Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КВАЗІЗАМКНУТІ СВІТИ ТА ТЕОРЕТИКО-ПОЛЬОВІ МЕТОДИ В КОСМОЛОГІЇ

КВАЗІЗАМКНУТІ СВІТИ ТА ТЕОРЕТИКО-ПОЛЬОВІ МЕТОДИ В КОСМОЛОГІЇ

Назва:
КВАЗІЗАМКНУТІ СВІТИ ТА ТЕОРЕТИКО-ПОЛЬОВІ МЕТОДИ В КОСМОЛОГІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,96 KB
Завантажень:
493
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Барабаш Олег Віталійович
УДК 530.12; 531.51
КВАЗІЗАМКНУТІ СВІТИ ТА ТЕОРЕТИКО-ПОЛЬОВІ МЕТОДИ В КОСМОЛОГІЇ
01.04.02 – теоретична фізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: член-кореспондент НАН України,
доктор фізико-математичних наук, професор
Фомін Петро Іванович,
Інститут теоретичної фізики ім. М. М. Боголюбова.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор
Коркіна Марина Петрівна,
Дніпропетровський національний університет;
кандидат фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Кудря Юрій Миколайович,
Головна астрономічна обсерваторія
Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Провідна установа:
Науковий Центр Харківського
фізико-технічного інституту – Інститут теоретичної фізики,
м.Харків.
Захист дисертації відбудеться 30.10.2001р. о 14.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.08 Київського національного університету імені Тараса Шевченка (03022, м. Київ, проспект Академіка Глушкова, 6, фізичний факультет, ауд. 500).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Автореферат розісланий 29.09.2001 p.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат фізико-математичних наук Свечнікова О.С.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Всі три розділи дисертації присвячені вирішенню певних проблем сучасної космології, які ще далекі від свого остаточного розв'язання.
В першому розділі дисертації ми розглядаємо конформну теорію гравітації в контексті розв'язання проблеми темної речовини. Перші дані про існування темної речовини були отримані з досліджень швидкості руху галактик в скупченнях Coma та Virgo. Припускаючи, що галактики зв'язані в скупченні лише за рахунок гравітаційних ньютонівських сил, Цвікі (Zwicky, 1933) та Сміт (Smith, 1936) прийшли до висновку, що для пояснення розподілу швидкостей галактик необхідно припустити, що сумарна маса скупчення майже на два порядку більша за суму мас окремих галактик. Вони припустили, що темна речовина складається із звичайної холодної матерії: міжгалактичного газу, пилу, білих карликів та ін.
Нові дані були отримані в сімдесятих роках з досліджень кривих обертання спіральних галактик. За даними доплерівського зсуву спектральних ліній водню та гелію вдалося побудувати залежність швидкості руху галактичного газу від відстані до центру галактики. Аналізуючи ці криві за ньютонівською механікою, дослідники знову прийшли до висновку, що розподіл мас в галактиці суттєво відрізняється від розподілу речовини, що світиться. В той час як за ньютонівською теорією крива обертання повинна спадати як на далеких відстанях від галактики, експериментальна крива йшла майже горизонтально на відстані порядку 10 – 20 оптичних радіусів галактики. Для пояснення цього явища було висунуто припущення про існування галактичного гало.
Початкові гіпотези, що темна речовина складається із звичайної баріонної матерії, були цілком природні. Проте згодом Готт та ін. показали, що темна речовина не може бути баріонною. На теперішній час в рамках добре відомої нам речовини природно пояснити сутність темної матерії не вдалося. Зараз в якості кандидатів на роль темної речовини розглядаються такі екзотичні об'єкти як фотіно з масою ~ 100 ГеВ, аксіони з масою 10-6 – 10-3 еВ, гравітіно з масою ~ 1 кеВ, первинні чорні дірки та ін. Тому на початку дев'яностих років стали з'являтися гіпотези про неньютонівський характер гравітаційних сил в межах галактик та поза ними. Успішне вирішення проблеми темної речовини в рамках конформної теорії може стати важливим поштовхом для більш уважного вивчення неейнштейнівських теорій.
В другому розділі дисертації ми аналітично вивчаємо динаміку космічних текстур в нестаціонарному всесвіті Фрідмана з різними законами розширення a(t).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: КВАЗІЗАМКНУТІ СВІТИ ТА ТЕОРЕТИКО-ПОЛЬОВІ МЕТОДИ В КОСМОЛОГІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок