Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> комплекс макроеконометричних моделей ПРОГНОЗУВАННЯ економічного розвитку УКРАЇНИ

комплекс макроеконометричних моделей ПРОГНОЗУВАННЯ економічного розвитку УКРАЇНИ

Назва:
комплекс макроеконометричних моделей ПРОГНОЗУВАННЯ економічного розвитку УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,96 KB
Завантажень:
347
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національна академія наук Укpаїни
Міністерство свiти і науки України
Міжнародний науково-навчальний центр
інформаційних технологій та систем
Кравченко Тетяна Григорівна
УДК 338.27 + 330.101.541
комплекс макроеконометричних моделей
ПРОГНОЗУВАННЯ економічного розвитку УКРАЇНИ
08.03.02 - економіко-математичне моделювання
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2001
Дисертацiєю є рукопис.
Робота виконана в Міжнародному науково-навчальному центрі інформаційних технологій та систем НАН України та Міністерства освіти і науки України (м. Київ).
Науковий керівник доктор економічних наук, професор, академік НАН України
Бакаєв Олександр Олександрович,
Міжнародний науково-навчальний центр
інформаційних технологій та систем НАН
України та Міносвіти і науки України, радник
дирекції
Офіційні опоненти: доктоp економічних наук, професор
Матвєєв Михайло Тимофійович,
Науково-дослідний інститут інформатизації та
моделювання економіки, радник дирекції,
кандидат економічних наук, старший науковий
співробітник Скрипниченко Марія Іллівна,
Інститут економічного прогнозування НАН України,
завідувач відділу
Провiдна установа: Київський національний університет ім. Тараса
Шевченка, кафедра математичних методів економіко-
екологічних досліджень факультету кібернетики.
Захист відбудеться " 26" червня 2001 р. о ___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.171.01 по захисту дисертацій у Міжнародному науково-навчальному центрі інформаційних технологій та систем НАН України та Міносвіти і науки України
за адресою: 03680 МСП Київ 187, проспект академіка Глушкова, 40.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Кібернетичного центру НАН України, 03680 МСП Київ 187, проспект академіка Глушкова, 40.
Автореферат розiсланий “25” травня 2001 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої pади РЕВIН В.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
В Україні вже майже десятиліття триває процес трансформації економіки до ринкових відносин. Цей процес іде важко, супроводжується структурною деформацією економіки, інфляційними процесами, явищами гострої платіжної кризи, спадом національного товаровиробництва, неконкурентоздатністю і, навіть, втратою внутрішніх ринків збуту. Сукупна дія цих чинників на фоні дезорганізації господарського управління привела до того, що кризові явища охоплюють майже всі сфери соціально-економічного життя суспільства.
Найважливішими ознаками економічної кризи в Україні є перш за все різке зниження виробництва валового внутрішнього продукту (ВВП), промислової продукції та продовольства. Так, валовий внутрішній продукт за період незалежності України знизився більш як наполовину та склав в 1999 р. 40 відсотків від рівня 1990 р. Виробництво промислової та сільськогосподарської продукції за цей період також зменшилося майже у 2 рази. За найважливішими показниками виробництва продукції у натуральному виразі економіка України відкинута назад на 20—25 років. В Україні, як і в інших країнах СНД, триває криза у виробництві, яка за своїми масштабами не має аналогів у світі. Так, у США в 1929—1933 рр. спад виробництва не перевищував 25%, в СРСР під час другої світової війни він становив 20%.
Скорочення виробництва сприяє зростанню інфляції. Україна пережила бурхливі темпи зростання інфляції й особливо рекордну гіперінфляцію в 1993 р. Бюджет не витримує інфляційного тиску, внаслідок чого зростання заробітної плати значно відстає від зростання цін. Це, у свою чергу, призводить до досить значного зниження життєвого рівня населення, особливо працівників бюджетних організацій, молоді, що навчається, пенсіонерів та інших незахищених верств населення. Спостерігається зростання соціальної напруги, бо відбувається різка поляризація суспільства.
Швидко зросла армія безробітних. Нині кількість офіційно зареєстрованих безробітних наближається до 1,2 млн. чол., але ця цифра не враховує прихованого безробіття (працівники, які перебувають у вимушених неоплачуваних відпустках, працюють неповний робочий день або неділю), яке в Україні досягло також значних розмірів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: комплекс макроеконометричних моделей ПРОГНОЗУВАННЯ економічного розвитку УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок