Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБГРУНТУВАННЯ МЕТОДІВ ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ ДОБРОЯКІСНИХ ГІПЕРПЛАСТИЧНИХ ПРОЦЕСІВ ЕНДОМЕТРІЮ В ПОСТМЕНОПАУЗІ

ОБГРУНТУВАННЯ МЕТОДІВ ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ ДОБРОЯКІСНИХ ГІПЕРПЛАСТИЧНИХ ПРОЦЕСІВ ЕНДОМЕТРІЮ В ПОСТМЕНОПАУЗІ

Назва:
ОБГРУНТУВАННЯ МЕТОДІВ ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ ДОБРОЯКІСНИХ ГІПЕРПЛАСТИЧНИХ ПРОЦЕСІВ ЕНДОМЕТРІЮ В ПОСТМЕНОПАУЗІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,50 KB
Завантажень:
155
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ИНСТИТУТ ПЕДIАТРIЇ, АКУШЕРСТВА ТА ГIНЕКОЛОГIЇ
АКАДЕМIЇ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ПОПОВА ТЕТЯНА ОЛЕКСІЇВНА
УДК 618.173-089-036-08-084
ОБГРУНТУВАННЯ МЕТОДІВ ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ ДОБРОЯКІСНИХ ГІПЕРПЛАСТИЧНИХ ПРОЦЕСІВ ЕНДОМЕТРІЮ
В ПОСТМЕНОПАУЗІ
14.01.01 - акушерство та гiнекологiя
автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педіатрії, акушерства та гінекології АМН України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Татарчук Тетяна Феофанівна,
Інституті педіатрії, акушерства та гінекології АМН України, завідуюча відділення ендокринної гінекології
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор,
Воробйова Люся Іванівна,
Інститут онкології АМН України,
керівник відділення онкогінекології, м.Київ
Доктор медичних наук, професор,
член-кореспондент АМН України,
Венцківський Борис Михайлович
Національний медичний університет
ім.О.О.Богомольця МОЗ України, м.Київ
завідувач кафедрою акушерства та гінекології №1
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України, кафедра акушерства, гінекології та репродуктології
Захист відбудеться “ 17 ” грудня ” 2004 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.553.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук за спеціальностями “Педіатрія”, “Акушерство та гінекологія” при Інституті педіатрії, акушерства та гінекології АМН України (04050, м.Київ, вул.Мануїльського, 8).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту педіатрії, акушерства та гінекології АМН України (04050, м.Київ, вул.Мануїльського, 8).
Автореферат розісланий “ 13 ” листопада 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.В.Квашніна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Гіперпластичні процеси ендометрію – одна з найпоширеніших форм патології матки, частота якої особливо зростає у пери- та постменопаузі (В.М.Демидов, 1997, Л.А.Ашрафян і співавт., 2004, A.L.Herbst,1992).
Актуальність дослідження гіперпластичних процесів ендометрію обумовлена перш за все високим ризиком їх малігнезації та проблемами, пов”язаними з порушеннями менструального циклу, дисфункціональними матковими кровотечами, анемізацією, особливо у жінок старшої вікової категорії. Так, за даними F.Degenhardt et. al. (1995), саме гіперпластичні процеси ендометрію у 50% випадків стають причиною розвитку раку ендометрію у жінок у пери- та постменопаузі. При цьому слід відмітити, що частота аденокарциноми ендометрія, що займає перше місце серед злоякісних новоутворень геніталіїв, не тільки залишається високою, але і останнім часом має тенденцію до істотного зростання в багатьох країнах світу, у тому числі і в Україні, і, згідно довгострокового прогнозу, не буде зменшуватись найближчим часом. (Л.І.Воробйова, 2001).
Як відомо, одним із шляхів зниження захворюваності і смертності внаслідок гормонзалежних злоякісних пухлин ендометрію є своєчасна та ефективна первинна їх профілактика, що полягає в адекватній терапії передпухлинних гіперпроліферативних захворювань. Так, в результаті втілення загальноєвропейської програми "Європа проти раку", спрямованої на первинну профілактику, захворюваність на злоякісні пухлини за останні 10 років знизилась на 15% (Д.Г.Заридзе, 2004).
В сучасній літературі відношення до тактики лікування гіперпроліферативних процесів ендометрія змінилося. Якщо Г.М.Савельева і співавт.(1985) відносили рецидивуючі, навіть неатипові форми гіперплазії ендометрія до передраків і вважали за доцільне вибір радикального підходу у лікуванні цієї патології, то в інших джерелах (Я.В.Бохман, 1992, Е.Г.Новикова, 2004, Y.Kim, 1999) наводяться дані про високу ефективність консервативного лікування не лише фонових, але і атипових гіперпластичних процесів ендометрія. Крім того, суперечливі класифікації гіперпроліферативних процесів обумовлюють різні підходи що до вибору консервативного чи радикального лікування.
В зв'язку з відсутністю чітких лікувально-діагностичних алгоритмів ведення жінок з гіперпроліферативними захворюваннями ендометрія в пери- і постменопаузі, пошук нових і вдосконалення існуючих методів діагностки і лікування цієї патології набуває особливої актуальності не тільки як медико-біологічна, але і як соціальна проблема, вирішення якої дозволить знизити захворюваність на рак ендометрію та смертність від цієї патології і покращити якість життя жінок (В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОБГРУНТУВАННЯ МЕТОДІВ ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ ДОБРОЯКІСНИХ ГІПЕРПЛАСТИЧНИХ ПРОЦЕСІВ ЕНДОМЕТРІЮ В ПОСТМЕНОПАУЗІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок