Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ВНУТРІГОСПОДАРСЬКИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН В ПРОЦЕСІ РЕСТРУКТУРИЗАЦІЇ АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВ

ФОРМУВАННЯ ВНУТРІГОСПОДАРСЬКИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН В ПРОЦЕСІ РЕСТРУКТУРИЗАЦІЇ АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ВНУТРІГОСПОДАРСЬКИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН В ПРОЦЕСІ РЕСТРУКТУРИЗАЦІЇ АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,77 KB
Завантажень:
237
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
 
Покотілова Оксана Григорівна
УДК 631.11
ФОРМУВАННЯ ВНУТРІГОСПОДАРСЬКИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН
В ПРОЦЕСІ РЕСТРУКТУРИЗАЦІЇ АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВ
спеціальність - 08.07.02 “Економіка сільського господарства і АПК”
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
КИЇВ-2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Київському національному економічному університеті,
Міністерство освіти і науки України, м. Київ
Науковий керівник: доктор економічних наук, доцент
Дем'яненко Сергій Іванович,
Київський національний економічний університет,
професор кафедри аграрного менеджменту
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, доцент
Коваленко Юрій Сергійович,
Інститут аграрної економіки НААУ,
головний науковий співробітник відділу інформатики
кандидат економічних наук, доцент
Збарський Василь Кузьмович,
Національний аграрний університет,
доцент кафедри соціології праці та підприємництва
Провідна установа: Інститут економіки НАН України, відділ економічних відносин в АПК,
м. Київ
Захист відбудеться 16 березня 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.04 у Київському національному економічному університеті за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 214.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1.
Автореферат розісланий 14 лютого 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Федонін О.С.
 


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Розвиток ринкових відносин в аграрному секторі України довгий час стримувався відсутністю активних процесів реформування сільськогосподарських підприємств. Дрібні фермерські господарства не змогли зайняти вагомого місця в економіці галузі, а реформування колективних сільськогосподарських підприємств (КСП) розтягнулось в часі. На активізацію процесу реорганізації КСП був направлений Указ Президента "Про невідкладні заходи щодо прискорення реформування аграрного сектору економіки" від 3 грудня 1999 року. На даний час всі КСП змінили свій юридичний статус, проте вдосконалення економіко-правового механізму їх функціонування продовжується. В роботі вивчаються методичні основи процесу реструктуризації сільськогосподарських підприємств, що дозволяє виявити її вплив на формування внутрігосподарських економічних відносин.
Практика довела, що зміна лише юридичної форми підприємства не забезпечує бажаних позитивних зрушень. В зв'язку з цим із завершенням правової реорганізації набувають актуальності внутрішні зміни, а саме - виробнича, організаційна та управлінська реструктуризація. Більшість вітчизняних розробок направлені на вдосконалення внутрігосподарських відносин у колективних підприємствах. В зарубіжній практиці аналоги великих аграрних підприємств практично відсутні. В зв’язку з цим постала нагальна необхідність розробки механізму внутрігосподарських відносин у приватних багатогалузевих підприємствах. Одним із варіантів такого механізму є організація управління за центрами відповідальності, формування і функціонування яких мають свої особливості в сільському господарстві.
Питання, пов’язані з реформуванням аграрних підприємств та їх внутрі-господарських відносин, вивчались багатьма авторами. Найбільший вклад в розвиток теорії та практики організації економічних відносин аграрних підприємств внесли Амбросов В., Андрійчук В., Гайдуцький П., Дем’яненко М., Дем’яненко С., Малік М., Месель-Веселяк В., Онищенко О., Рябчик О., Саблук П., Турченко М., Федоров М., Юрчишин В., Юрченко А. та інші. При достатньо широкому висвітленні процесів реформування аграрних підприємств спостерігається деяка відірваність теоретичних підходів від практики реорганізації, відсутність належного узагальнення існуючих моделей та їх соціально-економічної оцінки. Організація управління за центрами відпові-дальності в нашій країні знаходиться на стадії вивчення концепції, при чому, переважно в галузях промисловості (Голов С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ВНУТРІГОСПОДАРСЬКИХ ЕКОНОМІЧНИХ ВІДНОСИН В ПРОЦЕСІ РЕСТРУКТУРИЗАЦІЇ АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок