Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Якість І БЕЗПЕКА м’ясопродуктів, отриманих в несприятливих еколого-епізоотичних умовах

Якість І БЕЗПЕКА м’ясопродуктів, отриманих в несприятливих еколого-епізоотичних умовах

Назва:
Якість І БЕЗПЕКА м’ясопродуктів, отриманих в несприятливих еколого-епізоотичних умовах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,96 KB
Завантажень:
365
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство освіти і науки України
Київський національний торговельно-економічний університет
На правах рукопису
Гирич Сергій Володимирович
УДК 614.31+637.5
Якість І БЕЗПЕКА м’ясопродуктів, отриманих в несприятливих еколого-епізоотичних умовах
Спеціальність 05.18.15 – Товарознавство харчових продуктів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вінницькому торговельно-економічному інституті Київського національного торговельно-економічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор біологічних наук, професор
Власенко Володимир Васильович,
Вінницький торговельно-економічний інститут Київського національного торговельно-економічного університету, професор кафедри товарознавства та маркетингу
Офіційні опоненти: |
доктор с/г наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України
Рудавська Ганна Богданівна,
Київський національний торговельно-економічний університет, професор кафедри товарознавства та експертизи продовольчих товарів
кандидат техн. наук, доцент
Джурик Надія Романівна,
Львівська комерційна академія Укоопспілки,
доцент кафедри товарознавства продовольчих товарів
Провідна установа: |
Полтавський університет споживчої кооперації України
Захист відбудеться “4” березня 2004 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.055.02 при Київському національному торговельно-економічному університеті за адресою: 02156, м. Київ, вул. Кіото 19.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного торговельно-економічного університету за адресою: 02156, м. Київ, вул. Кіото 19.
Автореферат розісланий “3” лютого 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Є.В. Тищенко


загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Забезпеченість екологічно чистими продуктами харчування була і залишається загальнодержавною проблемою України, що потребує першочергового вирішення. Виробництво та реалізація безпечних харчових продуктів є важливою передумовою збереження здоров’я населення країни.
На сьогодні склад їжі пересічного мешканця України є незадовільним як в кількісному, так і в якісному відношенні передусім за рахунок недостатнього споживання повноцінних продуктів тваринного походження. Важливою складовою раціону харчування людини є м’ясопродукти – джерело повноцінних білків та інших біологічно активних речовин. Гарантована якість та безпека таких продуктів можлива тільки за умов використання екологічно чистої м’ясної сировини. Така сировина може бути отримана шляхом забою й переробки худоби та птиці, що вирощувались в оптимальних умовах. Проте значна частина території України в тій чи іншій мірі є несприятливою в еколого-епізоотичному відношенні для ведення тваринництва та птахівництва.
Зазначені проблеми особливо загострились після аварії на Чорнобильській АЕС, внаслідок якої стало радіоактивне забруднення сільськогосподарських угідь багатьох областей України. В результаті чого відбувається перехід радіонуклідів з довкілля в організм тварин, які є сировиною для виготовлення м’ясопродуктів. Споживання таких продуктів призводить до накопичення радіонуклідів в організмі людини. Це негативно впливає на стан здоров’я населення: зростає кількість захворювань, підвищується рівень смертності.
Утримання худоби та птиці на екологічно несприятливих територіях спричинило зниження імунного статусу організму тварин. Результатом радіаційного впливу на довкілля є морфологічні зміни патогенних мікроорганізмів, що значно ускладнило їх виявлення в м’ясі та субпродуктах за допомогою класичних методів досліджень. Наслідком зазначених тенденцій стало загострення епізоотичної ситуації в Україні, спалах в багатьох господарствах інфекційних хвороб тварин, в тому числі і туберкульозу.
Все вищевказане робить особливо важливим виявлення екологічно та епізоотично забруднених зон, які можуть нести загрозу виробництву повноцінних та безпечних продуктів харчування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Якість І БЕЗПЕКА м’ясопродуктів, отриманих в несприятливих еколого-епізоотичних умовах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок