Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБГРУНТУВАННЯ РЕЖИМІВ ШЛІФУВАННЯ ВАЖКООБРОБЛЮВАНИХ МАТЕРІАЛІВ ПРИ ЕЛЕКТРОЕРОЗІЙНІЙ ДІЇ НА РОБОЧУ ПОВЕРХНЮ КРУГА

ОБГРУНТУВАННЯ РЕЖИМІВ ШЛІФУВАННЯ ВАЖКООБРОБЛЮВАНИХ МАТЕРІАЛІВ ПРИ ЕЛЕКТРОЕРОЗІЙНІЙ ДІЇ НА РОБОЧУ ПОВЕРХНЮ КРУГА

Назва:
ОБГРУНТУВАННЯ РЕЖИМІВ ШЛІФУВАННЯ ВАЖКООБРОБЛЮВАНИХ МАТЕРІАЛІВ ПРИ ЕЛЕКТРОЕРОЗІЙНІЙ ДІЇ НА РОБОЧУ ПОВЕРХНЮ КРУГА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,71 KB
Завантажень:
482
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ПОЛТАВЕЦЬ Валерій Васильович
УДК 621.923
ОБГРУНТУВАННЯ РЕЖИМІВ ШЛІФУВАННЯ ВАЖКООБРОБЛЮВАНИХ
МАТЕРІАЛІВ ПРИ ЕЛЕКТРОЕРОЗІЙНІЙ ДІЇ НА РОБОЧУ ПОВЕРХНЮ КРУГА
Спеціальність 05.03.01 – Процеси механічної обробки, верстати та
інструменти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Донецьк – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі "Металорізальні верстати та інструменти" Донецького національного технічного університету Міністерства освіти та науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Матюха Петро Григорович, Донецький національний технічний університет, завідувач кафедри "Металорізальні верстати та інструменти"
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Узунян Матвій Данилович, Національний технічний університет "ХПІ", м. Харків, професор кафедри "Різання матеріалів та ріжучий інструмент";
кандидат технічних наук
Сохань Сергій Васильович, Інститут надтвердих матеріалів ім. В.М.Бакуля НАН України, м. Київ, старший науковий співробітник
Провідна установа: Запорізький державний технічний університет,
кафедра "Металорізальні верстати та інструменти",
Міністерство освіти та науки України
Захист відбудеться 06.12.2001 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.052.04 Донецького національного технічного університету за адресою: 83000, м. Донецьк, вул. Артема, 58, ДНТУ, 6-й навчальний корпус, ауд. 6.202.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці ДНТУ за адресою: 83000, м. Донецьк, вул. Артема, 58, ДНТУ, 2-й навчальний корпус.
Автореферат розісланий 05.11.2001 р.
Учений секретар спеціалізованої
вченої ради, к. т. н., доцент Івченко Т. Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Створення конкурентоспроможної продукції машинобудування базується на використанні високоміцних, зносостійких конструкційних матеріалів. Однак високі механічні властивості та твердість таких матеріалів утруднюють їх обробку різанням, що вимагає створення нових прогресивних процесів обробки інструментами з високою ріжучою здатністю, які відповідають рівню високих технологій.
В наш час задача високопродуктивної і високоякісної обробки важкооброблюваних матеріалів успішно вирішується за допомогою алмазного шліфування кругами на металевій зв'язці з підтримуванням ріжучих властивостей робочої поверхні круга (РПК) шляхом електрофізикохімичних керуючих дій. Цей спосіб дозволяє забезпечити, з одного боку, міцне закріплення алмазних зерен у зв'язці, що дає можливість повною мірою використовувати ріжучі властивості алмаза, а, з іншого боку, безперервне відновлення параметрів РПК під час обробки. У результаті стабілізуються такі вихідні показники шліфування як витрати енергії на обробку, точність і якість обробки. Водночас, інтенсивність видалення зв'язки в процесі керуючих дій істотно впливає на собівартість обробки. Внаслідок цього режими керуючих дій повинні бути ув'язані з процесами, що відбуваються в зоні різання.
Процес шліфування з керуючими діями на РПК здійснюється за двома схемами – жорсткій та пружній. При жорсткій схемі елементами режиму різання є швидкість круга, швидкість деталі, поздовжня і поперечна подачі, глибина шліфування. При пружній схемі шліфування елементами режиму різання є швидкість круга, швидкість деталі, поздовжня подача і сила підтиску поверхні заготовки до РПК. Основною перевагою пружної схеми є наявність сильного кореляційного зв'язку між кількістю зшліфованого матеріалу (продуктивністю обробки) та параметрами РПК, а також стабільність у часі показників якості обробленої поверхні, що дає можливість спростити методику пошуку оптимальних режимів шліфування.
Дана робота присвячена підвищенню ефективності алмазного шліфування з електроерозійними керуючими діями на РПК за допомогою пошуку оптимальних режимів обробки з урахуванням процесу засалювання, який є характерним для шліфування переважної більшості сталей.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана на кафедрі "Металорізальні верстати та інструменти" Донецького національного технічного університету в рамках науково-дослідної теми "Розвиток теорії керуючих дій на робочу поверхню круга з метою стабілізації вихідних технологічних показників шліфування" № держреєстрації 0197 U008203 (напрямок – 10 "Енергозберігаючі технології").

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОБГРУНТУВАННЯ РЕЖИМІВ ШЛІФУВАННЯ ВАЖКООБРОБЛЮВАНИХ МАТЕРІАЛІВ ПРИ ЕЛЕКТРОЕРОЗІЙНІЙ ДІЇ НА РОБОЧУ ПОВЕРХНЮ КРУГА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок