Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Самостійницький рух на Волині в 40-х – на початку 50-х років ХХ століття

Самостійницький рух на Волині в 40-х – на початку 50-х років ХХ століття

Назва:
Самостійницький рух на Волині в 40-х – на початку 50-х років ХХ століття
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,33 KB
Завантажень:
298
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Прикарпатський національний університет
імені Василя Стефаника
Мазурок Валентин Петрович
УДК 355.45:(477.41./42)“1940/1950”
Самостійницький рух на Волині в 40-х – на початку 50-х років ХХ століття
Спеціальність 07.00.01 історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Івано-Франківськ – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі історії України періоду Другої світової війни Інституту історії України НАН України (м.Київ).
Науковий керівник доктор історичних наук, професор
Лисенко Олександр Євгенович,
Інститут історії України НАН України, завідувач
відділу історії України періоду Другої світової війни
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Трофимович Володимир Васильович,
Національний університет “Острозька академія”,
завідувач кафедри історії
кандидат історичних наук, доцент
Марущенко Олександр Володимирович,
Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника,
завідувач кафедри історіографії і джерелознавства
Провідна установа: Донецький національний університет, Міністерство освіти і науки України, кафедра історії України
Захист відбудеться “16” жовтня 2006 р. о 14 год на засіданні спеціалізованої вченої ради К20.051.05 у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника за адресою: 76025, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 79.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника за адресою: 76025, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 79.
Автореферат розісланий “12” вересня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Райківський І. Я.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. У зв’язку з розбудовою української суверенної держави, демократизацією усіх сфер життя в суспільстві зріс інтерес до складних і суперечливих сторінок нашого минулого. Широкий доступ до архівних джерел, зарубіжної літератури, спогади учасників національно-визвольних змагань першої половини ХХ ст. створили умови для більш повного, глибокого й об’єктивного висвітлення героїчних і водночас трагічних сторінок української історії періоду Другої світової війни і повоєнного часу.
І хоч вітчизняні історики протягом останніх 15-ти років багато зробили для переосмислення цих подій, все ж існує нагальна необхідність їх спеціального, детального дослідження на рівні певних регіонів.
Одним із таких регіонів стала Волинь. З’ясування місця й ролі українського чинника у політиці гітлерівського окупаційного режиму в 1941–1944 рр. та утвердженні сталінської суспільної моделі у 1944–1950 рр. на Волині потребує комплексного, всебічного і неупередженого опрацювання.
І донині події на західноукраїнських землях у часи німецько-радянської війни і післявоєнний період сприймаються неоднозначно. Це вимагає наполегливих, цілеспрямованих наукових зусиль, спрямованих на подолання ідеологічних стереотипів та об’єктивне висвітлення суспільно-політичних процесів. У зв’язку з цим потрібно всебічно проаналізувати історичні й військово-політичні чинники, які спричинили до зародження, розвитку, спаду самостійницького руху на Волині, політичну орієнтацію, взаємовідносини його учасників; простежити основні напрями діяльності похідних груп українських націоналістів та їх спроби утвердити українську адміністрацію на зайнятій гітлерівцями Волині; стосунки населення з окупантами й усіма військово-політичними чинниками, які були присутні у краї.
Актуальним залишається питання про діяльність “червоних” партизанів на Волині в часи німецької окупації, оскільки в радянській історіографії майже не йшлося про причини, які негативно вплинули на розгортання боротьби в даному регіоні. Не досліджено у повному обсязі діяльність представників органів держбезпеки, які, опираючись на партизанські загони, насаджували свою агентуру з метою виявлення наявних та потенційних ворогів радянської влади, що мала повернутися в регіон.
Недостатньо вивченими є обставини, що супроводжували зародження самостійницького руху в регіоні, який на початковому етапі був представлений формаціями “Поліської Січі”, Фронту української революції, ОУН(б), ОУН(м), гетьманцями, загонами без чіткої політичної орієнтації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Самостійницький рух на Волині в 40-х – на початку 50-х років ХХ століття

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок