Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОЦІНКИ РОЗХОДЖЕННЯ МІЖ ЗОБРАЖЕННЯМИ ТА МЕТОДИ ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ В ЗАДАЧАХ РОЗПІЗНАВАННЯ ОБРАЗІВ

ОЦІНКИ РОЗХОДЖЕННЯ МІЖ ЗОБРАЖЕННЯМИ ТА МЕТОДИ ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ В ЗАДАЧАХ РОЗПІЗНАВАННЯ ОБРАЗІВ

Назва:
ОЦІНКИ РОЗХОДЖЕННЯ МІЖ ЗОБРАЖЕННЯМИ ТА МЕТОДИ ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ В ЗАДАЧАХ РОЗПІЗНАВАННЯ ОБРАЗІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,17 KB
Завантажень:
47
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Харківський національний університет радіоелектроніки
Карпенко Анжела Петрівна
УДК .932.2.001.36:616.12-073.7
ОЦІНКИ РОЗХОДЖЕННЯ МІЖ ЗОБРАЖЕННЯМИ
ТА МЕТОДИ ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ В ЗАДАЧАХ
РОЗПІЗНАВАННЯ ОБРАЗІВ
05.13.23 — системи та засоби штучного інтелекту
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Сумському державному університеті, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент Авраменко Віктор Васильович, Сумський державний університет, доцент кафедри інформатики.
Офіційні опоненти:
-
доктор технічних наук, професор Фоменко Олег Миколайович, Харківський військовий університет, професор кафедри керування та зв’язку;
-
кандидат технічних наук Шостак Ігор Володимирович, Національний аерокосмічний університет ім. М.Є.Жуковського „Харківський авіаційний інститут”, доцент кафедри програмного забезпечення комп’ютерних систем.
Провідна установа:
Донецький державний інститут штучного інтелекту, відділ розпізнавання зорових образів, Національна академія наук України та Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться 22 жовтня 2003 р. о 15-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .052.01 в Харківському національному університеті радіоелектроніки за адресою:
61166, м. Харків, пр. Леніна, 14, тел. (0572) 702-14-51.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки (61166, м. Харків, пр. Леніна, 14).
Автореферат розісланий “19” вересня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.І. Саєнко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розпізнавання та аналіз зображень є важливим напрямком штучного інтелекту. Різноманітність і постійне ускладнення практичних задач вимагають розроблення нових і удосконалення існуючих методів. В основу багатьох існуючих методів покладені числові характеристики, що являють собою міру схожості або розходження між зображеннями. Найчастіше використовуються кореляційні оцінки, різні види відстаней - евклідова, Хемінга, Махаланобіса, тангенціальна, визначення косинуса кута між векторами, що відповідають зображенням, міри Кульбака, Колмогорова, Бхачатарія та ін. На основі цих характеристик здійснюються класифікація, ідентифікація і дослідження об'єктів.
Значний внесок у розвиток систем та засобів штучного інтелекту зробили вітчизняні та зарубежні вчені: М.Ф. Бондаренко, В.І. Васильєв, Т.К. Вінцюк, В.В. Грицик, М.В. Завалішин, О.Г. Івахненко, І.Б. Мучнік, Є.П. Путятін, О.Г. Руденко, Б.П. Русін, І.Б. Сіроджа, Ю.П. Шабанов-Кушнаренко, М.І. Шлезингер, H. Bunke, R.U.R.P.B.MI.S.та ін.
Зображення об'єктів розпізнавання та аналізу можуть мати складну структуру і являти собою результат перетворень еталонних зображень або їх фрагментів: перетворень повороту, зсуву, розтягнення, інверсії, накладення та ін. Для того щоб встановити, які саме фрагменти еталонів наявні в зображеннях, що аналізуються, необхідні методи, які водночас дозволяють проводити локальний аналіз та спрямовані на перехід до системи ознак, інваріантних до зазначених перетворень.
Зображення досить широкого класу об'єктів розпізнавання можуть бути представлені числовими функціями однієї змінної. Серед них виділяється клас зображень, що породжені в результаті поліноміального, а як окремий випадок, лінійного, степеневого чи пропорційного перетворень деяких еталонних зображень. Параметри цих перетворень у загальному випадку апріорно невідомі. До таких задач відносять, наприклад, аналіз електрокардіограм в умовах неможливості вимірювання характеристик провідного середовища, розпізнавання зорових і слухових образів, що являють собою накладені один на інший фрагменти еталонних зображень з невідомими ваговими коефіцієнтами, інтерпретацію сигналів, що спотворені при проходженні через нелінійні об'єкти, наприклад, канали телеметрії, підсилювачі, перетворювачі, параметри яких невідомі та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОЦІНКИ РОЗХОДЖЕННЯ МІЖ ЗОБРАЖЕННЯМИ ТА МЕТОДИ ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ В ЗАДАЧАХ РОЗПІЗНАВАННЯ ОБРАЗІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок