Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Течія провідної рідини в обертовому електромагнітному полі

Течія провідної рідини в обертовому електромагнітному полі

Назва:
Течія провідної рідини в обертовому електромагнітному полі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,45 KB
Завантажень:
294
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Національна академія наук України
Інститут гідромеханіки
Шамота Віталій Павлович
УДК 538.4
Течія провідної рідини
в обертовому електромагнітному полі
01.02.05 - механіка рідини, газу та плазми
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Донбаській державній академії будівництва і архітектури міністерства освіти і науки України (м. Макіївка).
Науковий консультант
доктор фізико-математичних наук, професор
Капуста Аркадій Борисович.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор
Ладіков-Роїв Юрій Павлович,
Інститут космічних досліджень НАН України, зав. відділом;
доктор технічних наук, професор
Бабенко Віктор Віталійович,
Інститут гідромеханіки НАН України, провідний науковий
співробітник;
доктор технічних наук, професор
Погребняк Володимир Григорович,
Донецький державний університет економіки і торгівлі,
зав. кафедрою.
Провідна установа:
НТУУ "Київський політехнічний інститут".
Захист відбудеться 25.10.2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради __Д 26.196.01 по присудженню наукового ступеня доктора і кандидата технічних наук в
інституті гідромеханіки НАН України, за адресою: 01057, м. Київ,
вул. Желябова, 8/4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці
інституту гідромеханіки НАН України,
за адресою:
01057, м. Київ, вул. Желябова, 8/4.
Автореферат розісланий 20.09.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої
ради Кріль С.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Підвищення ефективності виробничих процесів і одержання матеріалів із заздалегідь заданими властивостями - дві першочергові задачі, які вирішуються методами магнітної гідродинаміки. Особливо істотним при цьому є можливість цілеспрямованого впливу на процеси без контакту з речовиною. При цьому електромагнітне поле може або безпосередньо впливати на властивості речовини і характер процесів, або викликати різноманітні течії рідкого провідника. Ці течії є традиційним об'єктом вивчення магнітної гідродинаміки.
Особливе місце в МГД-дослідженнях займають течії рідкого провідника, породжувані змінними електромагнітними полями. Незгасаючий інтерес до них обумовлений широким спектром практичного застосування: від контурів охолодження ядерної енергетики до тонких технологічних процесів фізики напівпровідників. Устрої з перемінними електромагнітними полями знаходять застосування також у металургії, ливарному виробництві, хімічній промисловості й інших галузях. Зважаючи на те, що більшість промислового устаткування має осьову симетрію, а також унаслідок простоти конструкції і підвищеної ефективності, у порівнянні з іншими устроями, дослідженням, присвяченим взаємодії обертового електромагнітного поля і провідної рідини завжди приділялася підвищена увага. Особливо після того як установки з обертовим магнітним полем почали застосовуватися у процесах безперервного розливання і при вирощуванні монокристалів.
Слід зазначити, що течії, які викликаються обертовим електромагнітним полем, у більшості випадків є турбулентними, і результати досліджень із використанням ламінарного наближення хоча і допомагають скласти загальне уявлення про їх головні властивості, усе ж не можуть бути покладеними в основу розрахунку і проектування технологічних установок внаслідок великої розбіжності теоретичних і експериментальних результатів. Наявність же об'ємних електромагнітних сил і сил інерції призводить до порушення ізотропності й неможливості використання основних положень моделі ізотропної турбулентності. Внаслідок чого особливо актуальним стає створення напівемпіричних теорій турбулентності, які дозволяли б розраховувати найважливіші параметри течії з необхідною точністю й одержувати достовірні вихідні дані для удосконалення існуючих виробничих процесів, а також для розробки нових технологічних прийомів.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалася в межах кафедральних тем Донбаської державної академії будівництва і архітектури К-6-2-91 "Дослідження МГД-явищ в суцільних середовищах", К-6-2-96 "Теоретичні та експериментальні дослідження МГД-явищ в обертовому магнітному полі", а також держбюджетної теми Г-1-1-98 "Вплив зовнішніх умов на процеси у суцільному середовищі" (№ держ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Течія провідної рідини в обертовому електромагнітному полі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок