Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НЕТЕПЛОВЕ РЕНТГЕНІВСЬКЕ ТА ГАММА-ВИПРОМІНЮВАННЯ ЗАЛИШКІВ НАДНОВИХ ЗІР

НЕТЕПЛОВЕ РЕНТГЕНІВСЬКЕ ТА ГАММА-ВИПРОМІНЮВАННЯ ЗАЛИШКІВ НАДНОВИХ ЗІР

Назва:
НЕТЕПЛОВЕ РЕНТГЕНІВСЬКЕ ТА ГАММА-ВИПРОМІНЮВАННЯ ЗАЛИШКІВ НАДНОВИХ ЗІР
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,51 KB
Завантажень:
275
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ГОЛОВНА АСТРОНОМІЧНА ОБСЕРВАТОРІЯ
Тєлєжинський Ігор Олегович
 
УДК 524.35+524.5+524.1+524.3-6+524.3-48
 
НЕТЕПЛОВЕ РЕНТГЕНІВСЬКЕ ТА ГАММА-ВИПРОМІНЮВАННЯ
ЗАЛИШКІВ НАДНОВИХ ЗІР
Спеціальність 01.03.02 – Астрофізика, радіоастрономія
 
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
 
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в НДЛ "Астрономічна oбсерваторії" кафедри астрономії
та фізики космосу фізичного факультету Київського національного
університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник:
доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник,
Гнатик Богдан Іванович, НДЛ "Астрономічна обсерваторія"
кафедри астрономії та фізики космосу фізичного факультету
Київського національного університету імені Тараса Шевченка,
завідувач НДЛ.
 
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор,
Конторович Віктор Мусійович,
Радіоастрономічний інститут НАН України,
старший науковий співробітник;
 
кандидат фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник,
Федоров Юрій Іванович,
Головна астрономічна обсерваторія
НАН України, старший науковий співробітник.
Захист відбудеться 15 травня 2008 р. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.208.01 при Головній астрономічній обсерваторії НАН України за адресою: ГАО НАН України, 03860 МСП, м. Київ, вул. Академіка Заболотного, 27.
Початок засідань о 10 годині.
 
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ГАО НАНУ за адресою: ГАО НАН України, 03860 МСП, м. Київ, вул. Академіка Заболотного, 27.
 
Автореферат розісланий “ 15 ” квітня 2008 р.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат фізико-математичних наук Васильєва І. Е.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Залишки Наднових (ЗН) зір є об’єктами інтенсивного дослідження в сучасній астрофізиці. Вони вивчаються як наземними, так і космічними телескопами. Особлива увага в теперішній час прикута до дослідження діапазону високих енергій у спектрі випромінювання ЗН. Ці дослідження спрямовані на отримання інформації про фізику спалаху Наднової, фізику сильних ударних хвиль та механізми прискорення заряджених частинок до надвисоких енергій на фронтах сильних ударних хвиль. Зокрема теплове рентгенівське випромінюванняЗН несе важливу інформацію як про природу зорі, що спалахнула, так і про будову міжзоряного середовища (МЗС) в околі переднаднової. Нетеплове рентгенівське та гамма-випромінювання може дати інформацію про присутність космічних променів (КП) високих енергій в залишках Наднових.
В більшості ЗН основним механізмом генерування рентгенівського випромінювання є теплове випромінювання плазми, нагрітої ударною хвилею до температур порядку мільйонів градусів. Однак, дослідження останніх років виявили присутність жорсткого нетеплового компонента в спектрі залишків. Найбільш природнім поясненням нетеплового компонента є синхротронне випромінювання релятивістських електронів, прискорених на фронті ударної хвилі залишку. Синхротронне радіовипромінювання, яке давно відоме і детально вивчене,підтверджує здатність ударних хвиль прискорювати електрони до енергій порядку 1012 – 1014 еВ.
В той же час загадкою залишалась відсутність проявів протонного компонента КП, яка мала б проявитись нетепловим гамма-випромінюванням ЗН. Гамма-випромінювання очікується від непружніх зіткнень протонної компоненти з атомами МЗС із породженням p0-мезонів та їх наступним розпадом на жорсткі гамма-кванти з енергією E > 108 еВ. Спектр жорсткого гамма-випромінювання повинен відтворювати спектр нуклонного компонента, тому аналіз та побудова гідродинамічних моделей недавно відкритих залишків із нетепловим гамма-випромінюванням має дуже важливе значення для оцінки ефективності прискорення адронів на фронтах ударних хвиль.
Слід відмітити актуальність моделювання еволюції залишків із нетепловим гамма-випромінюванням. Врахування усіх стадій еволюції та особливостей еволюції залишку у неоднорідному середовищі призводить до виникнення умов, при яких ЗН стає інтенсивним джереломв жорсткому гамма-діапазоні і без наявності молекулярних хмар та комплексів в його околі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: НЕТЕПЛОВЕ РЕНТГЕНІВСЬКЕ ТА ГАММА-ВИПРОМІНЮВАННЯ ЗАЛИШКІВ НАДНОВИХ ЗІР

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок