Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> збройні етнополітичні конфлікти та шляхи їх врегулювання в контексті забезпечення національної безпеки держави

збройні етнополітичні конфлікти та шляхи їх врегулювання в контексті забезпечення національної безпеки держави

Назва:
збройні етнополітичні конфлікти та шляхи їх врегулювання в контексті забезпечення національної безпеки держави
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,78 KB
Завантажень:
16
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
РАДА НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ І ОБОРОНИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МІЖНАРОДНОЇ БЕЗПЕКИ
Дацюк Андрій Васильович
УДК 327.5
збройні етнополітичні конфлікти
та шляхи їх врегулювання в контексті
забезпечення національної безпеки держави
21.01.01 – основи національної безпеки держави
(політичні науки)
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі воєнної політики та безпеки Національного інституту проблем міжнародної безпеки РНБО України
Науковий керівник: |
доктор політичних наук, доцент
Бодрук Олег Сергійович,
Національний інститут проблем міжнародної безпеки РНБО України, завідувач відділу воєнної політики та безпеки
Офіційні опоненти: | доктор політичних наук, професор
Кресіна Ірина Олексіївна, Інститут держави і права ім. В. М. Корецького НАН України, завідувач відділу правових проблем політології;
 
доктор політичних наук
Котигоренко Віктор Олексійович, Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України, головний науковий співробітник відділу національних меншин.
Провідна установа: | Національний інститут стратегічних досліджень, відділ етнополітики, м. Київ
Захист відбудеться " _15_ " __лютого__ 2007 р. о __14__ годині
на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.723.01
в Національному інституті проблем міжнародної безпеки РНБО України
за адресою: 01133, м. Київ, вул. Кутузова, 18/7.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці
Національного інституту проблем міжнародної безпеки РНБО України
за адресою: 01133, м. Київ, вул. Кутузова, 18/7.
Автореферат розісланий “ _15_ “ _січня_ 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.176.01
доктор філософських наук О.К. Шевченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Забезпечення національної безпеки багатьох держав світу нерозривно пов’язане з необхідністю ліквідації загрози збройних етнополітичних конфліктів. Неконтрольоване загострення міжетнічних протиріч, набуття ними крайніх форм збройного насильства може мати наслідком розпад держав, знищення й дискримінацію людей за етнічною ознакою. Збройні етнополітичні конфлікти залишаються одним із основних чинників внутрішньополітичної та міжнародної нестабільності, вони відрізняються складністю й тривалістю процесу врегулювання і навіть після досягнення домовленостей про припинення збройної боротьби можуть виникати нові спалахи насильства.
Сучасні конфлікти ускладнюються наявністю та активною діяльністю націонал-терористичних організацій. Взаємодія різних терористичних угруповань у поєднанні з реальною можливістю застосування в терактах зброї масового ураження перетворює збройні етнополітичні конфлікти на чинник нестабільності в національному, регіональному та глобальному вимірах.
Хоча українське суспільство і уникло небезпечного загострення етнополітичної ситуації у напрямі використання збройних форм політичної боротьби у розв’язанні міжетнічних протиріч, проте йому також властивий певний потенціал конфліктності. Найнебезпечнішим у цьому контексті регіоном України є Крим. Проживання на півострові представників української, російської та кримськотатарської етнічних громад, представники яких мають власні, подекуди відмінні, політичні, культурні й соціально-економічні інтереси, досить вагомий вплив Російської Федерації, який посилюється перебуванням у Криму Чорноморського флоту РФ, а також негативна історична пам’ять кримських татар про депортацію можуть призвести до загострення існуючих міжетнічних протиріч у напрямі виникнення конфліктів етнічному ґрунті, що матимуть яскраво виражену політичну ознаку.
Україна розташована у центрі пострадянського регіону нестабільності та підвищеного рівня конфліктності. Деякі етнополітичні конфлікти відбуваються у безпосередній близькості до українських кордонів, що тією чи іншою мірою зачіпає національні інтереси України.
Вищенаведені аспекти поліконфліктної ситуації в етнополітичній сфері, роль, яку відіграє Україна у врегулюванні конфліктів сучасності та доцільність активізації її політики безпеки у цьому напрямі, зумовлюють необхідність аналізу збройних етнополітичних конфліктів, їх впливу на систему національної безпеки держави, а також розробки наукового підґрунтя вдосконалення механізму забезпечення безпеки і врегулювання збройних етнополітичних конфліктів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: збройні етнополітичні конфлікти та шляхи їх врегулювання в контексті забезпечення національної безпеки держави

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок