеться “ 9 ” червня 2006 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.080.04 для захисту дисертацій при Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України (49005, м. Дніпропетровськ, пр. К. Маркса, 19, т. 47-24-11).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (49005, м. Дніпропетровськ, пр. К. Маркса, 19).
Автореферат розісланий ________________ 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, доцент О.В. Солодянкін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Тривала експлуатація об'єктів підземного та гідротехнічного будівництва, інтенсивна розробка енергетичної, хімічної і будівельної сировини в Україні, а також ряд інших причин зумовлюють зміну первісної гідро- і геодинаміки приповерхневої частини Земної кори. У результаті цього відбувається зміна фізико-механічних властивостей порід в локальних зонах гірського масиву. Утворюються ослаблені, водопроникні, розущільнені зони. У масиві порід гірничих та гідротехнічних об’єктів такі зони мають хаотичне розташування, локальну структуру і проявляються, як правило, у слабких дисперсних породах (піщаних, глинистих). При дослідженні таких зон методами геофізики вони проявляються як аномальні сплески в порівнянні із загальним фоном. Розвиток розущільнених зон в інженерній споруді або поблизу її, безумовно, сприяє розвитку аварійної ситуації. Для стабілізації масиву й запобігання аварійної ситуації необхідно перевести ослаблену, розущільнену зону до її первісних властивостей. Найбільш доцільним з техніко-економічної точки зору є спосіб тампонажу в’язкопластичним розчином з гідророзчленуванням ослабленої зони. Такий спосіб ліквідації розущільнених зон породного масиву може бути реалізований із використанням наукових основ і технологічних принципів комплексного методу тампонажу гірських порід.
У зв'язку із цим, актуальною науково-технічною задачею є обґрунтування технологічних параметрів тампонажу, які дозволять гарантовано стабілізувати розущільнену зону, шляхом консолідації порід і переведення їх до первісних властивостей.
Науковою задачею роботи є встановлення закономірностей зміни фільтраційних і міцнісних властивостей порід розущільненої зони у процесі її тампонажу в’язкопластичними розчинами.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до координаційного плану держбюджетних тем Міністерства освіти і науки України № 39 за напрямком “Гірничі науки”, тема 112 “Розробити наукові основи нової техніки і технології підземного видобутку вугілля” (№ держреєстрації 01198U0000882) і згідно наказу Міністерства промислової політики України № 221 від 15.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Обґрунтування параметрів тампонажу зон Розущільнення породного масиву в’язкопластичними розчинами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок