Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ СПОЖИВЧОЇ КООПЕРАЦІЇ В УМОВАХ ФОРМУВАННЯ РИНКОВИХ ВІДНОСИН

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ СПОЖИВЧОЇ КООПЕРАЦІЇ В УМОВАХ ФОРМУВАННЯ РИНКОВИХ ВІДНОСИН

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ СПОЖИВЧОЇ КООПЕРАЦІЇ В УМОВАХ ФОРМУВАННЯ РИНКОВИХ ВІДНОСИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,44 KB
Завантажень:
466
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЕКОНОМІКИ І ТОРГІВЛІ
ОВЧАРУК МИКОЛА ПЕТРОВИЧ
УДК 334.5
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ
СПОЖИВЧОЇ КООПЕРАЦІЇ В УМОВАХ
ФОРМУВАННЯ РИНКОВИХ ВІДНОСИН
Спеціальність 08.07.05 - Економіка торгівлі та послуг
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк - 2000


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Львівській комерційній академії Центральній спілки споживчих товариств України
Науковий керівник:
кандидат економічних наук, професор БУРЛАКОВ Олександр Миколайович, Державна інспекція навчальних закладів Міністерства освіти і науки України, начальник
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор ОМЕЛЯНОВИЧ Лідія Олександрівна,
Донецький державний університет економіки і торгівлі, декан обліково –фінансового факультету, завідувач кафедри фінансів та банківської справи
кандидат економічних наук, доцент ВЛАСОВА Наталя Олексіївна, Харківська державна академія технології та організації харчування,
завідувач кафедри економіки підприємств харчування і торгівлі
Провідна установа:
Українська Академія зовнішньої торгівлі Міністерства економіки України, кафедра міжнародної економіки, м. Київ
 
Захист відбудеться 19 травня 2000 р. о 12-00 годин на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.055.01 в Донецькому державному університеті економіки і торгівлі за адресою: 83050, м. Донецьк, вул. Щорса, 31.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донецького державного університету економіки і торгівлі за адресою: 83017, м. Донецьк, б. Шевченка, 30.
Автореферат розісланий 19 квітня 2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Виноградова О.В.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Глибокі трансформації вітчизняної економіки докорінно змінили в останні роки середовище функціонування господарських систем, соціальних організацій, в тому числі споживчої кооперації. Водночас вони зумовили серйозні кризові явища. В результаті в споживчий кооперації України різко знизилась віддача економічного і соціального потенціалу, звузилася її частка в економічному обороті, різко послабла соціальна роль і ефективність цього важливого сектора економіки.
Тим часом, міжнародний кооперативний досвід засвідчує, що в ринковому середовищі роль і значення споживчої кооперації зростає, насамперед, в економічній підтримці широких верств населення, соціальній орієнтації ринкової економіки і реалізації державної соціальної політики.
Посилення соціально-економічної ролі споживчої кооперації в суспільстві і національному господарстві пов’язано з ринковою орієнтацією її діяльності, створенням сучасного економічного механізму, різким підвищенням ефективності її функціонування. В зв’язку з цим від економічної науки вимагаються сучасні форми і методи господарювання, нові інструменти регулювання кооперативної діяльності, обгрунтовані рекомендації підвищення віддачі ресурсного потенціалу.
Значний доробок у теорію економічного розвитку споживчої кооперації і ефективності її функціонування внесли відомі економісти: А. Сміт, Дж. Міль, Дж. Биччелл, А. Уіткінс, Дж. Крейг та інші. З розвитком ринкових відносин надруковано цілу низьку робіт, присвячених теорії розвитку споживчої кооперації в умовах трансформації економіки України, найгрунтовніші з яких належать ученим - економістам: Р.Абдулліну, В.Апопію, Н.Баєву, С.Бабенко, Н.Байдакову, Я.Гончаруку, С. Гелею, В. Жигалову, В.Загорському, В.Марцину, В.Матусевичу, Л.Омелянович, Т.Шмельову та іншим.
Що стосується досліджень ефективності функціонування споживчої кооперації як господарської системи і соціальної організації, тобто з врахуванням її функціональної цілісності, то вони по суті не проводилися ні в радянський період, ні на сучасному етапі.
Нерозробленість проблеми соціально-економічної ефективності функціонування споживчої кооперації в науково-теоретичному плані, відсутність методичних підходів до виміру і оцінки такої ефективності, а також невизначеність шляхів її підвищення в ринковому середовищі зумовили вибір теми і зміст дисертаційного дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ СПОЖИВЧОЇ КООПЕРАЦІЇ В УМОВАХ ФОРМУВАННЯ РИНКОВИХ ВІДНОСИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок