Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВІДБІЙКИ ПОРІД В КАР’ЄРАХ СВЕРДЛОВИННИМИ ЗАРЯДАМИ З БОКОВОЮ ПОРОЖНИНОЮ ТА ЛІНІЙНИМ ІНІЦІЮВАННЯМ

ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВІДБІЙКИ ПОРІД В КАР’ЄРАХ СВЕРДЛОВИННИМИ ЗАРЯДАМИ З БОКОВОЮ ПОРОЖНИНОЮ ТА ЛІНІЙНИМ ІНІЦІЮВАННЯМ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВІДБІЙКИ ПОРІД В КАР’ЄРАХ СВЕРДЛОВИННИМИ ЗАРЯДАМИ З БОКОВОЮ ПОРОЖНИНОЮ ТА ЛІНІЙНИМ ІНІЦІЮВАННЯМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,04 KB
Завантажень:
7
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
КРИВОРІЗЬКИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БЕТІН ВОЛОДИМИР ДМИТРОВИЧ
УДК 622.235.62: 622.271
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВІДБІЙКИ ПОРІД
В КАР’ЄРАХ СВЕРДЛОВИННИМИ ЗАРЯДАМИ
З БОКОВОЮ ПОРОЖНИНОЮ ТА ЛІНІЙНИМ ІНІЦІЮВАННЯМ
Спеціальність 05.15.03 - Відкрита розробка родовищ корисних копалин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Кривий Ріг – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Криворізькому технічному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор Клочков Віталій Федорович
Криворізький технічний університет, професор кафедри
будівельних геотехнологій
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Федоренко Павло Йосипович,
Криворізький технічний університет, завідувач кафедри маркшейдерії;
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Воротеляк
Гарольд Андрійович, Державний науково – дослідний гірничорудний
інститут, завідувач лабораторії керування вибухом і гірничої сейсміки.
Провідна установа: Дніпропетровський національний гірничий університет Міністерства освіти
і науки України, кафедра відкритих гірничих робіт, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться “27” січня 2005 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д 09.052.02 при Криворізькому технічному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 50002, м. Кривий Ріг, вул. Пушкіна, 37.
З матеріалами дисертації можна ознайомитися в бібліотеці Криворізького технічного університету за адресою: 50002м. Кривий Ріг, вул.. Пушкіна,37.
Автореферат розісланий “25 ” грудня 2004 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради, професор Г.Т.Фаустов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Ефективність роботи сучасного гірничого підприємства суттєво залежить від якості подрібнення гірських порід вибухом. При цьому на техніко-економічні показники роботи обладнання і, в першу чергу, вантажно-транспортного комплексу, впливає як кондиційний розмір куску, так і рівномірність подрібнення порід по усій висоті уступу.
Аналіз направлень і способів інтенсифікації подрібнення гірських порід вибухом показав, що гранулометричний состав гірської маси, крім питомих витрат вибухових речовин (ВР) та послідовності вибухів зарядів, визначається також розподілом маси ВР по довжині колонки та направленістю дії зарядів. Недостатньо враховується структурна будова масиву, що має значний вплив на результати відбійки порід вибухом. Це приводить до надмірних витрат ВР, що збільшує загальні витрати на БВР та сейсмічну дію масових вибухів.
Тому забезпечення рівномірності подрібнення порід по висоті уступу, зниження витрат ВР (при високій інтенсивності відбійки гірських порід) та зменшення руйнуючої дії масових вибухів на породний масив, котрий необхідно зберігати, є актуальними науково-технічними задачами.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Роботу виконано у Криворізькому технічному університеті. Дослідження проводилися переважно у рамках госпдоговірної тематики: з трестом “Кримгідроспецбуд” (1985?1992 рр.; т. № 8-665-85, № 8-464-90), підприємствами “Чорноморвибухпром” (т. №8-123-88) та “Кривбасвибухпром” (1984?1991; 2000ч2001?р.; дог. №455-84, № 146, №191). Автором виконані теоретичні дослідження та розроблені нові конструкції свердловинних зарядів, проведені полігонні і промислові експерименти, сконструйована установка для формування порожнистих циліндрів. Науково-технічні розробки по інтенсивному роздрібненню порід біля діючих об’єктів, зниженню порушень позаконтурних масивів та зменшенню витрат ВР упроваджувалися у виробництво при безпосередній участі автора.
Мета роботи полягає в підвищенні ефективності відбійки гірських порід у кар’єрах способом управління руйнуючою дією вибуху свердловинними зарядами з боковою порожниною та лінійним ініціюванням.
Для її досягнення були поставлені та вирішені наступні завдання:
- експериментально досліджений вплив товщини оболонки заряду на затримку розширення продуктів детонації;
- теоретично обґрунтована та експериментально підтверджена залежність радіальної спрямованості дії вибуху від параметрів свердловинних зарядів із боковою порожниною та лінійним ініціюванням;
- розроблена методика розрахунку лінійної маси ВР свердловинного заряду в залежності від параметрів уступу та характеристик гірських порід;
- розроблена та упроваджена у виробництво технологія відбійки неоднорідних масивів порід із використанням свердловинних зарядів з боковими порожнистими циліндрами та лінійним ініціюванням.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВІДБІЙКИ ПОРІД В КАР’ЄРАХ СВЕРДЛОВИННИМИ ЗАРЯДАМИ З БОКОВОЮ ПОРОЖНИНОЮ ТА ЛІНІЙНИМ ІНІЦІЮВАННЯМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок