Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Становлення та функціонування номенклатури радянської системи освіти в Україні 20 – 30-х рр. ХХ ст.

Становлення та функціонування номенклатури радянської системи освіти в Україні 20 – 30-х рр. ХХ ст.

Назва:
Становлення та функціонування номенклатури радянської системи освіти в Україні 20 – 30-х рр. ХХ ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
34,41 KB
Завантажень:
320
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ
Виговський Микола Юрійович
УДК 94(477) „1920/1938”
Становлення та функціонування номенклатури радянської системи освіти в Україні
20 – 30-х рр. ХХ ст.
07.00.01 – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора історичних наук
Київ - 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії України Інституту історичної освіти Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова.
Науковий консультант: доктор історичних наук, професор
Журба Михайло Анатолійович,
Інститут історичної освіти Національного
педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, завідувач кафедри історії та археології слов’ян.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Буравченков Анатолій Олександрович,
Інститут туризму Федерації профспілок України, професор кафедри гуманітарних дисциплін;
доктор історичних наук, професор
Дорошко Микола Савович,
Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка,
професор кафедри країнознавства;
доктор історичних наук, професор
Удод Олександр Андрійович,
Інститут історії України НАН України, завідувач відділу української історіографії та спеціальних історичних дисциплін.
 
Провідна установа: Інститут української археографії та джерелознавства імені М.С. Грушевського НАН України, м. Київ
Захист відбудеться “24 ” --листопада_________ 2006 р. о _14.00____ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.235.01 в Інституті історії України НАН України за адресою: 01001, Київ, вул. М. Грушевського, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту історії України НАН України (01001, Київ, вул. М. Грушевського, 4).
Автореферат розісланий “ 21 ” жовтня_____________ 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор історичних наук, професор Гуржій О.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Трансформація політичних, соціально-економічних і духовних відносин в Україні 90-х рр. ХХ – початку ХХІ ст. торкнулася організаційної структури та функцій органів державної влади, визначення ролі та місця її номенклатури, а з іншого боку, актуалізувала вивчення власного історичного досвіду розбудови та функціонування системи державної влади, її відносин із суспільством.
Дослідження становлення та функціонування управлінських структур державної і політичної системи влади в УРСР, ролі та місця відповідної категорії номенклатури має науково-пізнавальне і прикладне значення для виявлення специфіки взаємин держави та суспільства. Номенклатура впливає на реалізацію суспільного ідеалу, визначає специфіку повсякденного життя суспільства, пришвидшує або гальмує конструктивні форми модернізації. Історики та політологи висвітлювали функціонування саме номенклатури партійно-державних органів влади, тобто керівного складу ВКП(б) – КП(б)У та урядових структур. Елітарний аспект важливий, але він не розкриває всієї системи, зокрема соціально-професійного та адміністративного феномену номенклатури за галузевим та функціональним принципами, політичних інтересів, ментальності, соціального походження, ідейних переконань, матеріально-побутових аспектів життєдіяльності, суспільного статусу чиновників.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано відповідно до науково-дослідної теми „Теорія і технологія навчання та виховання в системі освіти”, здійснюваного в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова та затвердженого Вченою Радою університету (протокол № 5 від 27 грудня 1996 року). Назва дисертаційної роботи відповідає принципам та завданням державної програми „Освіта (Україна ХХІ століття)”.
Об’єктом дослідження є становлення і функціонування радянської системи освіти в УРСР 1920 – 30-х рр., кадрова політика партійно-державних органів влади в освітній галузі суспільного життя.
Предметом дослідження є організаційно-структурні особливості формування номенклатури вищої та середньої ланки адміністративно-державних установ, кількісний та особовий склад управлінського апарату Наркомосу і місцевих відділів народної освіти, соціальне походження, освітньо-професійний рівень, політичний статус і посадові функції радянських службовців.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: Становлення та функціонування номенклатури радянської системи освіти в Україні 20 – 30-х рр. ХХ ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок