Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДІАГНОСТИКА ТА ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ КІСТОЗНОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЖОВЧОВИВІДНИХ ПРОТОК

ДІАГНОСТИКА ТА ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ КІСТОЗНОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЖОВЧОВИВІДНИХ ПРОТОК

Назва:
ДІАГНОСТИКА ТА ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ КІСТОЗНОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЖОВЧОВИВІДНИХ ПРОТОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,25 KB
Завантажень:
231
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Академія медичних наук України
Інститут хірургії та трансплантології
ГАЛОЧКА Ігор Петрович
УДК 616.361 – 071 – 089
ДІАГНОСТИКА ТА ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ КІСТОЗНОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ
ЖОВЧОВИВІДНИХ ПРОТОК
14.01.03 – хірургія
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі торакоабдомінальної та судинної хірургії
Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика
МОЗ України
Науковий керівник Доктор медичних наук, професор
Ничитайло Михайло Юхимович
завідувач відділом лапароскопічної хірургії
та холелітіазу Інституту хірургії та
трансплантології АМН України
Офіційні опоненти Доктор медичних наук, професор
Захараш Михайло Петрович,
начальник Медичного управління
Служби Безпеки України
Доктор медичних наук, професор
Скиба Володимир Вікторович
завідувач кафедрою хірургічних
хвороб Київського медичного
інституту Української асоціації
народної медицини
Провідна установа: Національний медичний університет
ім.О.О. Богомольця МОЗ України, м.Київ
Захист відбудеться 05.04.2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.561.01 при Інституті хірургії та трансплантології АМН України (03680, м. Київ, вул. Героїв Севастополя, 30)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту хірургії та трансплантології АМН України (03680, м. Київ, вул. Героїв Севастополя, 30).
Автореферат розісланий 02.03.2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої
ради, доктор медичних наук, професор Фурманов Ю.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема діагностики та лікування кістозної трансформації жовчовивідних проток залишається однією з найбільш складних і дискутабельних у хірургії жовчних шляхів. Це обумовлено відносною рідкістю аномалії, різноманітністю її форм з ураженням різних відділів жовчовивідної системи, складністю діагностики і частим поєднанням із запальними захворюваннями жовчних шляхів, підшлункової залози, холелітіазом (Акопян В.Г., 1984; Шалимов А.А., 1993; Todani T., 1979; Diamond T., 1992; Tanaka T., 1993; Okada A., 1995).
Неадекватно коригована кістозна трансформація жовчовивідних проток призводить до виникнення тяжких ускладнень, таких як хронічний холангіогепатит, біліарний цироз печінки, портальна гіпертензія, малігнізація кісти (Милонов О.Б., 1982; Шалимов А.А., 1993; Todani T., 1977; Nagorney D.M., 1984; Rossi R.L., 1987; Chijiiwa K., 1994; Hewitt P.M., 1995; Myano T., 1996; Kaneko K., 1999).
Спостереження окремих авторів показують, що незважаючи на поліморфізм клінічних проявів кістозної трансформації жовчовивідних шляхів, їх верифікація можлива у 60-82% випадків при використанні сучасних інструментальних методів дослідження (Цвиркун В.В., 1998; Sulkowski U., 1990; Todani T., 1992; Kelly A., 1992., Balistreri W.F., 1997; Nary G., 1998).
При лікуванні кістозної трансформації жовчовивідних проток, у випадку відмови від інвазивних доопераційних та інтраопераційних методів діагностики, або неправильної інтерпретації отриманих даних, кістозні ураження жовчних проток нерідко залишаються неверифікованими, що може призводити до різних післяопераційних ускладнень. Крім того, навіть при виявленні аномалії, можуть виникати тактичні помилки у виборі методу хірургічної корекції, що може бути різним – від зовнішнього дренування кісти, накладання цистодигестивних анастомозів, папілосфінктеротомії до повного висічення кістозно змінених позапечінкових жовчних проток з наступним біліоєюнальним шунтуванням і резекції печінки при хворобі Каролі. Відносна рідкість вади розвитку жовчовивідної системи у дорослих та відсутність концентрації даного контингенту хворих з невеликою кількістю спостережень у окремих хірургів, не дозволяла до нашого часу розробити чіткі показання до окремих, перерахованих вище, операцій в залежності від форми кістозної трансформації жовчовивідних проток та з урахуванням безпосередніх та віддалених результатів.
Це свідчить про потенційні можливості покращення результатів хірургічного лікування кістозної трансформації жовчовивідних проток у хворих, головним чином, працездатного віку, котрі в зв'язку з неадекватно виконаними операціями стають інвалідами, або потребують повторних хірургічних втручань (Ничитайло М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ДІАГНОСТИКА ТА ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ КІСТОЗНОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЖОВЧОВИВІДНИХ ПРОТОК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок