Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ СТРУКТУРИ ПОВЕРХНЕВИХ ШАРІВ НЕЛЕГОВАНИХ СТАЛЕЙ ПРИ ЛАЗЕРНОМУ ЛЕГУВАННІ ДИБОРИДОМ ТИТАНУ

ФОРМУВАННЯ СТРУКТУРИ ПОВЕРХНЕВИХ ШАРІВ НЕЛЕГОВАНИХ СТАЛЕЙ ПРИ ЛАЗЕРНОМУ ЛЕГУВАННІ ДИБОРИДОМ ТИТАНУ

Назва:
ФОРМУВАННЯ СТРУКТУРИ ПОВЕРХНЕВИХ ШАРІВ НЕЛЕГОВАНИХ СТАЛЕЙ ПРИ ЛАЗЕРНОМУ ЛЕГУВАННІ ДИБОРИДОМ ТИТАНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,41 KB
Завантажень:
74
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ДМИТРЕНКО Тетяна Анатоліївна
УДК 539.2: 669: 536.76
ФОРМУВАННЯ СТРУКТУРИ ПОВЕРХНЕВИХ
ШАРІВ НЕЛЕГОВАНИХ СТАЛЕЙ
ПРИ ЛАЗЕРНОМУ ЛЕГУВАННІ ДИБОРИДОМ ТИТАНУ
01.04.13 - фізика металів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фізичного матеріалознавства Запорізького національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор Гіржон Василь Васильович,
Запорізький національний університет, завідувач кафедри фізичного матеріалознавства
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор Башев Валерій Федорович,
Дніпропетровський національний університет, завідувач кафедри металофізики
кандидат фізико-математичних наук, доцент Захаренко Микола Іванович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, доцент кафедри фізики металів
Провідна установа: Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра фізики твердого тіла і фізичного матеріалознавства, м. Донецьк
Захист відбудеться “ 25 ” червня 2007 р. о 16 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.23 в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 03680, м. Київ, проспект акад. Глушкова, 2, корп. 1, ауд. 500.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “ 15 ” травня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.001.23,
доктор фізико-математичних наук,
професор Поперенко Л.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. При використанні висококонцентрованих потоків енергії, зокрема лазерного випромінювання, в поверхневих шарах оброблених матеріалів за рахунок надвисоких швидкостей нагріву та охолодження формується структура певного типу з унікальними фізико-механічними властивостями.
Дослідження процесів поверхневого лазерного легування (ЛЛ) є особливо важливим з точки зору структурно-фазових змін, які відбуваються в матеріалі, що опромінюється, в умовах термодинамічної нерівноважності процесів, обумовлених короткочасністю дії лазерного імпульсу. До них можна віднести зміну механізмів фазових перетворень, специфічні особливості формування та розпаду метастабільних фаз, а також структурні зміни, пов’язані з наявністю значних термічних напружень, що виникають під час автогартування навіть за відсутності фазових переходів.
Більшість відомих досліджень в даній галузі є прикладними, маючи за мету визначення оптимальних технологічних параметрів, застосування яких сприяє максимальному ступеню зміцнення поверхневих шарів. Узагальнення та систематизація існуючих у науковій літературі даних дозволили визначити ряд положень, що розкривають механізми структуроутворення при лазерному легуванні, проте ще не привели до створення цілісної картини явища.
Найчастіше при лазерному легуванні в зону лазерного оплавлення вводять або один конкретний елемент або набір елементів, хімічно не зв’язаних між собою. При використанні в якості легуючої домішки сполук може створюватися додаткова можливість формування нових фаз, що разом з іншими чинниками, притаманними процесам лазерного легування, призводить до зміцнення поверхні.
Вихідним модельним матеріалом для дослідження процесів структуроутворення при лазерному легуванні сполуками, який дозволяє уникнути побічного впливу не лише атомів вуглецю, але й багатьох інших елементів, присутніх у легованих сталях, є армко-залізо. Використання сталей з різним вмістом вуглецю, характерним для доевтектоїдного, евтектоїдного та заевтектоїдного сплавів, дозволяє виявити особливості механізмів формування структури та фазового складу в зоні лазерної дії в залежності від концентрації атомів вуглецю у розплаві.
Зазначена сукупність питань, пов’язаних з особливостями процесів формування структури і властивостей поверхневих шарів сталей при легуванні борвміщуючою сполукою під дією лазерного імпульсу, призвела до розгляду проблеми фізичного трактування цих процесів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ СТРУКТУРИ ПОВЕРХНЕВИХ ШАРІВ НЕЛЕГОВАНИХ СТАЛЕЙ ПРИ ЛАЗЕРНОМУ ЛЕГУВАННІ ДИБОРИДОМ ТИТАНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок