Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ НОВОЇ МИТНОЇ ПОЛІТИКИ НА СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК УКРАЇНСЬКИХ ГУБЕРНІЙ У СКЛАДІ РОСІЙСЬКОЇ ІМПЕРІЇ НАПРИКІНЦІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ СТ.

ВПЛИВ НОВОЇ МИТНОЇ ПОЛІТИКИ НА СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК УКРАЇНСЬКИХ ГУБЕРНІЙ У СКЛАДІ РОСІЙСЬКОЇ ІМПЕРІЇ НАПРИКІНЦІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ СТ.

Назва:
ВПЛИВ НОВОЇ МИТНОЇ ПОЛІТИКИ НА СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК УКРАЇНСЬКИХ ГУБЕРНІЙ У СКЛАДІ РОСІЙСЬКОЇ ІМПЕРІЇ НАПРИКІНЦІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ СТ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,42 KB
Завантажень:
495
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЗАПОРІЗЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Морозов Олег Вікторович
УДК:94(477):338:339.543”18/19”
 
ВПЛИВ НОВОЇ МИТНОЇ ПОЛІТИКИ НА СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК УКРАЇНСЬКИХ ГУБЕРНІЙ У СКЛАДІ РОСІЙСЬКОЇ ІМПЕРІЇ
НАПРИКІНЦІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ СТ.
07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Запоріжжя – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі державного права і митної політики Академії митної служби Державної митної служби України, м. Дніпропетровськ
Науковий керівник: доктор історичних наук, доцент
ЧЕНЦОВ Віктор Васильович
Академія митної служби України,
начальник факультету післядипломної
освіти
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, доцент
БОЙКО Анатолій Васильович
Запорізький державний університет,
Міністерство освіти і науки України,
завідувач кафедри джерелознавства,
історіографії та спеціальних історичних дисциплін
кандидат історичних наук
МІРОНЧУК В'ячеслав Дмитрович
доцент кафедри російської історії,
Дніпропетровський національний університет,
Міністерство освіти і науки України,
Провідна установа: Інститут історії України НАН України, (м. Київ)
Захист відбудеться 15.03.2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.17.051.01 при Запорізькому державному університеті за адресою: 69600, Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корп. V, ауд.327.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Запорізького державного університету за адресою: 69600, Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корп.ІІ
Автореферат розісланий12.02.2002 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Тимченко С.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Важливим проявом державної діяльності практично на всіх етапах розвитку держави є митна політика. У другій половині ХІХ ст. протекціоністська митна політика набуває вирішального впливу на процес функціонування національних економік. Елементи цієї політики були характерні для таких держав як: Німеччина, США, Австро-Угорщина, Франція. В Російській імперії у цей період ліберальна зовнішньоторговельна політика 1852–1867-их років змінюється – митним протекціонізмом 1880–1890-их, який значно вплинув на подальший розвиток українських губерній. Протекціоністський митний курс, сприяючи розвитку експортного потенціалу українських губерній, дав значний імпульс розвитку залізничного й морського транспорту; сприяв формуванню нових закордонних ринків збуту для українських промисловців. Політика протекціонізму прискорила процес політичної структуризації українського суспільства На відміну від інших аспектів історії України на рубежі ХІХ-ХХ ст. – тема впливу митної політики на її соціальний розвиток є майже незнаною. Тому для вітчизняної історичної науки набуває актуальності проблема висвітлення головних напрямків митної політики другої половини ХІХ – початку ХХ ст., які впливали на еволюцію українського суспільства. Науково-практичний інтерес викликає аналіз досвіду взаємодії митних органів із промисловцями в умовах ліберальних економічних відносин на рубежі ХІХ-ХХ ст. Важливим також є, на підставі історичного досвіду, виявити суть та призначення митної політики та митних органів у державному механізмі, а також тих завдань, які вони повинні вирішувати.
Зв'язок роботи з науковими програмами, темами. Обраний напрямок дослідження виконується в межах наукової-дослідної програми творчих колективів “Академія – митниці”, у розділі: “Митна політика в Україні: історія та сучасність” яка затверджена Державною митною службою України.
Об`єктом дисертаційного дослідження виступає процес становлення та розвитку політики митного протекціонізму наприкінці ХІХ – на початку ХХ століть в українських губерніях у складі Російської імперії.
Предмет дослідження становить основні етапи формування ідеології політики митного протекціонізму та практичне впровадження зазначених ідей у соціально-економічне та правове життя українських губерній на рубежі ХІХ–ХХ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВПЛИВ НОВОЇ МИТНОЇ ПОЛІТИКИ НА СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК УКРАЇНСЬКИХ ГУБЕРНІЙ У СКЛАДІ РОСІЙСЬКОЇ ІМПЕРІЇ НАПРИКІНЦІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ СТ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок